Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Свидовецьке back country... «Як це було». Частина 1.

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Сноуборд / Сендбординг / Джибинг / Big Bag Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняFreud © 02.11.09 4:31:20    Свидовецьке back country... «Як це було». Частина 1.

Зважаючи на сезон катання, який невпинно наближається, мимоволі в голову приходять приємні спогади про свої пригоди повязані з сноубордом та горами. І буду відвертий, цією своєю розповіддю переслідую дві мети. Перша, банальна, хочеться просто поділитися своїми враженнями. Друга — практична, хочу знайти таких же «хворих» як сам, темою яка буде описана нижче. Отже, поїхали... «back country». До певного моменту часу я знав, що «back country» єм Smile і навіть думав, що знаю що це таке. Так було до квітня 2008 року. До того часу я вже встиг кілька сезонів порозсікати на сноуборді по «вельвету» Буковеля і мені здавалося, що кращого місця для катання, за співвідношенням всіх факторів в Україні немає. Але сталося так, що одного квітневого дня зустрівши свого давнього друга «Васю», який в горах провів, мабуть половину свого життя, завів з ним мову про катання на борді, «мол класний сезон закінчився». Вася дуже здивувався таким моїм словам, а потім сказав: «Я тобі таке розкажу, що якщо ти це спробуєш тобі башню зірве пацан»)) Я був заінтригований... і розкривши рота слухав про його походеньки по весняним Карпатам з бордом за плечами. Розповідь справила на мене велике враження і я зразу домовився з Васьою про майбутній спільний весняний «вояж» в Карпати зі сноубордами. Але Василь до слова, виявився чоловіком трохи ненадійним, плани в нього помінялися... але я натомість відступати вже не міг і не хотів. І Василь пішов  мені на зустріч: «ТА що туда їхати я тобі все розкажу»)) Так розпочалася ця авантюра Smile Сам я їхати не збирався і підбив на це діло свого друга Сергія (форумне імя — grey). І 27.04.2008 на Великодень ми даєм старт нашій «регаті». Вирушаєм бусіком з Калуша до Франківська, при цьому Серий на нього ледве встигає. Це треба було бачити як за температури +17, пташки цвірінькають «тіло» біжить з здоровенним «броцаком» і сноубордом в руках. Я теж сміявся Smile міг собі це дозволити бо моя снаряга вся була в Франківську в гуртожитку (до справелливості скажу на мені потім відігралися мої судіди по гуртожитку, коли я назад повертався... питалися, може мені бува треба на військово-лікарську комісію, на вулиці весна, а я з сноубордом... мабуть думали геть вже через ту службу здурів). Але менше з тим, чим далі тим було цікавіше. Приїхавши до мене в гуртожиток, щоб вбити час до Раховоза, який відправлявся біля 3 години ночі зясовуєм, що у нас з собою тільки пів хліба і дофіга мясних «приколів». Нас, як справжніх українців, перспектива їсти ковбасу без хліба бентежила більше як можлива відсутність снігу в місцях куди ми мали їхати. «Прочесавши» пів Франківська в пошуках хлібо-булочних виробів ми зрозуміли — не сезон»... Пасха... і вирішили, що закупимся вказаними виробами в Квасах. Отож, 2:50 ночі ми грузимся в Раховоз і вирушаємо на зустріч своїй долі. В Раховозі намагаємся спати, це нам з поперемінним успіхом вдається (як показав досвід це вміння приходить з часом). 7:00 Кваси. По вигрузці з дизеля зауважуєм, що там навіть тепліше як у Франіку. А беручи до уваги як буде світити вдень сонце... ми кожен про себе починаєм думати... що «лоханулися...» з тим снігом, але назад дороги немає... Шлях наш лежав на полонину Гропа, яка розташована на південному сході Свидовецького хребта. Для цього нам потрібно було повернутися назад 4 км від станції, до місця впадання Гротинця в Тису. Діставшись вказаного місця ми виявили там два відкриті продуктові магазини типу «металічний гараж» Smile Нашій радості не було меж, але в одному хліба не було, а в другому сидів продавець, який оцінивши наш явно не «аборигенський» прикид зашкалив нам ціну 18 гривень за черству буханку хліба... ніколи так не дивувався бізнесовій хватці гуцулів Smile Правда ми ще пробували торгуватися... 14 гривень це була його остання ціна... + пояснення формування ціни на хліб в гірській місцевості. Коротше ми вирішили, що обійдемся тим хлібом, що є і вирушили на підкорення полонини. Для цього нам потрібно було пройти ще 6 км. Що цікаво було, це як мінялися пори року по мірі набору висоти. Піднімалися ми можна сказати з раннього літа, а піднялись в справжню зиму... це вражало. Витративши на підйом чимало сил, в той день ми навіть не каталися, тільки трохи привели до путя колибу, яку обрали собі за житло, розбили в ній на нарах намет і приготували їсти. Потім спали як «сурки» до наступного ранку. До слова про колибу, справжню колибу... вогонь в ній розводиться на підлозі, спеціально виложеній в одному місці камінням. Дим виходить через діру в стелі, це для того зроблено щоб коптився сир, який готують вівчарі... і ми теж в ній прокоптились були, як сир Smile але це так до слова, що колибу треба шукати з «буржуйкою». На наступний день 29.04.08 ми кинулися підкорювати засніжені схили. Якщо сказати, що ми були вражені кількістю снігу то це нічого не сказати... на той момент його там його було місцями до 1 метра. Спочатку ми катались з незначних висот, було ліньки дертися високо, вистачало й того. Але пізніше вирішили з Серим залізти високо і були вражені... вражені красою яка відкривалася навкруги. Близниці та Жандарми з одної строни, Говерла та Петрос з іншої. Так, ти йдеш до вершини години дві, назад повертаєшся за 3 хвилини, але ти одночасно і релаксуєш. Кругом «ексклюзив»... немає більше нікого крім тебе... все твоє. Кожний раз прокладаєш собі нову трасу... Взагалі виникало таке враження, що ти на вершині всесвіту... видимість була на десятки кілометрів навкруги... правда погода миттєво могла помінятися в протилежний бік. Перший день зїхали так 3 рази. Особливим вийшов останній спуск того дня. Першу частину спуску їхали в хмарі, попереду майже нічого не було видно, а потім... потім миттєво вискакуєш з хмари і перед тобою захід сонця... це важко описати, це треба бачити... (відео на YouTube) В кінці дня замучені були неймовірно, але на наступний день втоми як не було. На наступний день ми зробили ще два «довгі» заходи, і вирушили в Кваси на Раховоз. Доречі, назад подорож Раховозом набагато «колоритніша» і веселіша як туди, хто їздив той знаєSmile По коштах подорож нам вийшла на той час «малобюджетною» 100 грн. На двох. А по враженням мабуть насиченішою, чим три сезони на Буковелі. С того часу на Буковелі був всього декілька разів, тепер вважаю, що там хіба техніку відточувати можна. А якщо для душі — то це тільки «back country» на Свидовці, цілина «рулить». Тільки там починаєш розуміти для чого створений сноуборд. Правда тут є свої «нюанси» в першу чергу лавинна небезпека... але все одно воно цього вартує. Подорож яку я описав була першою, якщо комусь сподобається напишу про наступні, які були вже справжньої зими, там свої приколи... Тільки прошу не судіть мене суворо)) написав як міг...

Решта фото на picasaweb

ПовідомленняZippo © 02.11.09 11:10:42    back country

freud написав(ла):
Тільки прошу не судіть мене суворо)) написав як міг...
freud, скласлось таке враження, що ти ледь не кожен день щось подібне пишеш Acute так шо ти тут не скромнічай Very Happy Читається все на одному подиху. Почало інтенсивніше стукатись серце підчас перегляду відео на YouTube Goof

freud написав(ла):
Подорож яку я описав була першою, якщо комусь сподобається напишу про наступні
З радістю б прочитав Частину 2  Happy  Кста, а де дівся Grey ?
ПовідомленняFreud © 02.11.09 16:27:14    

В принциці, є такий грішок )), в свій час трохи писав для преси, правда то був зовсім інший стиль. На рахунок Частини 2 то вона буде найближчим часом. На рахунок Грея то останнім часом "мы его теряем..." Smile  ... власний бізнес. Ледве витянув його в жовтні в Мармароси.
ПовідомленняFistashka © 02.11.09 20:02:38    

Класна розповідь!! А я то думала звідки такі шальоні фоти!!!
freud написав(ла):
як за температури +17, пташки цвірінькають “тіло” біжить з здоровенним “броцаком” і сноубордом в руках.
  як я тебе розумію
freud написав(ла):
Кругом “ексклюзив”... немає більше нікого крім тебе... все твоє.

Smile  Very Happy  Good  Good  Good  Good  Good
ПовідомленняUmo4k@ © 02.11.09 23:03:09    

Я зачарована!!!! Дуже цікава, вражаюча розповідь!!!!
Як казка наніч. Переконана, всю ніч мені снитиметься каталка.SkiSkiSkiДякую Тарасе!!!! Smile Good
З нетерпінням чекаємо продовження! Clapping  Clapping  Clapping

Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU