Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

«Газета 24». Радість падіння

1, 2  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Про нас пишуть, нас показують (ЗМІ) Сторінка 1 з 2
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомленняtt © 17.03.08 12:48:54    «Газета 24». Радість падіння

Привіт, нід хелп Smile Хочу написати інтерв’ю або статтю про стрибки у Львові. Порадьте когось, хто цікаво і доступно може про це розповісти.  Clapping Дякі.
Можна в аську 336509199
Повідомленняbotsman © 17.03.08 14:59:27    

tt
більше того - тут можуть і написати замість тебе Very Happy На мій погляд - все ж вартує спробувати самому (самій) для особистих вражень, а потім креативити з чужих слівSmile.
ПовідомленняZippo © 17.03.08 15:19:07    

Зустріч з цікавими людьми Very Happy відбудиться завтра за чарчиною Drink
Повідомленняtt © 27.03.08 13:17:16    

Зважаючи на те, що я тут півгодини писала яка я хороша і в найвідповідальніший момент глюкнув сайт і все зникло, тому буду краток Smile.
Завтра в Газеті 24 вийде моя писанина про ваші подвиги. Нє судітє строго, але на цю тему писала вперше...

P.S.: Сподіваюся від тиражу в кіосках не лишиться й сліду...
ПовідомленняVictorT © 27.03.08 15:52:21    

Шукати у будь-яких кіосках з пресою? Чи є визначені точки продажу?
Повідомленняtt © 27.03.08 17:21:36    

має бути скрізь
ПовідомленняZippo © 28.03.08 9:34:42    

VictorT написав(ла):
Завтра в Газеті 24 вийде моя писанина про ваші подвиги.
Хтось вже купував ту газетку? Mamba
ПовідомленняZippo © 28.03.08 15:46:44    

Для босяків, які не мають 1 грн. на газетку, викладаю відскановану сторінку. Very Happy

Газета 24
П'ятниця, 28 березня 2008 року ЛЬВІВ

Радість падіння

Хто не мріяв хоча б раз в житті відчути себе птахом і покружляти між хмарами? Насправді ж відсутність крил - зовсім не перешкода для здійснення цієї мрії. Незабаром у Львові стартує новий сезон стрибків з парашутом.

ПОДОЛАТИ СТРАХ
     Аби здійснити перший стрибок, насамперед треба цього сильно захотіти. Коли ж бажання визріло і нема сил сидіти на місці - беріть до рук телефон і дзвоніть у Львівський авіаспортивний клуб (ЛАСК). Телефонувати варто в середу - щоб проконсультуватися з інструкторами, чи буде проводитися в четвер та п'ятницю попередній інструктаж.
     Останній включає теоретичну і практичну підготовку. Спочатку вам розкажуть, як поводитися у небі, проінструктують з техніку безпеки, про приземлення в нестандартній ситуації: якщо раптом занесе на дерево чи дах тощо. Серед практичних занять: імітація виходу з літака та приземлення, висіння в учбовій підвісній системі та дії під відкритим куполом.

ГИРЯ ДЛЯ ТЕНДІТНИХ
     З собою варто взяти паспорт. Це для того, щоб інструктори переконалися, що ви є повнолітнім. Для неповнолітніх шукачів гострих відчуттів знадобиться ще й письмова згода батьків. Паспорт потрібен ще й для виготовлення страхового полісу. Що стосується одягу - аби зручно.
     «Головне - не прийти на шпиляках, а все решта можна», - жартує парашутистка Оксана.
     А от серед фізичних обмежень перешкодою може стати вага екстремала. Якщо ви важите менше 45 кг, то або чіпляйте гирю на шию, або ж приземлитися можете в сусідній країні. Не радять професіонали стрибати й людям із зайвою вагою, адже тоді йде дуже велике навантаження на ноги.

З ЛІТАКА НЕ ВИПИХАТИМУТЬ
     Якщо теорію засвоєно, саме час перейти до практики. Стрибати доведеться з висоти 800-1000 метрів. Аби візуалізувати, скільки це, вибудуйте в уяві приблизно дев'ятиповерхівок одна на одній. Страшно? Але з літака є лише одна дорога - донизу. Насправді це жарти, і силоміць випихати за борт ніхто не буде. Від стрибка уже в літаку відмовляються не частіше, ніж двічі на рік, з яких один раз - парашутиста з літака не випускають самі інструктори, дивлячись на зелений колір його обличчя.
     Загалом після першого стрибка людей можна поділити на кілька категорій: тих, хто більше ніколи сюди не приїде, тих, хто кричить, що повернеться знову, бо їм страшенно сподобалося, і тих, хто повернеться знову, бо не може зрозуміти, що власне, трапилося. Саме вони згодом від кожного нового стрибка отримуватимуть масу емоцій і задоволення, щоразу відкриваючи парашутний спорт для себе як щось нове.
     Однак ніхто точно не може сказати, коли ж виникає одержимість небом. Не можна спрогнозувати, коли відчуєш справжню насолоду від польоту: з першого чи з п'ятого разу. Любов до польоту, як і апетит, приходить під час...

