Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Дайвінг з Немо

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Дайвінг / Фрі дайвінг / Скуба дайвінг / Снорклінг / Підводне полювання Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняYurikK © 18.07.08 10:51:06    Дайвінг з Немо

Одні із найсильніших всплесків емоцій з людиною трапляються коли вона на власні очі вперше бачить щось цікаве чудове і незвичне. А де ж знайти щось незвичне і небачене? Один з варіантів — зазирнути в стихію до якої ми, люди, не призвичаєні. Так я і зробив. Акваріум наповнений різнокольоровими рибками дуже цікава і заспокійлива штука але він і близько не передає того що можна побачити занурившись у акваруми зроблені природою. Масса кольрів води емоцій нових вражень і життя — в кожній щилині, за кожним виступом, на кожній площадці мачти затонулого бота хтось жив — поодинокі або згуртовані у стаї риби різних форм і кольорів, корали, рослини, інші дайвери, причому в такій кількості що здавалось ніби вода навколо кипить. Світ навколо не мав нічого спільного із звиклими нам залежами пластику і бетону. Від побаченого хотілось тихенько і захоплено матюкатись, але доводилось мовчати — мовчати — як і всьому навколо.

А почалось все кілька місяців назад, коли одного дня я вирішив чому б не спробувати дайвінг. Швидкий пошук в інтернеті привів до львівського клубу Немо, впевненості у виборі додало авто власника клубу з рекламою, яку я буквально наступного дня побачив у місті і швиденько переписав телефон прямо з дверцят. Дзвінок, пару питань, особиста зустріч і навчання почалось. Все що я знав про дайвінг до цього — це необхідність спеціального обладнання за допомогою якого можна легко проводити багато часу під водою на глибині і приблизне місце в таблиці найнебезпечніших видів діяльності — далеко не останне. Це все. Залишалось взнати дрібничку — як ці два знайомі мені факта повязати між собою. Ну ладно, ладно, ще трохи Одисею Кусто дивився в дитинстві.

А в чому ж полягало навчання? Здавалось ніби все просто — взяв балон, пірнув, дихаєш собі з балона, по сторонам озираєшся, плаваєш собі вверх, вгору, русалок за сідниці щипаєш. І найлегший спосіб навчитись пірнати це коли на тебе вдягають все необхідне і кидають у воду. Якщо вижив — маладєц! Насправді виявилось що нашкодити собі з акваалнгом під водою значно легше ніж без нього. І тут йдеться не тільки про всім відому з фільмів і телепередач кесонну хворобу — список небезпечних ситуацій значно ширший. Крім того саме спорядження це не тільки балон і ласти — все трохи складніше ніж виглядало по телевізору і ним ще треба навчитись користуватись. От для того що б дізнатись про можливі проблеми, як їх уникнути, і що робити якщо все ж таки примудрились в них вляпатись — і існують спеціальні курси. Навчання на них не полягає тільки в тому що б навчити вас влазити в гідрокостюм, збирати все обладннання і плавати. Більшість навчального часу йде саме на відпрацювання позаштатних ситуацій і як їх уникати. Причому деякі ситуації стимулюються штучно. Так так, нащо тільки говорити про пролеми? Треба їх створювати. Наприклад чому б непомітно не перекрити студенту балон з повітрям? Пливу собі спокійно, виконую якесь завдання, і раптом помічаю що погляд в інструктора такий хиииитрий хитрий. Ну думаю плаває і хай собі плаває, аж раптом на якомусь з вдохів відчуваю що вдихати в принципі нема чим. Ага, от воно що... Ну, ясно. що ніхто не робитиме з вами таких приколів поки не навчать, що робити в такій ситуації. Це дає мінімально необхідну практику, а не тільки голу теорию і дійсно допомагає менше боятись щойно прочитаної теорії із страшилками. Так-так, теорію теж доведеться читати — вам видадуть підручник розділений на 5 глав — по кожній на одне навчальне пірнання. Крім повчального тексту в підручнику будуть тести для самоперевірки і перевірки ваших знань інструктором. Прочитали главу і айда купатись. Купатись спочатку доведелось в басейні — і мені і інструктору сопкійніше. Умови там легші. І загубити щось важко — як обладнання так і студента. Після того як басейн надоїв і мені і інструктору, тобто коли засвоїлись всі базові навички, мене чекала практична частина випускного іспиту — занурення у відкритій воді. Не плутати з відкритими басейнами — треба знайти місце де дно не викладене кафелем, вода не така прозора, сама кудись рухається, на горизонті щось мутне. Коротше якесь природнє водоймище. Велкам ту ріал ворлд, Нео. Мене, наприклад возили на карєр в Шклі. На лісову прогулянку. Так, виявилось що під водою теж бувають дерева і між ними можна гуляти. Такого я навіть у Кусто не бачив. Про емоції розповідати наврят чи варто — у кожного будуть свої. Скажу просто що навіть зимна вода (до 8 по цельсію, весна ж блін) не зіпсувала позитивних вражень. І їх, вражень, було чимало. Потім заключна частина навчання — письмовий тест. Угу, все як колись у школі — підготовка до спитів, думки куди никати шпаргалки, тест, перевірка, вітання). Результати тесту і мої данні відправили в Лондон, ні не в Мі-6, а в європейський офіс організації, що видала мені потім вдповідний сертифікат: ну типу власнику цього артефакту можна вірити що він приблизно уявляє що робити під водою, а дай Боже не потоне якщо в ній опиниться.

Трохи нудної теорії про бюрократію. Та хто вони взагалі такі що б навчати? В світі існує багато конкуруючих систем навчання. Спільне в них те що їхня мета навчити займатись дайвінгом безпечно, програма навчання по кожній з систем є стандартизованою, і мало залежить від того де і з ким ви вчитесь і результатом навчання завжди є сертифікат який показує ваш поточний рівень і відповідно обмеження щодо занурень. Теоритично пластикова картка сертифікату, розміром з звичайну банківську картку — це все що вам потрібно що б прийти в будь який дайвінг клуб на планеті і почати там пірнати. Що і було перевірено мною на практиці. Відповідно сертифікація стосується не тільки тих хто навчається а й тих хто навчає, їх вмінь і методики якими вони навчають. Тобто моє навчання у далекому від морів Львові мало чим відрізнялось від навчання десь в Бразилії на узбережжі океану в клубі що проводить навчання за тією ж системою. У Львові, як і на теренах СНД більше представлені дві системи PADI i CMAS. Детальніше ви можете ознайомитись з ними в інтернеті. Клуб Немо, в якому я вчився, проводить навчання по системі PADI. Чому я обрав цю систему? Я не обирав — на початок навчання я не знав про існування якіхось систем тому питання вибору в мене не стояло. І саме тому я написав цей нудний абзац. Якщо і ви не знали цього то тепер будете знати.

А що далі? Далі залежатиме тільки від вас. Можна продовжувати навчання , можна зупинитись на досягнутому, можна придбати своє обладнання, можна час від часу брати його в аренду в місцях де ви зібрались пірнати. І навіть відсутність в нашому регіоні моря не невилика завада — саме тому ці заклади називають клубами. Вони обєднують однодумців. А гуртом і зїздити кудась можна. Або злітати. Навіть якщо ви самі опинились коло теплого моря, на курорті, знайти дайвінг клуб не займе багато часу. Я перебуваючи у відрядженні, легко знайшов три клуба в різних точках країни, мови якої я навіть не знаю. Показав сертифікат, мінімальне знання якоїсь з міжнародних мов, невеличкий бріфінг на пальцях з інструктором на суші і ready, set, go down!

Потім викладу ще фотки...

ПовідомленняZippo © 18.07.08 11:31:01    

YurikK написав(ла):
Від побаченого хотілось тихенько і захоплено матюкатись
Прям як я перший раз пірнав Very Happy Тут мої враження від пірнання Diver

YurikK написав(ла):
русалок за сідниці щипаєш
Ось справжня мета навчання LOL   LOL  LOL

YurikK написав(ла):
чому б непомітно не перекрити студенту балон з повітрям?
Ги, коли я на тренуванні вчивася кидати медузу, мені Вєталь заховав рипкорд Goof а потім почав швидко рахувати час до моменту коли я соображу що це повний відказ і смикну за подушку відцепки а потім вже за кільце ЗП Very Happy

YurikK написав(ла):
Потім викладу ще фотки )
Чекаєм Clapping

А тут може кому пригодиться

8 067 979 85 37 Денис
8 050 430 52 22 Міша

крайній раз внесено зміни: Zippo (31.07.08 14:25:02), редаговано 3 раз
Повідомленняtt © 18.07.08 11:38:14    

ех, як красіво...
ПовідомленняKrav4ik © 18.07.08 14:34:18    

Да!!! добре розказав!!! Я вже навіть уявив як воно!!!
ПовідомленняНаталі © 18.07.08 14:55:36    

YurikK, ну що я тобі можу сказати... Після прочитаного, зрозуміла, що ніфіга то я в своєму житті не бачила...
Слухай, а ліс під водою то як?? і де фотки???

ПовідомленняZippo © 26.07.08 8:51:38    

Опа Shocked А як на тих фотках Вова з актів.львів.уа опинився? Surprised
ПовідомленняAnke © 26.07.08 14:32:14    

дуже класні фотки!!!!!!!! Wink
ПовідомленняYurikK © 26.07.08 14:41:33    

ZIPPO написав(ла):
Опа А як на тих фотках Вова з актів.львів.уа опинився?

В мого фотіка розкид дуже великий - я коли фоткаю, туди багато хто попадає Smile
Просто вибрав пару фоток з тої поїздки, найбільш так би мовити, підходящих

ПовідомленняВова © 07.01.09 18:15:19    

Тебя тоже подстрелили из моего объектива  Razz
Кстати очень был рад проконсультироваться по вопросам фототехники! Спасибо!

ПовідомленняYurikK © 07.01.09 23:05:03    

Very Happy  ржачная фотка Smile

ответил на мейл указанный в профиле !

ПовідомленняВова © 07.01.09 23:48:55    

Есть ещё ржачней если помнишь  Very Happy
ПовідомленняВова © 11.03.09 0:46:55    

Всем привет! ЛКАВ совмесно с Клубом «Немо» проводит программу «Ознакомление с дайвингом»
14 марта в 20:00 в Аквапарке «Пляж» состоятся первые ознакомительные уроки по дайвингу. С Вами будут работать квалифицированные инструкртора дайвинга, а я буду проводить подводную съёмку Happy Цена урока 150 грн + вход в Аквапарк «Пляж».
Желающие звоните Мишке «Немо» ☎  +380504305222
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Дайвінг / Фрі дайвінг / Скуба дайвінг / Снорклінг / Підводне полювання Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU