Lviv eXtreme club

 ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дії при укусах отруйних змій.

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Тощо... Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомлення7eMEN-off © 11.08.09 13:55:30    Дії при укусах отруйних змій.

Добрий день, дорогі брати, сестри, батьки та діти, шановна родина та високоповажні гості.

Усі ми з Вами полюбляємо відпочивати і відпочивати активно. Недавно зіткнувся з питанням "отруйних змій в Карпатах", що є важливим питанням при плануванні будь-якої подорожі.

ось невеличкий лікбез для Вас:

З отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується 5 видів: Гадюка звичайна (Vipera berus (Linnaeus 1758), Гадюка степова (Vipera ursinii (Bonaparte 1835), Гадюка Нікольського (Vipera nikolskii Vedmederja, Grubant and Rudayeva, 1986), Гадюка Ренарда (Vipera renardi (Christoph 1861) та Гадюка носата (Vipera ammodytes (Linnaeus 1758), які дуже нерівномірно розповсюджені по країні. Найбільша їх кількість у південних та східних областях – 5 видів, а найменше – в Західній та Північній Україні – 1 вид. Повсюдно в Україні трапляється лише Гадюка звичайна. Вона заселяє усі принагідні території від альпійських лук Карпат на висотах понад 1800-2000 м над морем, до рівнин Причорномор’я і боліт Полісся.
Отрута наших гадюк є дуже небезпечною і за своїми властивостями та дією прирівнюється до отрути гримучої змії, проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Це пов’язано з тим, що кількість отрути, яку змія впорскує у жертву, на правду, є мізерною, а її виробництво – енергозатратним процесом, тому гадюка завжди економить свою смертоносну зброю. І за найменшої нагоди намагається утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю тварину, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту. Укус триває всього кілька десятих часток секунди, тому нагадує, радше, сильний удар, аніж, власне, укус.
Випадки смерті від укусів звичайної гадюки спостерігаються поодинокі за кілька років. Найбільш небезпечні укуси, що припадають безпосередньо в просвіт судин, в першу чергу поверхневих вен і артерій, тому що в цій ситуації отрута швидко розповсюджується по організму.

Якщо Вас покусала гадюка:

1. Розвиток смертельної дії отрути
Отрута гадюк має виражений гемолітичний (руйнуючий клітини крові) ефект, а також виражену токсичну дію на тканини, що призводить до їх омертвіння. Укус гадюк хворобливий, місце укусу швидко набрякає, набряк поширюється по кінцівках, виникає слабкість, запаморочення. Кінцівка потовщуються в два і більше разів через набряк, стає похмуро-синюшною, з червоно-чорними плямами, у важких випадках виникають осередки некрозів. З'являються синюшні плями на тілі. Людина гине від загального отруєння організму, внутрішніх кровотеч і ниркової недостатності.

2. При укусах змій категорично заборонено:1)Категорично не можна накладати жгут при укусах гадюкових і ямкоголових змій! На кінцівку і так діє отрута, якщо порушити її кровопостачання, то кінцівка може вмерти протягом декількох хвилин. Після зняття джгути продукти розпаду тканин отруять організм сильніше найсильнішої зміїної отрути.
2) Не можна припалювати місце укусу - якщо отрута введена на достатню глибину (наприклад, при укусах гюрзи)- Ви спалите тканини, а ефекту ніякого не отримаєте.
3) Не можна розрізати місце укусу - у підсумку інфікуєте рану рану, а користь від цього нульова.
4) Не можна вживати алкоголь.
5) Не можна прикладати траву, землю та інші подібні речі - занесете правець, і тільки.

3. При укусах потрібно:
Необхідно акуратно зняти одяг, якщо змія вкусить вас через нього, і ретельно оглянути: буває так, що вся отрута змії впорскується в товщу одягу; далі оглянути шкірні покрови - на них також можуть бути краплі отрути, які необхідно ретельно і акуратно видалити, запобігти контакт отрути з пошкодженнями шкірного покриву. Оцінити глибину укусу - якщо пошкодження поверхневих - промити їх великою кількістю чистої води.

Потрібно відсмоктати яд з рани. Кажуть що таким чином можна отруїти того хто відсмоктує отруту.Проста логіка - гадюка ввела отрута на глибину 0,5 см прямо в підшкірну клітковину, звідки його всосется практично 100%. Якщо ж його відсмоктувати, то почавши безпосередньо після укусу можна відсосати більше 50% отрути (це - науковий факт). Навіть якщо один відсоток (що навряд чи) всосется через пошкодження слизової рота, то всосется 50 +1% від 50 = 50,5%. Ну, злегка припухне у роті. Мало того, якщо проковтнути отруту, нічого не буде - всі види зміїного отрути мають протеїнову природу і будуть зруйновані протеазами шлунково-кишкового тракту. Відсмоктування отрути проводиться протягом 20 хвилин після укусу. Якщо воно виконується ротом, то відсмокчена рідинаспльовуеться; але ж відсмоктувати отруту  можна і не ротом, а яким-небудь пристроєм типу шприца, гумової груші або навіть велосипедного насоса. Слід, звичайно пам'ятати про можливі ускладнення відсмоктування, таких, як інфікування ранок. Ще при "відсмоктуванні" можлива предачі таких іфекцій, як гепатит, ВІЛ та інших, як вкушенному, так і тому, хто виконує цю процедуру в порядку взаємодопомоги. Вже під час відсмоктування отрути й обробці рани слід особливу увагу приділити іммобілізації (знерухомлення) кінцівки: якщо при укусах зуби змії не ввели отруту безпосередньо в просвіт судини (що теж буває), отрута поширяться з лімфотоком. Скорочення скелетної мускулатури вкушенной кінцівки багаторазово підвищують швидкість лімфотоку. Одна справа - розподілити всю дозу отрути з організму за 10 хвилин, і зовсім інша - за годину. НЕ Ворушіть кінцівку, зафіксуйте її імпровізованим шинами - палицями, стійками наметів, зафіксуйте кінцівку до тіла. Сам постраждалий повинен лежати, транспортування його - тільки в положенні лежачи.

Наступне, що можна зробити для уповільнення всмоктування отрути - охолодити місце укусу - Примочка з водою, горілкою, а ще краще, спиртом або ацетоном - сповільнює всмоктування отрути з тканин. Дуже добре облити місце бутаном з газового балона - заморозить до інею. Або будь-яким дезодорантом, що в балоні під тиском.
Всмоктування отрути сповільнили, тепер приходить час зайнятися зниженням його дії. Для початку треба зменшити його концентрацію в організмі. Як це зробити? Досить нескладно - треба збільшити кількість води в організмі і прискорити виведення отрути. Постраждалому призначається рясне пиття, він повинен пити практично постійно, для чого використовуються чай, кава (кофеїн, який міститься в них має сечогінну дію і отрута з продуктами його впливу швидше почнуть виводитися з організму), підсолену вода, мінеральна вода. Рідина повинна бути теплою - так вона швидше всосется в шлунку. Одночасно треба стимулювати сечовиділення: про кофеїн ми вже говорили, до цього можна додати сечогінні препарати (фуросемід, верошпірон
Після проведення заходів щодо зниження концентрації переходимо до боротьби із впливом отрути. Тут наш арсенал обмежений. При укусах гадюк можна застосувати кортикостероїдні препарати (преднізолон, дексаметазон внутрішньовенно): хоча вони й пригнічують захисну реакцію організму, але їх захищає клітину дію, що призводить до зниження інтенсивності гемолізу та пошкодження тканин перекриє можливі мінуси; в Скандинавії преднізолон входить до складу аптечек саме як засіб при укусах змій. Вводяться великі кількості аскорбінової кислоти (1-2 г внутрішньовенно або перорально) - вона також захищає клітини від впливу токсинів. Пам'ятайте - легше запобігти укус, ніж лікувати його наслідки. Не треба пхати руки в різні щілини, під корягі і руїни. В місцях, де багато змій треба носити високе взуття з товстої шкіри або полімеру, шлях перед собою треба перевіряти довгою палицею, проводячи її по поверхні землі. При виборі стоянки особливу увагу треба приділити місцем. Поблизу не повинно бути великої кількості місць, не повинно бути великої кількості тварин (мишей, птахів, ящірок), що підходять до гадюк в якості їжі. При постановці на стоянку і переміщеннях по ній треба голосно топтати по землі, створюючи більше вібрацій - змії підуть з такого місця. Намети треба закривати щільно, не залишаючи жодної щілини, взуття и одяг прибирати в намет, росклада їх по краях. Краї намету слід притиснути до землі камінням, щоб змія НЕ залізла під намет. Не треба спати у стінках палатки - змія може грітися теплом вашого тіла зовні, а коли ви повернетесь і надавіть її - вона вас вкусить. Вранці обережно і ретельно перевіряйте вміст пакетів, залишених поза палатки - після вдалої полювання там може відпочивати змія. При переміщеннях вночі і в сутінках треба бути максимально обережним - більшість змій саме в цей період найбільш активні.

І, нарешті, поважайте змій, не турбуйтеся їх дарма і не вбивайте просто так - їх і так з кожним днем стає все менше і менше.

Тепер підсумуємо:
При укусах:
- Відкинути гадюку якомога далі від себе;
- Покласти вкушеного на рівну мяку поверхню;
- Перевірити місце укусу: видалити одяг з місця покусу, оглянути рану, визначити глибину і степінь укусу.
- промити рану великою кількістю води, 5% розчином марганцівки(розчин повинен бути насиченого червоного кольору), горілкою, спирто-водним розчином (50/50).
- видалити з рани максимальну кількість крові швидким і частим натисканням на поза ранкову зону (можна зробити маленький розріз 2-3 мм чистим, продезінфікованим інструментом).
- відсмоктати отруту – відсмоктувати протягом 15-20 хв, спльовуючи, промиваючи ротову порожнину водою, марганцовкою (3%), горілкою, мінералкою.
- продизенфікувати рану йодом, перекиссю, зеленкою, іншим дезінфікуючим засобом.
- заморозити кінцівку – примочка з водою, горілкою, ацетоном, спиртом,запшикати газом з балону, прикласти лід, сніг або краще всього зробити новокаїнову блокаду(про це нижче).
- імобілізувати кінцівку(як при переломі – обгорнути легенько марлевою повязкою, накласти шину і розмістити кінцівку трохи вище тіла під кутом 20-30%)
- Давати потерпілому пити багато води, чаю, кави, соку – не менше 2-3 літрів на годину  через не можу.
- Потерпілий повинен прийняти: 2-3 гр вітаміну С, 1-2 гр Аскорбінової кислоти, 1 тб  фуросеміду , 2 тб Натрий-Кальцієвої суміші (продається разом з фуросемідом), Супрастін – 3-4 тб, Анальгін- 2 тб.
- Вколоти 10-20 мл Преднизолона , 1 ампулу Димедрола, при наявності засіб від правця.
- дати кофеїн.

Через 4 години:
- Витамин С, аскорбінка, легкі антибіотики. Багато теплого чаю або краще кави.
- Промити ногу, продизенфікувати.

Загалом потерпілому не рухатись взагалі, не спати, багато розмовляти і головне не панікувати.

Транспортувати в лежачому положенні, максимально обережно.


Додаток:
НОВОКАїНОВАЯ блокада - лікувальний метод, заснований на введенні в тканини розчину новокаїну, який діє як слабкий подразник, забезпечує знеболення та нормалізацію нервової трофіки. В деяких випадках у розчин новокаїну додають лікарські препарати - антибіотики, вітаміни та ін При проведенні Н. б. хворий повинен знаходитися в положенні лежачи. Обов'язкове дотримання правил асептики.

Показаннями до застосування Н. б. є печінкова та ниркова коліки, облітеруючий захворювання судин кінцівок і ряд інших захворювань і патолог. станів, ушкодження (поранення, переломи, вивихи), супроводжуються больовими відчуттями. В результаті Н. б. зменшується або знімається спазм м'язів, зростає їх тонус при атонії, може бути зупинений і дозволено запальний процес в інфільтративного стадії або обмежений в стадії абсецту. Протипоказанням до проведення Н. б. є нестерпність новокаїну.

