Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Любомир Лущинський: «Пасивні вихідні — не для мене!»

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Про нас пишуть, нас показують (ЗМІ) Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняZippo © 29.02.08 9:02:34    Любомир Лущинський: «Пасивні вихідні — не для мене!»

Від нас не сховаєшся... Crazy

Любомир Лущинський: «Пасивні вихідні — не для мене!»

Газета МІСТО 27.02.2008 ПОДОРОЖІ Наталка Федорців

"Після 30-ти час збігає настільки швидко, що якщо не заповнити його новими яскравими враженнями, рано чи пізно може з'явитися відчуття, що життя проходить повз тебе", — переконаний тернополянин Любомир Лущинський. У його "активі" — стрибки з парашутом і фігури вищого пілотажу на літаку ЯК-52, веломандрівки і байкерські зльоти, дайвінг і печери, лижні траси й роликові ковзани... Брак часу і коштів, на його думку, — це лише відмовка для тих, кому лінь встати з канапи. Він також працює з 9-ї до 18-ї п'ять днів на тиждень, не має якихось надприбутків, однак це не заважає втілювати мрії і прагнути нових відчуттів. І це не адреналінова залежність, як може здатися на перший погляд. Перед тим, як засвоїти щось нове, Любомир Лущинський ретельно вивчає теоретичні ази тієї чи іншої справи. Новомодне захоплення роуп-джампінг, наприклад, вважає невиправдано ризикованим: "Коли стрибаю з парашутом, то можу ним керувати, до того ж маю запасний, а покладатися на мотузку — дуже легковажно. Вона може заплутатися, коли людина стрибає з моста, зашморгнутися тощо. Ти абсолютно не керуєш процесом падіння..." Йому до вподоби ситуації, в яких можна випробувати власну витривалість - фізично і моральну, навчитись чогось нового, пребороти страх, втому, удосконалити вміння й просто набратись незабутніх вражень.

Спальники примерзали до палатки

Буквально днями Любомир повернувся із альпіністського семінару, що був, образно кажучи, генеральною репетицією перед сходженням на Ельбрус. Групою із 12-ти осіб керував досвідчений екстремал Борис Гора. За чотири дні тернополяни підкорили гори Синяк, Хом'як, Горган і Довбушанку. Висота останньої — 1754 (!) метри.
      Дисципліна — дуже важлива умова у таких експедиціях, каже пан Лущинський. Це не пікнік, де кожен може робити, що хоче. Дистанції доводиться долати вервечкою, в якій першому — найважче, адже він прокладає шлях. Кілька кроків вправо чи вліво — і ти можеш по груди вгрузнути в сніг. Довкола невисоких альпійських сосон, яких навіть не видно з-під снігу, він особливо рихлий. Троє людей із їхньої групи до фінішу так і не дісталися. Під вечір втома буквально валила з ніг. До того ж дошкуляв мороз, адже стовпчик термометра показував мінус 22 градуси за Цельсієм. Від ополонки, з якої набирали воду, до палатки було кілька метрів, однак поки донесеш — вода вкривалася тоненькою кіркою льоду. А вночі спальники примерзали до дна палатки. "Було дуже важко, — зізнається Любомир. — Але, впевнений, що якби зібрати ту ж команду зараз, ніхто не відмовиться ще раз пройти цей маршрут".
Улітку тернополяни вирушають на Ельбрус, тож така практика їм обов'язково знадобиться. До речі, навіть ті, хто вже бував на вершині цієї гори, не знають, як поведуть себе наступного разу. Брак кисню на висоті кілька тисяч метрів може непередбачувано впливати на поведінку людини. Любомир Лущинський сподівається, що його багаторічна "дружба з небом" і там стане в пригоді.

Під куполом парашута пахне травами й квітами

Відчути, як там, у небі, Любомир Лущинський мріяв давно.Перечитав купу спеціальної літератури, а як тільки дізнався, що у Цуневі під Львовом можна стрибнути з парашутом, реалізував давню мрію. Каже, що відчуття після стрибка з літака важко описати словами — краще спробувати самому. На зміну короткочасному страху приходить направду неземна насолода від польоту. А такої п'янкої суміші трав'яних і квіткових ароматів, як під хмарами влітку, не зможе повторити жоден парфумер. Тернополянин запримітив, що дівчата й жінки дуже чітко виконують вказівки інструкторів, здебільшого у них все добре виходить із першого разу. Зате через короткий час після приземлення у більшості стається справжній вибух емоцій — від сліз до нестримного реготу. Кумедні випадки трапляються і з початківцями. Один кремезний чолов'яга двічі перед стрибком вдарявся шоломом до дверного отвору літака, забуваючи пригнутись, аж поки інструктор не скерував його стрибок, пригнувши голову. Напевне, він так нічого й не зрозумів у літаку, бо на землі розповідав, що ніколи не думав, що повітряні потоки настільки сильні, щоб аж звалити з ніг такого дужого чоловіка, як він.
     Спробував себе Любомир Лущинський і в ролі другого пілота на літаку ЯК-52. Після фігур вищого пілотажу ще кілька годин відчував, як пульсує кров у кінцівках. Відколи навідується до Цунева, у ліфті почав виконувати одну вправу, що зміцнює вестибулярний апарат. Потрібно обертатися довкола своєї осі, дивлячись у стелю кабінки. На початках виходив з ліфта, як п'яний (до дев'ятого поверху, на якому мешкає, встигав зробити близько двадцяти обертів) — аж перед сусідами було незручно. Ця вправа дуже подобається його п'ятирічній донечці Лілі. "Навіть якщо не плануєте стрибати з парашутом чи керувати літаком, після таких тренувань ніколи не захитуватиме в автотранспорті", — каже Любомир Лущинський

Став на ролики, завдяки донечці

Любомир жартує, що деколи відрізок між його "хочу" і "можу" цілком спонтанно стає дуже коротким. Відпочиваючи з сім'єю на морі, полюбляв довгенько поговорити, із літнім чоловіком, що видавав костюми дайверам. Коли вони з товаришем наважилися й собі спробувати пірнути на глибину, молодий інструктор подумав, що вони вже досвідчені пірнальники, тож часу на інструктаж не витрачав. Не встигли новачки надягнути маски, як вже були під водою. Потім юнак довго не вірив, що це у них було вперше.
     ...Свій байк, який вірно відслужив йому понад сім років, Любомир Лущинський змайстрував власноруч. Привіз на подвір'я цілий кузов запчастин від „Яви" і зробив те, що хотів. Він і досі цілком справний, просто морально застарів, каже тернополянин. До речі, відомий "Харлей", на його думку, — це просто потужно розкручений бренд. Справжні байкери навряд чи проміняють свої машини на цю "купу нікелю". Тепер він обожнює свій велосипед, навіть у Цунів цього літа збирається їздити двоколісним. "Коли ти за кермом автомобіля, мусиш стежити за дорогою і дихати бензином, на: мотоциклі також нема часу розглядатися на всі боки, а велосипед — це і рух, і краєвиди, і свіже повітря", — каже чоловік.
     ...Якось повертаючись із відрядження, Любомир замилувався Дністром і загорівся ідеєю сплаву. А вже у найближчі вихідні знайшлася і компанія охочих сплавлятися річкою, і катамаран, який взяли напрокат у турклубі "Кристал".
     ...А на роликових ковзанах навчився кататися зовсім недавно, щоб навчити донечку.
     "Не варто боятися пробувати щось нове, вчитися нестрашно, — переконаний досвідчений екстремал. Продуктивніше боятися, що ти чогось не встигнеш спробувати, так і не дізнаєшся, що і як... Тоді знайдеться і час, і бажання, і стимул. А енергії вихідних днів вистачатиме на весь тиждень, до наступних..."

крайній раз внесено зміни: Zippo (03.03.12 17:03:16), редаговано 3 раз
ПовідомленняZippo © 29.02.08 9:02:59    

Цитата:
Один кремезний чолов'яга двічі перед стрибком вдарявся шоломом до дверного отвору літака, забуваючи пригнутись, аж поки інструктор не скерував його стрибок, пригнувши голову. Напевне, він так нічого й не зрозумів у літаку, бо на землі розповідав, що ніколи не думав, що повітряні потоки настільки сильні, щоб аж звалити з ніг такого дужого чоловіка, як він.
баяніще Evil or Very Mad
Цитата:
Троє людей із їхньої групи до фінішу так і не дісталися
не будмо показувати пальцем Embarassed  Very Happy
Короче старина я тобою пишаюся і радий шо ти мій друзяко Drink
Твій девіз - девіз для нашого сайту.  Allakh  Так тримати. Clapping
P.S. Скоро ми той Петрос порвемо, Crazy або він нас порве...  Very Happy

ПовідомленняLyubko © 29.02.08 9:41:07    

Дякую , дуже приємно . Навіть не здогадувався , що через газету, можна стати  популярним , та славу мою захмарила пропажа трьох альпіністів , тож доповідаю: у них було спецзавдання , тобто собаку яка прибилась до групи і про яку вже всі знають , відвести в село  Very Happy
ПовідомленняZippo © 29.02.08 9:47:47    

Lyubko написав(ла):
та славу мою захмарила пропажа трьох альпіністів
а чого захмарила? Surprised
Lyubko написав(ла):
у них було спецзавдання , тобто собаку яка прибилась до групи і про яку вже всі знають , відвести в село
собака була дуже велика, зла і неврівноважена Very Happy  отож довелось аж трьом туристам її волочити  LOL
ПовідомленняСлІпиЙ © 29.02.08 10:41:47    

Clapping  ЛЮБЧИК РУЛІІІІТ!!!
Слухай, то може якось і афтограф даш?  Very Happy

ПовідомленняНаталі © 29.02.08 11:11:39    

Гарно!!! Захотілось багато всього спробувати!!! Продовжуй в тому ж дусі!!!!!!  Smile
ПовідомленняLyubko © 29.02.08 11:27:02    

Всім велике спасибі і прохання приєднуватись ! Стільки ще всього пізнавати ...
ПовідомленняНаталі © 29.02.08 12:42:08    

ZIPPO написав(ла):
собака була дуже велика, зла і неврівноважена   отож довелось аж трьом туристам її волочити  

може то собака Вас волочила  LOL

ПовідомленняHoks © 29.02.08 12:43:51    

Любчик, вони забули додати одну річ Cool

Вони забули сказати, що ти прекрасний друг і чудова, добра Людина !!!

Я тобою захоплююсь і пишаюсь!!!!

З.І. Ельбрус вже ближче  Very Happy  Very Happy  Very Happy
ПовідомленняVictorT © 29.02.08 14:47:55    

Любчик, а ты романтик Very Happy
Я думал, что я тоже романтик, но у меня после укладки всё пахнет парашютами Very Happy

ПовідомленняСлІпиЙ © 29.02.08 17:08:13    

VictorT написав(ла):
Я думал, что я тоже романтик, но у меня после укладки всё пахнет парашютами

LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  пацталом LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  Clapping  Good

ПовідомленняVaNO © 03.03.08 12:05:47    написане

Да ти справжній екстрімал, так тримати і надальше. Но собачку жалко що віддали якомусь гоцулу. Треба було забрати з собою. Віддана собачка, такий подвиг зробила разом звами. Це ваш талісман був у поході. На другий раз незабутьте і мене взяти з собою обовязково!!!
Но парашутний спорт мене більше пре ніж інакші захопленя, в мене вже ломка, хочу пригати.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Про нас пишуть, нас показують (ЗМІ) Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU