Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Балаклава. Об'єкт 825 ГТС

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Цікаві місця / Екскурсії / Відпочинок / Флешмоб / Більярд / Боулінг Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняНаталі © 07.04.09 15:10:14    Балаклава. Об'єкт 825 ГТС

Хто куди їздив за пригодами цими вихідними, а я на море. Занесло нас цього разу в Балаклаву (з турецького «балик-лав» – рибяче гніздо).  Поблизу знаходиться крайня точка України мис Сарич. Сьогодні містечко святкує 2 500 років. Цей малесенький курорт, що утворився навколо дивовижної бухти має декілька сюрпризів.
Сюрприз 1. Власне бухта подовгастої форми. Завдяки природному положенню між горами, тут ніколи не буває шторму. Навіть пірс бухти зроблено у рівень з водою, сьогодні тут знайшли своє пристанище пару десяток приватних яхт дивовижної краси та два воєнних кораблі – залишки українського флоту. Бухта не має аналогів у світі, тому вважається, що саме про неї свого часу згадував Гомер в свої Одіссеї, як про бухту Лістрігонів, де й жили загадкові Циклопи. Саме за цими даними вченні вважають, що Балаклаві все-таки близько 3000 років.
Сюрприз 2. Поряд з цьою бухтою проходив великий торговий шовковий шлях. Як наслідок у згадку маємо залишки генуезької крепості Чембало (верхня башта зараз знаходиться на реставрації), яка служила охоронним об’єктом шляху у середньовіччі. Особливістю є прокладений керамічний водопровід і незабутні краєвиди.
Сюрприз 3. Тут майже немає міських пляжей. Тому в курортний сезон туристів розвозять на великому судні до пляжей, які знаходяться у відкритому  морі. Якщо все-таки захотілось добратись до якогось більш-менш по-людського пляжу пішком, то приходиться спочатку дертись вгору, потім скелистими майже неприступними горами, спускатися вниз. Що ми успішно зробили і відкрили купальний сезон цього року. Ура!
Сюрприз 4. Загадковий об’єкт 825 ГТС. Або ж завод по ремонту підводних лодок, названий в народі «Штольня». Отож штольню побудували по сталінському проекту, але вже після його смерті. Диво-завод знаходиться в горі повз бухти Балаклави і у часи Радянського Союзу був закритим від усього світу проектом, для місцевого населення озвучений, як Міська телефонна станція. Одночасно там могло помістиись шість маленьких і три середніх підводних лодки. Загальна площа всіх підземних споруджень дорівнює 10-15 квадратних кілометрів. Штольня має три поверхи над рівнем моря, а канал по якому проходили підводні лодки шириною від шести метрів та довжиною 608 м. В приміщеннях підтримується стала температура близько 9 градусів за Цельсієм. Завод розрахований витримати ядерний удар стокілотонної бомби, тобто потужністю, що дорівнював 5 бомбам у Хіросімі та Нагасакі. Штольня може вмістити в себе близько 3 000 людей, або ж все населення Балаклави та утримувати їх в разі ядерної небезпеки від 4 місяців до 9 років за різними даними.
Після розпаду Радянського Союзу, завод був відданий місцевим жителям, які вкрали звідти все що могли. Тому на другий та третій поверх зараз так просто не попадеш, бо розібрані навіть сходи. Зараз завод не має ніякого державного значення і відданий під екскурсійний об’єкт. Для місцевого населення завод не є цікавим і нічого особливого вони у ньому не бачать. Нажаль, відвідати мені його не вдалось, бо ж треба було їхати до дому.
Сюрприз 5. Поряд з Балаклавою розташований державний заповідник. Всього за 10 грн. в добу Ви можете пожити на території в своїй палатці, або за дещо більшу суму поселитись у вже готовому палатковому лагері – майже all inclusive.
Скажу чесно,  хоча містечко маленьке, та одного дня там мало, адже воно ховає в собі стільки цікавих легенд і бувальщин, що все й не осягнеш за один раз. Однозначно поїду туди ще, хоча б для того щоб відвідати 825 ГТС та пожити у заповіднику.
Як добратися: До Сімферополя поїздом, або літаком. Далі з автовокзалу «Курортний» (знаходиться зразу при жд вокзалі) прямим автобусом до Балаклави, або автобусом до Севастополя. Звідти міською маршруткою до ринку на 5 км., звідти міською маршруткою до бухти в Балаклаві.
Або ж до Севастополя поїздом, звідти міськими маршрутками.
Для тих, хто вирішив більше дізнатись про Балаклаву перед тим, як її відвідати можуть ознайомитись з інформацією на офіційному сайті містечка, або ж загуглити в пошуковику і знайти інформацію на любу тематику.
Більще фоток на http://foto.balaklava.ws/

Змінено: Наталі (07.04.09 16:15:32)
ПовідомленняJekill © 07.04.09 15:28:19    

Йолкі-палкі.
І я не проти.

Повідомленняtt © 07.04.09 16:47:21    

Красотіще. Я теж туди хочу Surprised  Наталі, чекай гостей Very Happy
ПовідомленняНаталі © 07.04.09 17:10:18    

Та то я такими статейками гостей і заманюю.... Чим ближче до літа, тим більше статейок буде Very Happy Ласкаво просимо!
ПовідомленняZippo © 07.04.09 17:17:23    Балаклава

Наталі, мені неможна показувати такі теми, а осоливо фотги Wall Я на них вже годину дивлюсь і тащусь... Happy
P.S. Живеться ж лююдям... Tongue

Повідомленняnomeaning © 07.04.09 21:05:29    

Обовязково туди треба зїздити літком і взимку. Взимку, якщо сніг буде на вершинах.
Класно поспускатись на лижах до моря...
А літом на байдарці заплисти б у 825 ГТС...
Secret
ПовідомленняNeftis © 08.04.09 13:52:56    

Яка красота, Наталі, я отбі заздрю, багато чула про Блаклаву про всю ту красу курортного місця, але про 825 ГТС вперше чую, туди вже хочеться найбільше! Дякую за таку детальну інфу, чекай літом гостейSmile Wink
ПовідомленняFistashka © 08.04.09 19:38:16    

Наталі, тепер бачу що є великий плюс того що ти тепер в Криму - ти відкриватимеш його нам по новому!
Хоча я була в Балаклаві, та  не знала цих певних нюансів і цікавинок!

Мандруй ще і відкривай нам очі на Крим!
Повідомленняsansei © 13.05.09 23:08:31    

два роки тому відпочивав в балаклаві, сам кайф що море там найчистіше, немає пісчяних пляжів, все камні, при тому декілька пляжів з місцями де можна пострибати з непоганої висоти в воду (пригав з скелі висотою 10 метрів), а по горах лазити взагалі одне задоволення, там такі краєвиди що поки затримував погляд не помітив як зтемніло, плюс з висоти море взагалі дуже прозоре як у фільмах Very Happy . Доречі вибір пляжів досить таки великий, я за тиждень встиг побувати на 5 пляжах, на два з них допливав катером який жителям віддали військові і тепер якщо в когось є військове посвідчення то плавати можна на халяву
ПовідомленняNao © 13.05.09 23:36:47    

Що що а мені цікавий комплекс 825 ГТС дуже хотілось би там побувати.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Цікаві місця / Екскурсії / Відпочинок / Флешмоб / Більярд / Боулінг Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU