Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Ракетні шахти під Моршином

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Спелеологія / Діггерство / Археологія Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняGolem © 12.01.09 11:50:21    Ракетні шахти під Моршином

В каналізаціях - були, в військовому пункті звязку - були, на екскаватори - забиралися, в пастки - провалювадися. Де ше не були? Правильно, в ракетних шахтах стратегічних військ. Таких, як я чув, є багато навколо. Дається взнаки близькість кордону. А чим ближче кордон - тим менше ракеті треба палива і тим більше вона може взяти "на борт" вибухівки. Пускові установки є під Моршином, зразу під Стриєм, біля Самбора. Вирішено було відвідати ті шо під Моршином як такі, що вже є описані і чітко відомо як до них добиратися. Та й вихідний день треба кудась діти.

Траса Київ-Чоп, ділянка Львів-Стрий. Ніби нічого цікавого. Але якшо придивитися - то біля села Красів можна надибати обєкт хісторі-індастріалу у вигляді печі, де колись випалювали вапно. Сама піч знаходиться значно нижче рівня дороги і тому її мало шо помітно. Підїжджаємо ближче. Непомітна, на перший погляд, споруда перетворюється у величну вежу, стягнуту багатьма металевими хомутами. Фундамент вежі викладений каменем як  у середньовічних замках, з чотирьох сторін отвори для відбору готового вапна. На самій горі - конвеєрна лінія кудою колись завантажувалася руда. По ній можна підійти до верхівки вежі і заглянути всередину. Стінки печі подвійні, проміжок заповнений піском. Палилося, очевидно, газом. Обзираємо все і їдемо далі.

В Стрию повертаємо як їхати на Долину, далі Моршин - минаємо по обїзній. Зразу за ним - село Лисовичі, минувше яке попадаємо на межу Львівської та Івано-Франківської областей, про що сповіщають відповідні знаки. На самій межі облаштовано Стрілецький Цвинтар, ланцюгами обнесено столітній дуб, є столик з лавочками. Попри цвинтар строго на Захід в ліс йде грунтова дорога, перегороджена шляк-баумом. Прямуємо туди. За півтори кілометри помічаємо перші ознаки присутності обєкта - вентиляційну шахту зліва від дороги. Обслідуємо - більше там ніц цікавого нема. Проходимо Кілька сот метрів далі  - і перед нами відкривається галявина з чотирма величними пагорбами.

Це - колишні ракетні шахти. Чотири абсолютно одинакових шахти розташовані в формі квадрату, відстань між ними десь 100 метрів. Нагорі шахти закриті масивними бетонними кришками з круглим отвором посередині. Всередині все залито водою. В шахту є досить непоганий вхід. Спускаємся туда. Навколо шахти йде круглий коридор з кількома кімнатками. Одне з відгалужень йде глибоко вниз під землю, кінця коридору побачити не вдалося. Також є сходи, які ведуть вертикально вниз. На жаль все затоплене водою, туда тільки з аквалангом. Користуючись тим шо зима - пересуваємся кригою, все обдивляємся і фоткаємо. Вдітку прийшлося б брати хімзу. В стіні шахти є вікно, через яке можна побачити місце де колись зберігалася ракета і кришку зсередини. Ніяких відсувних механізмів чи їх слідів нема.

Всередині утвореного шахтами квадрата знаходиться вхід у бункер. Дуже нагадує Лощину. Коридори, кімнатки, переходи. На стіні вибито напис "1946". Всередині потікшою фарбою - "ДМБ81". Всі сходи вниз також затоплено, а все шо можна - демонтовано. Очевидно тут знаходився вхід у головний пункт звідки відбувався запуск ракет. Повертаємся нагору. Земля порита екскаваторами і всіяна вентиляційними будками. Досить таки масивна цегляна чи бетонна будка захищає всього лиш непримітну 10-20 сантиметрову трубу. І нашо воно?

На кейвзі була фотка, де на цьому місці стояли екскаватори, 2006 рік. То певно вони то все і понакопували, типу видирали з землі кабелі. І вони полишали ті гори сміття, фляшок і бляшанок. Правда акуратно кимось позмітувані у входи шахт. Обходивши і обдивишись все йдемо ше троха в ліс, а раптом шось пропустили? Але там, на жаль, більше нічого нема. Та й обід вже, пора вертатися до машини і їсти канапки.

По дорозі назад пробуємо заїхати пофоткати антени біля Миколаїва. Спускаємся в село, проїжджаємо зруйноване КПП. Всередині - типове військове містечко з характерними будинками, написами і плануванням. Пробуємо розпитати місцевих шо тут і до чого. Виявляється, шо ніхто нічого не знає! Мовчать, ніби ми арабські терористи з довгими бородами і в чалмах. Один вуйко тіко розказав, шо то приймальні антени а не глушилка, тому населений пункт так близько. Самі антени в лісочку, сфоткати ніц не вийде. Та й охороняється це, туда ходять на роботу, все воно ше діюче. І ніхто нам ніц не скаже, колишня закалка. "Раніше там КПП стояло, ви б сюда взагалі не заїхали".

Вертаємся в сірий і непривітний Львів. По дорозі назад заслухався Iron Maiden, заговорився на діггерські теми і проффтикав занк 60 якраз біля нашої вапновипалювальної станції, де ми ранком фоткалися. Менти зразу сказали: "Будемо писати протокол, чи Ви порядна людина". Я сказав шо поряднішої не буває і ми розійшлися за половину суми. На дорогу вони мене ше попередили, шо в Солонці стоятимуть, шоб я більше не піймався. Потім на Залізничній ше один стояв. Кого він там і за шо хтів злАпати - не знаю. Пряма дорога, швидкість не перевищиш фізично. Але спинив, курча. Я му зразу кажу - мене вже нині пиняли, типу з натяком "Грошей більше не маю і не надійся". Він перепитав мене чи я порядна людина, а чи складали протокол, далі він перевірив документи і на тому розійшлися.

Підсумовуючи можу сказати - гарний маршрут куда поїхати на один день, є кілька цікавих обєктів по дорозі. 90км в одну сторону. Самі шахти вбиті наніц, не найкращий обєкт для дослідження. Проте є де полазити, навколо гарний лісок, по дорозі є хісторі обєкти. Підігріли апетит і тепер хочеться їхати в музей ракетних військ, шо біля Первомайська. Далеченько, але там то всьо саме і діюче. Друге нерозкрите питання - як, все ж таки, знімалася кришка. Всередині механізмів точно нема. Ззовні - хіба на поручнях біля шахти, але слідів рейок чи ще чогось ми не найшли. Може її підривали вибухівкою, адже якшо нема ракети всередині - то і кришка непотрібна. А за короткий час нову ракету туда не довезеш, відповідно і кришку можна встигнути зробити нову. Одним словом буду в музеї - все розвідаю.

Решта фото
Дзеркало на Бескиді
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Спелеологія / Діггерство / Археологія Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU