Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Говерла - Петрос (7-8 березня)

1, 2  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Альпінізм / Скалолазання / Льодолазіння / Болдерінг / Драйтулінг / Скалодроми Сторінка 1 з 2
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняAndrey © 10.03.09 13:08:36    Говерла - Петрос (7-8 березня)

Навіть не здається, що наш виїзд в карпати уже позаду...  Здається ніби тільки вчора збирався туди, переживав чергове піднесення, радісний передпоїзковий стан. А насправді позаду вже недоспані ночі дороги у поїзді, сходження на Говерлу, святкування 8 березня і ДН Юлі, спроба сходження на Петрос (особисто у мене), катання на керіматі, купання в снігу, інструкторські загадки з розпутуванням шнурків та багато чого іншого... Ех, ностальгія... Sad  Хочу вернутись назад тудиSmile Хоча, признаюсь чесно (хоч мені і самому собі встидно Embarassed  в такому признатись) - бували моменти, коли я в думках обіцяв собі, що це останній мій зимовий виїзд в карпати...  думав - "все, зимою більше сюди носа не поткну!" Та тільки зайшов додому, скинув рюкзак, як одразу відчув, що щось мені бракує... Surprised
Прибули ми цього разу в Лазещину досить рано, близько сьомої ранку. Всіх здивувало і трохи розчарувла майже повна відсутність снігу навколо... болото під ногами. Добре, що з ночі був трошки морозець і то все діло трохи приморозив. А то би йшли Runner  на Казмєчік поколіна в болоті. По дорозі до КПП ми "обрадувались" ще більше - з неба Search sky  почав накрапати дощ. Поблище до Казмєчіка до дощу прибавився мокрий сніг, а згодом почався таки справжній снігопад. Кинули речі на Казмєчіку, нашвидкоруч похлєбали вівсяної кашки, невиспані і напівголодні ми поперлись Dance  на Говерлу. І тут в мене, як писав Зіппо - "Нема слів, одні матюки"!!! Evil or Very Mad  В більшій мірі в свою ж адресу! Я ж бо хотів побавитись в героя - прихватив свій великий рюкзак і напхав його всім чим можна було. Зо три літрових термоса, дві пари кішок (старих совдепівських), льодоруб, весь свій одяг, канапки, пиво... Врезультаті він мало чим відрізнявся вагою від того, з яким я їхав з домуSmile І десь на половині дороги (а йшли ми без перепочинку, бо усі інші без рюкзаків, ще й непоганим темпом, бо хотіли ще за дня вернутись) я відчуваю, що ще метрів з 10 і я в прямому смислі здохну... Wasko  Всю дорогу мене шалено мучила спрага і я як навіжений жер сніг... Goof  Віка, яка незважаючи на хворе горло наважилась піти на Говерлу, йшла перед мною уже не в кращому стані...  І я кажу "Віка стоп! Вони собі як хочуть, а ми робим привал хоч на 10 хв". За одно і облегчили рюкзак на вагу одного термоса...  Далі в мене рюкзак забрали, бо чесно кажучи фіг би з ним вийшов...  Натомість узяв в Віки фотік і час від часу намагався щось сфоткати. Чим вище, тим мерзеннішою ставала погода, валив сніг, шалений вітер, далі 10-15м від себе ніфіга взагалі небачиш, суцільна біла стіна... Ближче до вершини пропали і ялинки, які хоч і наполовину заметені снігом, все ж дозволяли орієнтуватись. Далі йдемо в суцільній сніговій пустелі. Знизу сніг, кругом сніг, зверху теж сніг. І вітер з кожним разом все сильніше жбурляє тим снігом тобі в лице...  Куртки намокли і позамерзали як скафандри...  От тоді до мене дійшло, що самому пережити ніч  в такому пеклі дуже важко!!! Surprised  Нарешті напівживі, обледенілі, обліплені снігом ми таки добрались до вершини. Yahoo  Швидко хлєбнули чайку, пофоткались і назад. Бо стояти в таких умовах було неможливо. Я руки вийняв з рукавиць буквально щоб зробити 3-4 кадри...  і потім до половини спуску не міг їх відігріти. Назад уже забрав свій рюкзак, який трохи полегшав... Поки ми спустились з вершини, внизу уже позамітало стежку якою ми йшли... Видимість погіршилась ще більше, та й вже вечоріло... Поблукали трохи з ЖПеСом поки знайшли контрольну відмітку (паличку з лєнточкою, величезна вдячність Allakh  тим хто їх там наставив). Підійшовши ближче до лісу ми (я, Віка, Назар і ще один учасник) присіли трохи відпочити. Спішити все одно не було куди, заблукати уже не боялись, та й ліхтарики були з нами на випадок якщо застане ніч. Там же нас догнав на лижах Ski  Костя (їхав з нами зі Львова). Він уже встиг піднятись на Петрос, спуститись на лижах перемичкою до Говерли і вже спускався з самої Говерли. Мене аж жаба задавила... думаю "ото би зарас лижі!!! Crazy  І не треба стільки топати!" В лісі догнали ще одних відстаючих...  Знову сіли перепочити. Уже був вечір, темно. Допили остатки чаю з снікерсом. Та чай чомусь не рятував від спраги... Surprised  і тут я згадав, що десь на дні рюкзака в мене має бути пиво!!!! Drink  Ура!!!! Yahoo  Народ, ви не представляєте яка то благодать - сидіти вночі у лісі, замученим, голодним, спраглим...  і пити холодне пиво!!!!!! Good  Ммммм... Crazy   (звичайно, можна допитись до якоїсь хвороби, тьху-тьху, але мене пронесло) То була мить найбільшого щастя!!!  Yahoo  Dance2  (думаю питання чому не випили пиво на Говерлі тут неумісні)
А ввечері після смачної вечері почали святкувати 8 березня (дівчат у нас було багато) і ДН Юлі Drink  (ото їй повезло). Потім слухали інструкторських пісень, співали самі, веселились... Потім приїхали Ігор з Олесею... Я вже то смутно памятаю, бо після пива, спірту і глінтвейну уже спав...  А загалом вся наша банда не давала спати тернопільчанам (які жили через стінку) до 5ї ранку...  Наступного дня нам предстояв Петрос. Значна частина народу не пішла з різних причин...  Обовязково пішли ті хто ще не мав сходження на Петрос. Вирішили піти і ми з Назаром. За компанію з Ігором і Олесею. Цього разу я нічого крім термоса і пари флісів в свій рюкзак не брав...  Дорога до верхніх колиб далась дуже легко. Було тихо і безвітряно, нічо не падало і видимість хороша. Тільки сам Петрос ховався в тумані Koo-koo , ніби його хтось вкрав. Біля колиб попили води з джерела. Памятаючи свою спрагу, я вирішив узяти ще баклажку води з собою, знав що термосу буде мало... Поки ходив за водою Олеся, Назар і Ігор уже пішли... Я пішов з рештою... Десь з половини підйому почав відчувати що бракує мені сил... Мабуть далось взнаки те, що зранку не поснідав... Там і почався вітер, стало холодніше. Цього разу піднімались трохи крутішим схилом. По дорозі зустріли ще групу таких як ми, правда вони вже спускались з червоно-чорним прапором. Коли до вершини залишилось хвилин 20 я остаточно вибившись з сил Wasko  вирішив спускатись...  і почекати решту групи внизу де тепліше. тільки моє уявлення про "внизу тепліше" виявилось хибним, бо біля колиб, де ще зовсім недавно було тихо і безвітряно, тепер розбушувалась завірюха, падав сніг... видимість теж обмежилась. Ще по дорозі зустрів Бадю (стрийського чувака) який біг з аптечкою і лопатою Shocked  вгору ще з одним... Питають - "ти двох малих не бачив?" Бачив, - кажу я, - а що сталось? "Та ніби зійшла лавина і одного з них нема..."  Як виявилось ніякої лавини не було, малий (з стрийських пластунів, 14-16 років) просто загубився в тій хуртовині. За пару годин його знайшли, все закінчилось благополучно! По дорозі вниз зігрілись коньячком Drink , покатались на крутих спусках на задниці Very Happy , пофоткалсь. В Казмєчіку смачно пообідали, ми з Назаром "покупались" в снігу Crazy  і пішли кататись з гори на керіматі Goof . Потім ще посміялись з звязаних пар (хлопець-дівчина) завданням яких було розпутатись, нерозвязуючи вузлів, поламали голову ще над деякими загадками, попили пива Drink  (за яким бігали в Лазещину), повечеряли і вночі вирушили додому. Дехто ще залишився до наступного дня...
Загалом поїздка вийшла вдалою!!! Yahoo  Хоча мене заставила над багато чим задуматись... Хочеться усім сказати Велике Спасибі за компанію!!!! Drink  І привітати Олесю з її "другим сходженням, першою вершиною!!!" Clapping  Вона молодець!  Good  Good  Good

Фото скоро будуть

Повідомленняtt © 10.03.09 13:17:35    

молодчина Good
ПовідомленняНаталі © 10.03.09 13:24:38    

Smile Ех Карпати..... як романтично.... Молодці! Так тримати! Clapping
ПовідомленняZippo © 10.03.09 13:26:56    

Бачу, що кожне наступне сходження все жорсткіше і жорсткіше. Vava  Нічьо... то незамінний досвід який не проп'єш.  Wink
Сamomile, вітаю з першим сходженням, молодчинка Clapping

Andrey написав(ла):
Загалом поїздка вийшла вдалою!!! Хоча мене заставила над багато чим задуматись..
в Карпатах взагалі чудненько так думається над життям буттям Laughing
ПовідомленняNeftis © 10.03.09 13:48:39    

Бачу похід таки вдався на славу, з важкими випробуваннями, і досвідом на майбутнє, молодець.  Good
ПовідомленняТолік © 10.03.09 17:30:06    

Згадалися свої перші сходження. Класно. Шкода, що ти не піднявся таки на Петрос. Пам"ятаю, коли вперше пішов у гори на Великий Верх та Стій, то був момент, коли я справді думав, що ще хвилька, організм не витримає і я впаду замертво. Тоді мені здавалося, що найбільшим щастям буде послати всі ті вершини даалеко і просто впасти і відпочивати, відпочивати: "Невже я такий дурний щоб так себе мучити". Але, на диво, не помер, видряпався все-таки на Великий Верх. От тоді лиш я насправді зрозумів, що таке щастя!

Думаю цей похід дав тобі набагато більше інформації та досвіду, ніж можуть дати сотні книг по теорії та практиці гірського туризму. А емоції, а спогади... Словом, молодець!

P.S. Бачу є ще люди, які розуміють, що насправді не в м"якеньких ліжечках та комфортних готельних номерах щастя.  Good

ПовідомленняAndrey © 10.03.09 17:46:34    

Толік написав(ла):
Шкода, що ти не піднявся таки на Петрос

Ну на Петросі я таки був...   У січні ми їздили. Тому-то цього разу особливо туди не рвався, бо нічо нового там би не вздрів...  Особливо в таку погоду. Нащо даремно мордувати себе, коли відчуваєш що тобі фігово...?  За інших обставин я хоч на чотирьох, але піднявся б туди Very Happy

ПовідомленняGolem © 10.03.09 17:55:43    

Гарна розповідь. Переживав подібні відчуття, правда літом. Якби не пиво - я б тоді на поїзд не встиг Smile Молодці. так тримати, тобто писати Smile
ПовідомленняТолік © 10.03.09 18:03:38    

Andrey написав(ла):
Ну на Петросі я таки був
Вибач за непорозуміння. Smile Тоді ти просто зе бест. Smile
ПовідомленняNadezda_95 © 10.03.09 21:14:23    

Andrey написав(ла):
Та тільки зайшов додому, скинув рюкзак, як одразу відчув, що щось мені бракує...
Андрію! Так можна рубзака не знімати, на роботу з ним ходити, він же тобі тепер як рідний Runner  Very Happy
Це, звісно, недоречні жарти, адже зимова стихія не дає поблажок нікому і треба мати добре здоров'я, витримку і силу волі все ж топати вгору Neutral , наперекір всім злим пофігістичним помислам самозбереження Wall

Andrey написав(ла):
Я ж бо хотів побавитись в героя - прихватив свій великий рюкзак і напхав його всім чим можна було
Щоб бути героєм можна було взяти і косметичку Laughing , як колись Angel, і всі би про тебе говорили "опосля", чим не піар?  Cool Нехай і чорний Twisted Evil  Crazy

Andrey написав(ла):
і я як навіжений жер сніг...
Знач, Весна не за горами! Yahoo  Шановні, їжте сніг! Jokingly

Andrey написав(ла):
Далі в мене рюкзак забрали
Треба було показати пару прийомчиків Mad  Ти хоч їх обличчя запам'ятав?.. Vava

Andrey написав(ла):
От тоді до мене дійшло, що самому пережити ніч  в такому пеклі дуже важко!!!
Щось я тут ніц не зрозуміла... Unknow  Pardon Здається, ти колись писав, що чорти веселяться на Петросі?.. І наскільки мені відомо, в пеклі досить гаряче, а вам було холодно Buck

Andrey написав(ла):
з звязаних пар (хлопець-дівчина) завданням яких було розпутатись
Surprised це цікаво....  Angel Embarassed

Ну що ж, вітаю вас, загартовані наші умільці покоряти гори! Clapping  Good На таке не кожен підпишеться.
(А я чекатиму літа...) Pardon

ПовідомленняHulihanka © 11.03.09 0:40:47    

Andrey, знаєш, а попри все (навіть списавши всю емоційність і відвертість посту на бурні враження від поїздки) дуже шкода, шо гори вас так нічого і не навчили...

на фоні
Цитата:
валив сніг, шалений вітер, далі 10-15м від себе ніфіга взагалі небачиш, суцільна біла стіна
Цитата:
йдемо в суцільній сніговій пустелі. Знизу сніг, кругом сніг, зверху теж сніг. І вітер з кожним разом все сильніше жбурляє тим снігом тобі в лице... Куртки намокли і позамерзали як скафандри..

дуже доречним виглядає
Цитата:
пити холодне пиво!!!!!!
Цитата:
зігрілись коньячком
Цитата:
пива, спірту і глінтвейну уже спав
Цитата:
Значна частина народу не пішла з різних причин...

п.ес. я навіть здогадуюся, що це за причини...
ПовідомленняAndrey © 11.03.09 1:02:22    

Hulihanka, а чого вони нас мали навчити??? Судячи з твоїх слів - це ми мали б відмовитись від алкоголю? Чи може то просто критика з приводу доречності несумісних для тебе понять в написанні статті?

І
Hulihanka написав(ла):
я навіть здогадуюся, що це за причини...
не роби поспішних висновків про людей яких ти ніколи не бачила з чужих (в даному випадку з моїх) слів. Я написав чітко - "з різних причин"! І причини були різними. А судячи з твого контексту - вона могла бути тільки одна - будун!
ПовідомленняHulihanka © 11.03.09 1:11:59    

ну, наприклад, якби замість 2 пар кішок, 3 термосів, Nпляшок пива і половини гардеробу взяти намет,  в якому можна жити.
Хоча, можливо, я неправа. Можливо, для першачків все і має виглядати так "празднічно": прогулялися, зголодніли, повернулися в теплу  колибу, підкріпилися, розслабилися, порозважалися...
донт кіпіш, хлопче Very Happy
хочу зрозуміти, шо собою представлятиме в майбутньому альпінізм по-українськи... Drink
ПовідомленняAndrey © 11.03.09 1:34:21    

Hulihanka написав(ла):
якби замість 2 пар кішок, 3 термосів, Nпляшок пива і половини гардеробу взяти намет,  в якому можна жити.