Розрізняють вагосімпатіческую, паранефральную, пресакральную, футлярную, коротку, ретромаммарную, паравертебральную, внутрітазовую Н. б., Блокаду насінного канатіка та ін Вагосімпатіческую блокаду (рис. 1) застосовують при травмах органів грудної порожнини або операцій на них, при лікуванні гнійно-запальних захворювань органів середостіння та легень. Паранефральную блокаду (рис. 2) проводять при пошкодженнях органів живота, таза, кінцівок, лікування запальних захворювань органів черевної порожнини, динамічної непрохідності кишечника; розчин новокаїну вводять в паранефральное простір. Пресакральную блокаду використовують при пораненнях і пошкодженнях хрестцем та органів тазу, запальних захворюваннях прямої кишки і околопрямокішечной клітковини, операції на матці. Р-р новокаїну вводять між куприком і заднім краєм анального отвору. При футлярной блокаді, яка застосовується у разі поврет жденія кінцівок, р-н новокаїну послідовно вводять в фасціально-м'язові футляри до кістки (рис. 3). Коротку Н. б. виробляють при обмежених запальних захворюваннях шкіри обличчя, тулуба та кінцівок. Р-р новокаїну, часто в суміші з антибіотиками, вводять по периферії запального вогнища і під нього поза інфільтрату (рис. 4). Ретромаммарную блокаду проводять звичайно при мастила; р-н новокаїну вводять через прокол шкірної складки під молочної залозою. Паравертебральная блокада показана при переломі ребер, остеохондрозі, радикуліт. Р-р новокаїну вводять у напрямку до поперечному відростка відповідного хребця. Внутрітазовую блокаду застосовують при переломах кісток таза, тромбофлебіті нижніх кінцівок, хрон. запалення придатків матки з введенням розчину новокаїну в клубової ямку. При блокаде семенного канатика, используемой для купирования почечной колики и лечения острых неспецифических заболеваний яичка, р-р новокаина вводят в область семенного канатика у поверхностного пахового кольца.

_________________
И ты будешь волков на земле плодить,
И учить их вилять хвостом!
А то, что придется потом платить,
Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняGenyk © 11.08.09 14:59:46    

цікаво, що потрібно робити змії при укусі людини LOL
ПовідомленняANGELo © 11.08.09 15:16:30    

Думаю оптимальним для неї варіантом буде накласти на себе хвіст. Sad
_________________
А-Га
ПовідомленняZippo © 11.08.09 15:32:22    Що робити коли вкусила ядовита змія

7eMEN-off-у дякі за статтю. Якраз перед походом в Крим задумувався над складанням групової дорожної аптечки. А тут тобі і укуси змій і павуків, короче висадив ти мну троха на ізмену Very Happy
_________________
«Покращення вже сьогодні» ツ
ПовідомленняNao © 11.08.09 16:19:20    

Вітько правильну тему підняв просто тому, що коли ми були в Карпатах з місцевими говорили про змії розповіли багато такого що стало страшнувато тому змії це не жарти,а т ак як на носі похід в Крим а там змій набагато більше ніж в Карпатах то аптечка має бути укомплектована на всі 100%
_________________
«Границы не в природе — они в сознании»
«Сильные духом, но слабые умом»
«Либо я найду путь, либо проложу его...»
Повідомлення7eMEN-off © 11.08.09 16:20:08    

Вы краще Кастора запитайте чьо треба робити. Він їх не боїться - розказував як одного разу навіть їв гадюк.
Може навіть рецепт готовки скинути при потребі.

А якщо когось вкусить, то по  старій традицій тихенько прикопаємо на узліссі, Щоб аптечку не носити і приховано все було. Crazy

_________________
И ты будешь волков на земле плодить,
И учить их вилять хвостом!
А то, что придется потом платить,
Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняFistashka © 11.08.09 18:17:27    

дуже потрібна стаття
Ніхто ніколи не знає, де у горах чи на природі може стикнутись з такою проблемою.

Якось, під час походу в горах, вирішили перекусити. Швиденько розклали карімат, поїли. Згортаючи карімат, побачила що пікнік просиділа на гадюці, яка причмелено поповзла вниз. Як вона не вилізла і не вкусила, залишалось загадкою?
Бо кажуть, як їх не рухати - то вони не кусатимуть. А тут ми на ній буквально сиділи Surprised
Повідомленняnomeaning © 11.08.09 18:27:33    

Fistashka написав(ла):
Як вона не вилізла і не вкусила, залишалось загадкою?
Про тебе по горах слухи ходять навіть серед змій і вони тебе бояться... Very Happy

Fistashka написав(ла):
Якраз перед походом в Крим задумувався над складанням групової дорожної аптечки. А тут тобі і укуси змій і павуків, короче висадив ти мну троха на ізмену
Дійсно потрібна інфа для Криму))!

7eMEN-off написав(ла):
змія може грітися теплом вашого тіла зовні
Shocked Shocked Shocked а якщо я проти? Shocked

Ніколи не думав що вони кусаються. Є собі тай є... Грітися до мене під платкою Vava
Також в жодному поході не мав з собою аптечки... Лише на стежках була аптечка, але то не я її з собою вирішив взяти.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Тощо... Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  


© 2001-2023, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС
Экстремальный портал VVV.RU