Lviv eXtreme club

 ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Для майбутніх спортсменів парашутистів

1, 2, 3, 4  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Парашутизм (RW, CRW, FF) / Бейс-джампінг / Вінгсьют / Аеродинамічна труба Сторінка 1 з 4
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняZippo © 29.07.08 9:47:42    Для майбутніх спортсменів парашутистів

В зв’язку з тим, що останнім часом побільшало новоспечених парашутистів, які стрибнувши декілька раз, хочуть рухатися далі, але є й такі, які бачать/уявляють себе крутими перцями і нічого окрім висоти 4200 м. і парашуту типу «крило» навіть не хочуть чути. Ну що ж, будем розтлумачувати і направляти на «путь істинний», а решту «мрійників» спускати з хмар на землю до сірої, як туалетний папір, реальності. Саме після надмірної кількості запитань від «шипко вумних» і народжуються такі тексти. Я довго думав з чого ж це почати, мабуть, почну з грошей, а не бажання, як всі собі думають. Отож, якщо у вас шестеро дітей, жінка модніца, а в хаті ше й ремонт, а ваші батьки не працюють за кордоном, ви заробляєте на життя тим, що возите бульбу на базар, то вам читати далі нема чого, за винятком, якщо ви олігарарх, депутат, банкір, бізнесмен і так далі. До речі як вам це вдалося? Поділіться секретом свого успіху, гиги. Ну ладно, бо шото ми відклонились від теми. Я думаю, що всі зрозуміли, що «бабло пабеждает зло». А тепер до діла.
Щоб почати стрибати як спортсмен, потрібно стати тим спортсменом, а щоб ним стати, потрібно наступне:

«ПАПЕРОВА ВОЛОКІТА»

Членство
В першу чергу потрібно мати три стрибки (саме після третього стрибку ви можете займатися по класичний програмі № 2).
Далі вам потрібно бути членом якогось клубу (ТСОУ АСК). Так як Львівській АСК з 2008 року спорсменів не вирощує, то будем орієнтуватися на сусідів, а саме на Рівенський АСК. Станом на 2008 р. членський внесок в РАСК складає 150 грн.

Книжка
Після того як ви стали членом клубу, читай (спорсменом), вам потрібно мати парашутну книжку, в якій у свою чергу мають бути записи про те, що ви є членом певного клубу, пройшли курс підготовки і допущені до стрибків з певним типом парашута.

ВЛК (ЛЛК)
Щоб бути допущеним до стрибків потрібно бути здоровим як бик, або бути кволим, але з матьорою бумажкою під назвою ВЛК (Врачебно Льотная Комисия). Де її взяти? А дістати її можна двома шляхами. Перший: взяти у вашого штатного (аеродромного) лікаря направлення на проходження цієї медкомісії в спеціальних закладах (їх, якщо я не помиляюсь, зараз три). Другий варіант: так це мати знайомих, які мають знайомих, які знають вкрай потрібних дядьок або тьотьок, які безумовно за «гарні очі або велике добре серце» позбавлять вас цих гемороїв (стояння в чергах, ходінню по кабінетах, здавання аналізів і так далі).

Страхування
Далі нам потрібно зробити собі спеціальну «парашутну» страхівку. Умова — страхова сума не повинна бути меншою за 5000 грн. Така страхівка на цілий рік обійдеться приблизно в 150–200 грн. Ясний пень, що ця страхівка з найвищим рівнем/категорією ризику, коштує відповідно дорожче за просте страхування. Але що зробиш, нам інші не підходять. Зате можна під цю страхівку вписати всі інші наші екстремальні шалості на зразок: дельтапланів, парапланів, дайвнгу і ще цілої купи різновидів екстремального спорту та відпочинку.

«ТЕХНІКА»

Стропоріз
Після того як ви здійснили свій третій стрибок, тим самим показавши інструкторам що ви не самогубця, вам вже «положено» стропоріз. Навіть не то що «положено», а треба. Як казав інструктор: «З ним можна все життя стрибати (носиться) заради одного єдиного разу, коли він вам не дай Бог мав би знадобитися». Цей чудо ножичок можна як купити так і зробити самому власноруч. Основне щоб ця шаблюка відповідала деяким критеріям а саме: зручна рукоятка, загострене лезо з двох сторін, якщо це заводський (військовий) стропоріз, то потрібно спиляти зубці, от і все.

Секундомір
Одного перекрасного дня, ви дійдете до затримок у (10 сек) тоді вам потрібно буде чітко контролювати ваш час вільного падіння шляхом рахування 221, 222 і так д аж до ...230. Погодьтеся не дуже зручно, я вже не говорю про 20-ти 30-ти секундні затримки (це взагалі не реально і вас навіть не впустять). Тому потрібно мати прилад — висотомір. Але та зараза дорога, коштує приблизно від 150$ до 400$ і нам бідним студентам таке не подужати. Але розумні дяді інсруктора придумали простий і дешевий спосіб — «секундомір на запаску». Правда його вистачить тільки на початок навчання, рано чи пізно доведеться все ж таки купувати висотомір.

Шолом
Тут й так все зрозуміло. Потрібно мати свій жорсткий шлем, бо ця потна, брудна, десантна шапочка, не що інакше як презерватив на голові, від ударів вас не захистить. Щоб не купувати спеціальні парашутні шоломи, які також коштують немало (350$–500$), можна найти на ринках старі мотоциклетні або купити відносно не дорогі лижни шоломи. Основний критерій — ніяких лишніх прибамбасів (гачків, закарлючок, закльопок...) на шоломі, щоб не дай Бог стропи не зачепилися за нього і вам не відірвало макітру.

Окуляри
Знов ж таки, коли ви дійдете до серйозних затримок (10, 15, 20, 30, 60 секунд) вам вони будуть вкрай необхідні. Спеціальні парашутні окуляри коштують теж по різному, але є одна хороша модель — Sorz, яка завоювала симпатію багатьох досвідчених парашутистів, все ж таки є, і що найголовніше, коштує мало, приблизно 30$. Також можна тимчасово використовувати і лижні окуляри, але вони, як правило, громіздкі і їх може зірвати з вашої голівоньки. Можна обійтись і без окулярів, але чи сподобається вам постійно жмуритись і заливатись крокодилячими сльозами?

Рукавиці
Рукавиці стануть вам не раз в пригоді і в холодну пору року, і коли знадобиться натягувати стропи при керуванні, і так далі... Продаються як спеціальні так і прості велосипедні. Навіть не раз бачив як мегаперці використовували американські бейспольні рукавички.

Парашут
Що тут ще говорити. Збирайте гроші на купівлю.

Комбінезон
Про купівлю парашутного костюма, я спеціально на початку статті не писав тому що підчас класичного навчання ви б його просто-напросто «вбили» численними падіннями і т. д. Його б вже не в силах «воскресити» ні Арієль, ні Ваніш, ні Калгон, ні навіть тьотя Ася. Ви ж хочете виглядати перед першоразниками (-цями) гуру небесним? Тому про його покупку пишу аж зараз, тобто в кінці навчання, з двоїх причин. Першу я вже назвав, а друга — так це вибір напрямку парашутного спорту, яким ви хочите займатися. Як правило виділяють два напрямки: RW і Freefly. У кожної дисципліни різні тканини і пошиття, і ще купа всяких дрібних відмінностей. Шиють його на кожного індивідуально, тому коштує таке задоволенне від 200$ до 400$. Бувають ще дорожчі...
Парашутний костюм то як труси, тре мати свої бо не дуже файно влазити в чужі, та й ше б/у-шні...

«НАВЧАННЯ»

Парашутна підготовка по програмі № 2. (На хлопський розум приблизно виглядає так)

— Ознайомлюючих 3 стрибка з парашутом типу Д5 с.2 (в ідеалі з затримками 3, 5, 10 сек.)

Д-1-5у (виходи на мотор відео 17 мб )
— «На шнурок»
— «Розчековка»
— Ручне розкриття 3 сек
— Ручне розкриття 5 сек
— Ручне розкриття 10 сек
— Ручне розкриття 15 сек (сьогодні у вас шок! Ви вперше відчули максимальну швидкість 50 м/с Гул у вухах, пружний потік... Думаю варто з цього приводу напиться.)
— Ручне розкриття 20 сек (декілька раз)
— Ручне розкриття 30 сек (декілька раз)
— Вправи на БП (Беспорядочноє Падение)

УТ-15
— Ознайомлюючий стрибок 5 сек
— Ручне розкриття 30 сек (декілька раз)

ПО-16
— Ознайомлюючий стрибок 5 сек. (далі грандіозна п’янказ приводу вашого «окриления». Це перше серйозне свято парашутиста)
— Ручне розкриття 30 сек (декілька раз)

«М’яка медуза»
— Пересідання на крила з м’якою медузою (друга по масштабам п’янка, не поступається попередній, а навіть перевершує...)
Далі починається самий найприкольніший і «абезбашений» період в житті парашутиста, а все тому, що за вами вже не дивляться інструктори і ви «гоните» собі як тільки можете і стрибаєте де хочете, коли хочете і виконуєте ті вправи, які вам більше всього припадають до душі підчас вашого навчання, будь то БП, «тречки» і так далі...

Сертифікат. (тоже паперова волокіта, ги-ги)
Після того як ви вже станетє крутими «небонирами», вам потрібно буде цю крутість якось увіковічити, окрім записів інструкторами у парашутну книжку. У цьому нам допоможе сертифікація (щось подібне на водійські права). На сертифікації (екзамен) ви повинні дати відповіді приблизно на двадцять питань і за два заклікові стрибки виконати певні нормативи притаманній вашій категорії/підкатегорії:
 • «А» → Парашутист початкового рівня.
  парашутист повинен виконати не менше 10 парашутних стрибків, в т.ч. 2 поспіль залікові стрибки з ручним розкриттям у вільному падінні.
 • «В» → Навчений парашутист.
  парашутист повинен виконати не менше 50 стрибків з парашутом, в т.ч. не менше 10 стрибків з контрольованим вільним падінням із затримкою розкриття парашута 30 сек.
 • «С» → Кваліфікований парашутист.
  ...виконати не менше 200 стрибків з парашутом із контрольованим вільним падінням.
 • «D» → Досвідчений парашутист.
  ...виконати не менше 500 парашутних стрибків із контрольованим вільним падінням.
  _____________________________
 • «Е» → Парашутист-експерт.
  ...виконати не менше 1000 парашутних стрибків з контрольованим вільним падінням.
 • «F» → Парашутист міжнародного класу.
  ...виконати не менше 3000 парашутних стрибків із контрольованим вільним падінням.
 • «G» → Парашутист екстра-класу.
  ...виконати не менше 5000 стрибків з парашутом
Але до сертифікації допускають тільки парашутистів, які є членами ФПСУ (Федерації Парашутного Спорту України) та мають страхівку на суму 5000 грн. Одноразовий вступ коштує 50 грн + 100 грн. членський внесок раз в рік.

P.S. можливо я шось не так написав, або про щось забув, тому доповнюйте Wink

_________________
«Покращення вже сьогодні» ツ


Змінено: Zippo (16.11.12 8:43:47)
ПовідомленняСлІпиЙ © 29.07.08 10:04:26    

круто... заставляє "почухати рєпу" де взять бабло Smile
_________________
BEEEEEEE HAPPY :0)
Повідомленняtt © 29.07.08 10:12:14    

ZIPPO написав(ла):
решту "мрійників" спускати з хмар на землю до сірої, як туалетний папір, реальності

ех, як поетично....і який в дупу спорт, я вже наспортсменилась, дайте хоч раз стрибнути, бо якщо і цієї суботи буде вітер, я просто вмру Sad

ZIPPO написав(ла):
"бабло пабеждает зло".

тю, хто тобі сказав таку дурницю, при правильному використанні бабло порождает ще більше бабло
ПовідомленняExtremal © 29.07.08 15:51:23    

оце так стаття, дякую Good , давно пора було таке написати, нічого лишнього, всьо по тьемі, ше й з гумором LOL  LOL
ПовідомленняVictorT © 29.07.08 22:47:58    

Дополню. Сертификаты выше D сейчас не выдаются, а у тех, кто в свое время успел получить такие сертификаты, эти сертификаты считаются почетными. Да, и вырванные из контекста требования на сертификацию в некоторых случаях звучат не совсем правильно. И еще, наличие страховки совсем не является обязательным условием на момент оформления сертификата. Но, конечно же, страховка нужна для выполнения прыжков.
ПовідомленняRainbow2 © 30.07.08 19:45:20    

Забыл написать про Афф. Тожен неплохой способ получить Б, но и дорогой. Есть еще пару ньюансов для сертификации, окрыления и перехода на мягкий ввод. Но в целом для вашего региона ты правильно все написал.
_________________
мама знает все секреты
не пускает на прыжки.
ни стипендии ни лета,
и фанатики дружки...
ПовідомленняRainbow2 © 30.07.08 19:51:25    

Предлагаю этот текст разместить на главной и отдельной ссылкой огромными буквами
_________________
мама знает все секреты
не пускает на прыжки.
ни стипендии ни лета,
и фанатики дружки...
ПовідомленняNewcomer777 © 31.07.08 21:54:13    

Цитата:
...и перехода на мягкий ввод.


От такого определения упал пацтол!  LOL  LOL  LOL  Прекрасная половина человечества будет против такого перехода!  Goof

_________________
FU!!! Ask me what does it stand for! Wink
ПовідомленняANGELo © 31.07.08 23:30:14    

newcomer777
Шо ти розумієш? Very Happy Це нова методика оволодіння своїм та чужим...кахи-кахи. Smile спочатку прогібчик вся фігня, потім крила виростають ну а там і така майстерність з'являється Very Happy

_________________
А-Га
ПовідомленняGoodwin © 01.08.08 18:21:01    

Для тих хто має бажання стрибнути більше одного разу, наприклад в РАСК, треба туди привезти результати медогляду, що дасть допуск до 10-ти стрибків:
- загальний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- аналіз на групу крові;
- аналіз калу;
- флюорограму (достатньо печатки про її проходження);
- ЕКГ у стані спокою;
- сертифікат з психоневрологічного диспансеру;
- сертифікат нарколога;
- виписка з медичної картки;
- для прекрасної половини людства ще треба довідку від гінеколога.
ПовідомленняAbsinth © 01.08.08 18:44:10    

Стаття СУПЕР!! Good  Good
Давно тре було щось таке!!, підтримую
Rainbow2 написав(ла):
Предлагаю этот текст разместить на главной и отдельной ссылкой огромными буквами
, як на мене тре залити в розділ статті і на головну сторінку вивести ВЕЛИИИИКИЙ лінк.
ЗІППО як завжди ЗАЧОТ!!!!! Smile

_________________
Paranoid
ПовідомленняYura © 19.08.08 17:05:18    

Привіт усім. А по якій програмі краще вчитися: класичній чи ААФ?
ПовідомленняZippo © 19.08.08 17:47:06    

Yura написав(ла):
А по якій програмі краще вчитися: класичній чи ААФ?

Це те саме, що зїсти торт за один день, або розтягувати задоволення на цілий тиждень, єдиний недолік полягає в тому, що торт під кінець може бути вже черствий Very Happy А якщо серйозно, то це дуже глобальне питання. Але як би ми "класики" не вихваляли своє "болото" AFF всетаки буде краще Buck

_________________
«Покращення вже сьогодні» ツ


Змінено: Zippo (19.08.08 17:48:49)
ПовідомленняVictorT © 19.08.08 17:48:24    

AФФ быстрее и эффективнее, но и, сответственно, деньги тратятся быстрее и эффективнее.
ПовідомленняYura © 19.08.08 18:16:47    

А наскільки більше тратиться грошей?

VictorT
ZIPPO
А ви по яких програмах вчилися?
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Парашутизм (RW, CRW, FF) / Бейс-джампінг / Вінгсьют / Аеродинамічна труба Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 4
1, 2, 3, 4  далі

 
Перейти до:  


© 2001-2024, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС
Экстремальный портал VVV.RU