ТРИ СЕКУНДИ ВІЛЬНОГО ПАДІННЯ
     «Перед тим, як стрибати, треба спочатку для себе вирішити: для мене важливо стрибнути самому і смикнути за кільце - я хочу подолати себе. Тоді пряма дорога на наш аеродром стрибати з парашутом Ді-5У чи Д5. Це круглі куполи, з якими ти вистрибнеш сам і реально смикнеш за кільце. Вільного падіння буде аж три секунди, які ти майже не відчуєш, і по відкриттю парашута єдиною задачею буде не забути розчекувати запасний парашут і приземлитись. Чи, може, ти хочеш відчути вільний політ і пролетіти бо секунд у вільному падінні, як пташка. Тоді перший стрибок має бути в тандемі з майстром - ти будеш в якості пасажира прикріплений до інструктора, котрий все зробить сам: відділиться від літака, відкриє парашут і забезпечить приземлення. Твоєю задачею буде насолоджуватись краєвидами і махати ручкою оператору», - розповідає Оксана.
     Стрибок в тандемі з інструктором буде коштувати дорожче, ? 130, і здійснити його можна в Києві, Чернігові та Дніпропетровську. Якщо перший політ пройшов нормально і є бажання продовжувати, варто задуматися про проходження спецкурсу.

ВАМ ШВИДКО ЧИ ДЕШЕВО?
     Є дві програми навчання: класична і прискорена (AFF - Accelerated Free Fall). Обираючи програму, потрібно визначитися, скільки часу та грошей ви готові витратити на навчання. Класичну програму навчання можна пройти у Львові та Рівному. Зазвичай для її проходження потрібно здійснити близько 30-50 стрибків, що в часовому еквіваленті займе 2-3 місяці.
     Натомість за програмою AFF навчання піде швидше (дехто і за три дні його проходить), але значно дорожче. Для прикладу, один стрибок коштуватиме ? 110-130. Врахуйте, що програма AFF має 7 рівнів, для засвоєння яких потрібно здійснити мінімум 7 стрибків. Пройти AFF - навчання можна в Києві та Дніпропетровську.
     «При AFF відразу вдягають парашутну систему і типу «крило». Стрибок відбувається з висоти 4200 м, і що забезпечує час вільного падіння 45-60 секунд. Разом зі студентом стрибають два інструктори, які тримають його в правильній позиції і коригують положення ніг, рук, спини. Коли я проходила AFF, я вже з перших занять знала, як правильно падати. В процессі я мала виконувати імітації відкриття та інші дії під час вільного падіння за вказівками інструкторів, після чого сама відкривала парашут. Як приземлятися, мене ін-формували по рації. Тому весь час відбувався повний контроль: від виходу з літака поруч знаходилися два інструктори, а після відкриття парашуту контролював інструктор на землі по рації», - розповідає парашутистка.

_________________________________________________________________________________
Львівські парашутисти -серед рекордсменів

У 2006 році в Києві було встановлено рекорд України в групових стрибках у класі Великі формації. Кількість парашутистів, які під час вільного падіння створювали оригінальну фігуру у повітрі, становила 50 чоловік. Роком раніше під час встановлення попереднього рекорду, з літака вистрибував всього 41 спортсмен. Два ж роки тому для встановлення рекорду були зібрані найкращі парашутисти України. Допомагали встановлювати рекорд України й четверо львів'ян, серед яких - й 33-річний майстер спорту Віталій Костюк, який здійснив понад 1100 стрибків з парашутом.
_________________________________________________________________________________
                                                                                                                                                                                              Тетяна Турчина, «24»

крайній раз внесено зміни: Zippo (28.03.08 18:31:00), редаговано 2 раз
ПовідомленняVictorT © 28.03.08 16:32:39    

ZIPPO написав(ла):
Хтось вже купував ту газетку?
Я.

Цитата:
Професіонали стверджують, що страшно лише перший раз
Професіонали це не стверджують Wink

А на фотке Зиппо с УТ-15 Smile

Змінено: VictorT (28.03.08 16:47:42)
ПовідомленняZippo © 28.03.08 16:42:48    

Історія в картинках  LOL

Invalid

ПовідомленняVictorT © 28.03.08 16:52:01    

В истории в картинках ещё не хватает фоток, как я почти носил Зиппо по аэродрому, и как заботливо приносил воду из пристрелки (другой небыло) Very Happy
ПовідомленняZippo © 28.03.08 16:54:55    

VictorT ти я так поняв мені ше років так 50 будеш пригадувать Buck Але дякі шо носив. Crazy
ПовідомленняVictorT © 28.03.08 17:07:32    

ZIPPO написав(ла):
ти я так поняв мені ше років так 50 будеш пригадувать

особенно воду из пристрелки Very Happy

Повідомленняklim © 28.03.08 17:16:40    

Похоже, что к открытию сезона в нашем АСК будет хороший наплыв перворазников Smile
Вот только если ничего не поменяется в организации прыжков - мало кто останется в наших рядах  Razz
Но, глядишь, пара-тройка новых "крылатых" да и появится в этом году  Yahoo

ПовідомленняСлІпиЙ © 28.03.08 17:50:42    

Мене вштирила реклама страхового товариства "Гарантія" після статті... ско_ра_бля_на_бал Smile
Сторінка 1 з 2
1, 2  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU