Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дубенский форт (с. Тараканов Ровенская обл.)

1, 2  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Цікаві місця / Екскурсії / Відпочинок / Флешмоб / Більярд / Боулінг Сторінка 1 з 2
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняNeftis © 07.07.09 12:55:00    Дубенский форт (с. Тараканов Ровенская обл.)

Девиз етого лета — «ни одних выходных в ненависном мне городе» увенчался одной из самых оригинальных и незабываемых поездок в исторический форт XIX ст, одно из тех достопримичательностей, которые заслуживают внимания и уважения но почемуто назаслужено забыты нами, предоставлены природе и саморазрушению... Величественный и прекрасный, полуразрушенный древний форт подаривший нам приют и успокоение в своих камянных галереях ставший за ети выходные нашим родным домом. Не знаю слов которые выразили бы мою благодарность ему за ето, потому все что могу зделать — просто написать о нем что то хорошее, пока он еще жив, пока еще он не разрушен..
Форт Дубенский (Тараканов) расположен возле села Тараканов, Ровенской области, постройка которого началась в начале 1860 г. масштаб и сооружение которого стало настоящим аритектурним прорывом того времени. Из архивов:
Гарнизон военного времени: — крепосная артилерия — 1 рота; — пехота — 2 роты.
Вооружение: — 6-и дюймовых орудий /190 пуд/ — 10 шт.; — легких полевых пушек на клиньевых мортирах — 8 шт.; — 57 мм капонирных пушек Корденфельда — 8 шт.; — 3–х линейных пулеметов — 10 шт.; — 8-и дюймовых стальных образца 1877 г. мортир весом 200 пудов — 4 шт.; — мортир — 10 шт.
Форт имеет форму четырехугольника со срезанным западным углом, длина линий огня бруствера 230 саженей.
Всех безопасных казематов — 105, из них: — для жилья гарнизона — 32, — под лазарет — 5, — для хоз. надобностей — 4, — под склады — 10, — комплект крепостной артиллерии — 5, — под электрическую и телеграфную станции — 4, — под колодец и бак для воды — 2, — покойницкая — 1, — под лестницами, проходами и коридорами – 27, расходных пороховых погребов — 6.
Помещения для складов провианта и всяких запасов могут уместить 2-х месячный запас, необходимый для гарнизона форта. Внутри — 3 колодца: один открытый, для снабжения артиллерийской роты водой в мирное время, один в безопасных помещениях для обеспечения холодильников при керосиновых двигателях 2-х электростанций и один в безопасных помещениях для снабжения водой гарнизона во время осады, с водопроводом для закачки запаса воды в баки емкостью в 3000 ведер. ( Один из етих колодцов видела, глубина просто поражает, дна не видно)
Мостов имеется два: железный выдвижной через главный ров форта для въезда в форт длиной 10 саженей, шириной в 9 футов: год строительства 1893 г., а также деревяный на сводах через Икву по казенном шоссе, что ведет из форта к станции Дубно юго-западной ж.д., длиной 15,8 саженей, шириной 2,8 саж., построенный в 1885 г.
Но к сожалению форт не оправдал своего стратегического предназначения и использовался как склад, а потом как тюрьма.
Из «Укрзахідпроектреставрації»:
Подземные коридоры ... К центральному ядру форта от земляных валов с севера, юга, востока и запада ведут широкие пендусные коридоры. Вход в западный коридор разрушен, перекрытия самого коридора и примыкающих к нему помещений в аварийном состоянии /глубокие трещины и высыпы в сводах, повреждена гидроизоляция/. Учитывая то, что форт посещается многочисленными, неорганизованными группами туристов, с целью избежания несчастных случаев необходимо срочно закрыть эту часть сооружения и, по возможности, ликвидировать аварийное состояние перекрытия...

Так как мы ночевали в одной из галерей с выходом на терасу то слышали, как с центральных помещений форта всю ночь сыпались кирпичи.. Хорошо что поставили палатку в галерее, которую облюбовали пристанищем месные нефора, так что жили мы с любимыми надписями груп на стенах, видом на форт и в полной безопасности от кирпичей и обвалов..
Несмотря на свои темные коридоры, и мрачную историю, форт не производит унылого и удручающего впечатления,скорее наоборот. Поросшие лианы и деревья на бастионах напоминают заброшеный город, из описи Редьярда Киплинга «Маугли», а природа нежно берет свое, вступая во владения, некогда нарушеные человеком. Стены и арки форта еще сохранили рельеф и архитектуру, можно угудать каким же прекрасным он был в начале своего строения. Сидя на полуразрушенных бастионах и смотря на арки которие соблюдать можно вечно,поневоле задумаешся о тленности и нечтожности нашего бытия, мелочности наших целей и стремлений...
А ночью просто волшебно, бродить по огромным подземным галереям, слушать стоны ветра и сквозняка гуляющего по коридорам и тунелям, представлять как раньше здесь стояли караульные, горели факелы, или же наоборот... мучались в тюремной сырости осужденные бедолаги обреченные провести остаток своих дней в сирой камере.
Очень обидно что через пару лет мы можем больше никогда не увидеть етого прекрасного исторического форта, ведь такое впечатение что он уже никому не нужен, никто не занимается его реставрацией, ерозийные процесы идут своим чередом, природа берет свое... А ведь посмотреть то есть на что, едва ли не одно из самых уникальных мест нашего региона..

Несколько фото... увы с мобилы, к сожалению чтоб передать всю красоту тут нужен проф фотик.

ПовідомленняNao © 07.07.09 19:05:22    

Оленко капець це просто мего круто і розповідь і сам форт шкода що мене не було з вами !
ПовідомленняAlexGL © 07.07.09 23:27:02    

хочу попередити щоб усі подорожуючі в Дубенський (Тараканівський) форт були дуже обережні всередині, там є багато пасток у вигляді колодців
ідеш собі по сходах і ... бац лежиш вже на дні такої ями. Серед місцевих жителів вистачає покалічених в ньому. Будьте обережні.

А взагалі хотілося б додати, що те що зараз доступно для огляду лише частина форту. Багато площі форту так і залишається недослідженою, при радянській владі ходи надійно замурували, і навіть вентиляційні системи. Кажуть що там в замурованій частині форту були масові розстріли. Можливо колись якимось дослідникам (чув що поляки збираються) пробратися в ту частину форту і можна буде дізнатися про всі його таємниці.
ПовідомленняAbsinth © 08.07.09 0:28:12    

Класний звіт Good
Тре буде якось туда навідатись!!

ПовідомленняНаталі © 08.07.09 8:17:07    

За що люблю Львів.Екстрім.клуб, так це за неординарних людей, що спонукають рухатись вперед, ставити цілі, досягати мети!!!! Саме така і є наша Neftis - цікава і багатостороння. Давно отримую "збочене задоволення" від самого стилю написання тої дівчини. А фото, навіть з мобільного, манять у ту місцину. Надіюсь, що коли матиму змогу відвідати форт, то Альонка зголоситься бути провідником і екскурсоводом! Так тримати дівчино!!!!!
Повідомлення7eMEN-off © 08.07.09 9:00:37    

Бамбей!!!
Може давайте організуємо розкопки. Свяжимося с якимось археологічним осередком.  
будем валити замуровані ходи, реставрувати замок. Шукати скарби.

Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняAlexGL © 08.07.09 9:14:03    

Цитата:
Свяжимося с якимось археологічним осередком.  

ну нарахунок скарбів я незнаю, але ржавого автомата думаю там можна надибати  Cool
ПовідомленняNeftis © 08.07.09 9:28:02    

NAO написав(ла):
шкода що мене не було з вами !

ех Толька, туда б твій фотік, там тільки фоткати...

а колодці там справді величезні,коли дивилися - дна майже не було видно.

Наталі ти мені лестиш, прада  моєї заслуги тут дуже мало.Embarassed Коли Gdanz запропонував поїхати туди. чесно кажучи я сумнівалась що мене можна ще здивувати, адже майже всі визначні фортеці і замки відвідала.  Та тут мому здивуванню й захопленню не було меж . Дякую за такі теплі слова, звісно ж буду твоїм провідником з радістю.

7eMEN-off,AlexGL
люди, схаменіться!! які скарби? які розкопки??? я розумію шо ламать не строить, але той форт і так осипається! цеглини сипляться одна за одною...
Якщо не можем реставрувати і зберегти культурні памятки архітектури то бодай не ламати!.. Sad
Повідомленняgdanz © 08.07.09 10:03:24    

Знайшовши в неті згадки про цей форт, я зрозумів, це то місце яке я просто змушений відвідати. Збори були недовгими і купивши квитки на електричку Львів - Здолбунів до Дубно я з Нефтіс відправилися у подорож. Початково переповнена електричка вже в бродах різко спорожніла, далі в вагоні їхало вже чоловік 10. Монотонний стук коліс та дощик за вікном,навівали дрімоту. Десь в першій годині прибули в дубно, місто зустріло нас спорожнілим вокзалом, порожніми вулицями, та незрозумілими активістами які колупалися у клумбі перед вокзалом.  Щоб не витрачати час на пошуки правильної дороги до форту було прийняти рішення взяти таксі, на щастя місцевий таксист знав дорогу і грошенят за це хотів небагато. Так що не утримуючись у місті ми відправилися одразу до цілі подорожі. Проїхавши хвилин 15 через місто та вздовж залізної дороги, ми не доїхавши до Тараканова звернули на польову дорогу а далі в лісочок. Навіть занедбаний та покалічений мисливцями за металом, вхід в споруду вражає. Бетонна діра в зеленому пагорбі таких розмірів що туди може в'їхати навіть танк. Коло входу стоїть машина, такі самі "дикі" як ми туристи вирішили подивитися на форт. Далі.. далі не буде, бо враження від величності, занедбаності та тихої зеленої смерті неможливо описати словами, Ми лишилися в форти до наступного дня, облазили підземні галереї, зовнішній вал і зустріли новий день в форті. Він на одну ніч став домівкою для нас, місцем яке назавжди лишиться в нашій пам'яті та серцях.  

P. S. Наступного дня ми відвідали замок в Дубно, однозначно після форту він лишає жалюгідне враження, хатинка містячкового пана з притензією на величність.

7eMEN-off написав(ла):
Може давайте організуємо розкопки. Свяжимося с якимось археологічним осередком.

Не думаю що форт треба чіпати, він власне захоплює відчуттям смерті та переродження, коли могутній форт повільно вмирає в потоці зелені.. А на реставрацію його при нинішній владі ніколи не знайдеться коштів, (нові "патріоти" скорше вдушаться на гіляці ніж дадуть грошей (або дозволи) на реставрацію РОСІЙСЬКОГО форту), а скарби шукайте в бункері гітлера, 50 метрів в глиб прокопаєте дивись весь потяг до чорної археології і вгасне.

AlexGL написав(ла):
хочу попередити щоб усі подорожуючі в Дубенський (Тараканівський) форт були дуже обережні всередині, там є багато пасток у вигляді колодців
ідеш собі по сходах і ... бац лежиш вже на дні такої ями. Серед місцевих жителів вистачає покалічених в ньому. Будьте обережні.

Нічого страшного там нема, головне  дивитися під ноги, ну і відповідно без якісного світла там нема чого робити. єдине, в центральних приміщеннях постійно осипається цегла, так що ходити там досить ризиковано.

AlexGL написав(ла):
А взагалі хотілося б додати, що те що зараз доступно для огляду лише частина форту. Багато площі форту так і залишається недослідженою, при радянській владі ходи надійно замурували, і навіть вентиляційні системи. Кажуть що там в замурованій частині форту були масові розстріли.

Це все буйна уява та параноя деаких людей, які на кожному кроці бачать жертв режиму. Не купуйтеся не дешеву пропаганду.

PPS А ще місцеві розказували про таємний хід що веде з форту до замка.  Very Happy  Певно Київметрострой рив, ще й трамвайчик пустив. Very Happy  Very Happy

ПовідомленняAlexGL © 08.07.09 10:29:21    

цікава розповідь  Good
ПовідомленняVazon © 08.07.09 16:13:38    

Ось фотка одного з колодязів
взагалі дуже цікавке місце.  
Трохи заважають зарості отруйного борщовика

доречі, коли я там був,то ми ночували в палатках на даху форту Smile

ПовідомленняNao © 08.07.09 17:43:23    

Ще кудись будете їхати пишіть.
ПовідомленняColt © 04.08.09 13:18:09    

Ого ніколи не думав шо, ше є хтось схиблений настільки, щоб їхати в Тараканів Форт! Просто Велична будівля... БУв там літком 2008... Ми там вночі Розпочинали один табір, таке собі урочисте відкриття!!! Місцеві казали, шо там назовні 3 поверхи, а сама будівля має 10.... тобто там ше десь 7 поверхід під землею... а ззовні просто насими земляні. Ше кажуть шо дуже багато людей отаких схиблених як ми з вами лазять там і бували випадки шо не повертались... там багато затоплених ходів та коридорів..... Лазив там не дуже багато бо готували урочистість... але те шо бачив просто вражало!!!! якось як найдеться компанію на виїзд туди ще раз... дзвоніть, пишіть, запрошуйте, буду радий приєднатись!
ПовідомленняNeftis © 04.08.09 16:09:57    

В принципі не бачу чогось особливодивного і надзвичайного в відвідинах форту.. Surprised  Просто покинута памятка архітектури, з своєю історією. А на рахунок семи підземних поверхів, думаю то легенди місцевих. Детальніше можна взнати порившись в google про план будівлі. Окрім глибоких колодязів підземель більше не було. Sad
Думаю ще відвідаемо його і не раз, так що приєднуйся Wink
ПовідомленняVictor SV © 27.11.09 14:31:30    "Тараканівський форт"

От і я зі Слоником відвідали це диво архітектури. По перше що хтілося б  сказати то те що туди потрібно їхати весною або восени, в таку пору там немає отруйних борщовиків. При першому нашому проникнені в середину велике враження справили довжелезні коридори та поверхи. В середині особливого нічого нема але варто побродити по кімнатах а також пройти до криниці, складається таке враження що попав у інший вимір. В середині форту стоїть досить пошарпана часом будівля. Багато ходів є засипані та завалені. Ми потратили цілий день на дослідження даного форту, набравшись вражень і не тільки поїхали додому.
Р.С. От якби там поганяти страйкбол, і приїхати туди хоча б на 2 дні.
У форті зустріли спелеолога з Тернополя, він розповідав що в 2 години ночі спускався в криницю.
Ось декілька фото нашої екскурсії.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Цікаві місця / Екскурсії / Відпочинок / Флешмоб / Більярд / Боулінг Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 2
1, 2  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

http://enita.com.ua/category/linoleum-kiev/ - качественный линолеум в Киеве . Led Rishang, Estar, LB светодиодные ленты. . Школьные парты парта школьная По ссылке

Экстремальный портал VVV.RU