Взагаліто "жити" нам і так було де...  І носити з собою намет, коли є інше житло можуть позволити собі тільки такі мегакруті "альпіністи" як ви...  А щодо "2 пар кішок, 3 термосів  і половини гардеробу" то це не означає, що то все моє особисте і призначалось для мене... І цікаво як ти довше продержишся на вершині - з наметом, але без гарячого чаю, чи з чаєм, але без намету? Смисл тягнути намет на Говерлу, якщо ти знаєш що вертатимешся назад.

П.С. Ми одне одного не розумієм. Тому подальшу дискусію вважаю недоречною....   і тут неумісною. Хочеш повчити мене як ходити в гори - пиши в аську, буду радий отримати корисні знання Smile

ПовідомленняNeochka © 11.03.09 4:02:59    

ехехе...., стільки тут всього наваляли, шо то капец  Surprised
ну, почну з вражень коротко.
Поїздка дійсно була мега-крутою  Good . Говерла дала нам жару  Twisted Evil , особисто мені було важко сходити на вершину, бо як то кажуть хвороба давала своє  Sad , і по дорозі я теж думала, що нашо мені то все тре  Surprised . Але в альпінізмі чим гірше, тим краще  Very Happy .
Прийшовщи на "кузнечік", ми всі довго балакали і веселилися  Drink   Clapping . Андрій правда упустив один момент, але він правда не чув його. Коли всі полягали (а так як я лягла останньою), то слухала "хор спящих мальчіків"  - н-да такого храпу я певно ніколи не чула, так вони виспівували цілу ніч, але я так хотіла спати, що навіть їхній оркестр мені не помішав Very Happy . А ще мене помилково 2 рази назвали інструктором, шо не могло не радувати мене  Very Happy , а потім розрядники і інструктора пили за мене, як за майбутнього інструктора і сказали, що це доля і я вже не відмажуся. Хоча мені до того званія як до Евересту, але всяке може бути Crazy
Група, доречі, скалалася дуже хороша  Wink , все вийшло цілком організовано і дружньо  Clapping . Народ мене дуже підтримував і підлувався за мною. Не відпускали мене додому і казали :"ми тебе подлєчім"  Very Happy  за що їм велике ДЯКА!!!
Вертатися додому не хотілося, навіть дивлячися на те, шо я захворіла....хочеться знову в гори, штурмувати вершину, падати з ніг, казати нашо тобі то тре, поспівати пісень з напарниками, ділитися одним чаєм, їсти з одного казанка, слухати розповіді і байки інструкторів, мерзнути і мріяти випити 1л чаю, знов чути "хор спящих мальчіків" , проснутися і готовитися до нового сходження, рахувати сніжинки, що летять тобі на зустріч, вечером вийти на ганок з кавкою і цигаркою глянути на нічне небо карпат і сказати як це все ж таки прекрасно......бути тут......

Чим більше хожу в гори, тим більше бачу, що захоплює мене все це і не тільки через красоту гір і екстріму сходжень, а й від людей, які там тебе оточують. Адже в горах відразу видно хто є хто....з тобою залишаються справжні люди...

а ну і на рахунок коментів Hulihanka:
як на мою думку, ти занадто різкі висновки зробила незнаючи людей і всього походу вцілому Confused
твій повчальний варіант з наметом мене вразив  Very Happy
на на рахунок алкоголю, ти певно все сприйняла занадто близько Crazy
люди, які залишилися на мали дійсно поважні причини, а ніякий не будун. Одною з тих людей була я Cool
а і ше шо ти маєш на увазі :
Hulihanka написав(ла):
хочу зрозуміти, шо собою представлятиме в майбутньому альпінізм по-українськи...

особливо слово "по-українськи" - шось я недопетрою, шо мала на увазі.
ой не знаю, але мені здається тут просто когось жабенятко, ну зовсім маленьке, почало піддушувати  Jokingly

Ще раз Велике Дяка, всім хто був з нами, ну і склавшись вже давно компанії : Андрію, Ігору, Назару і Олесі (маленькому монстрику у великих горах). Знову і знову переконуюся, що з вами в горах не пропадеш  Smile Люблю вас за це і ціную Allakh
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Альпінізм / Скалолазання / Льодолазіння / Болдерінг / Драйтулінг / Скалодроми Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 2
1, 2  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU