Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Аналіз точності прогнозу погоди

1, 2  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Тощо... Сторінка 1 з 2
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомленняone_man © 07.05.12 18:15:54    Аналіз точності прогнозу погоди

Всі ми перед тим як кудись їхати, літати, плавати, і т. д. дивимося прогноз погоди. Але частенько прогноз не співпадає з реальністю. На скільки точний прогноз погоди? Де точніший прогноз погоди? Чи взагалі може краще довіритись інтуїції ніж сайтам? Напевне всі собі ставили такі питання. І ось одного дня я вирішив на них відповісти.

Беремо найпопулярніші сайти:
http://gismeteo.ua/ - самий пропіарений і популярний як в Україні так і в Росії
http://rp5.ua/ - прогнози надаються Мет. Офісом Великобританії
http://sinoptik.ua/ - прогноз надається фінською фірмою Foreca
http://meteoprog.ua/ -  цей сайт я взагалі вирішив не аналізувати, тому що там діапазон температур до 10 градусів, так і я наугад можу прогнозувати, ось доказ, прогноз у Львові на сьогодні:

Оглянувши сайти, які я буду аналізувати, замічаю одну хорошу річ, всі вони надають прогноз на однакові години, а точніше: 3:00 9:00 15:00 21:00. А отже їх легко буде порівнювати.

Перша ідея була тупа і проста, кожного вечора робити скріншоти цих сайтів, а на другий день порівнювати. Так я витримав 2 дня, а на третій день  вже появилась більш точніша і цікавіша задумка. Я написав програму яка збирала з gismeteo.ua, rp5.ua і sinoptik.ua прогноз погоди на 5 днів вперед і записувала його в файл. Збирала ця програма не весь прогноз, а тільки температуру повітря. Міста на які збирався прогноз: Львів, Київ, Донецьк, Сімферополь (з різних куточків України). Настроїв комп'ютер так що він кожного дня о 20:00 запускав цю програму. Отже ми маємо: програма кожного дня о 20:00 з трьох сайтів стягує прогноз погоди по чотирьох містах на 5 днів вперед. Пів роботи зроблено. Ще на сайті http://rp5.ua/ є можливість подивитися погодні дані з метеостанцій, і не просто подивитися, а експортувати у файл .csv, з цими даними я і буду порівнювати прогноз.

Поки прогноз по трошки збирався я неспіша думав як має виглядати результат, виникало багато різних варіантів. Пройшов місяці, прогноз збирався з 6 квітня по 6 травня 2012 р. І ось що ми маємо:

Роблю висновки:
- Gismeteo мене розчарував. Якщо їдете в Крим на море ні в якому разі не дивіться прогноз погоди по Gismeteo, краще глянути по sinoptik.
- rp5 явний лідер в Донецьку.
- rp5 і sinoptik помиляються приблизно однаково.
- навіть на 5 днів вперед прогноз погоди відносно нормальний.

Приблизні результати ці діаграми дають, але я пішов ще дальше, результатом стала ця таблиця (вона дає відповідь на скільки точний прогноз погоди):

Наприклад:

у Львові, якщо допустима похибка 3°С то точність прогнозу на 1 день:
-gismeteo 86%
-rp5 94%
-sinoptik 93%

у Сімферополі, якщо допустима похибка 4°С то точністью прогнозу на 2 день:
-gismeteo 68%
-rp5 93%
-sinoptik 94%
ПовідомленняZippo © 07.05.12 18:25:23    

Ось це я розумію підхід до справи. Clapping Дяка. Drink
ПовідомленняVanDik © 07.05.12 19:41:55    

ПовідомленняVictorT © 07.05.12 22:24:39    

Есть желание продолжать? Интереснее было сравнить результаты по облачности и ветру (и ещё Ровно туда добавить).
Повідомленняone_man © 07.05.12 23:12:53    

VictorT написав(ла):
Есть желание продолжать?

Ні, для мене ця тема вже вичерпана.
ПовідомленняANGELo © 08.05.12 0:47:42    

Дана тема для мене виявилася цікавою. Дуже дякую!
ПовідомленняLucky © 08.05.12 7:46:46    

А ти шо курсак якийсь писав чи шо? Нефігове дослідження! Good
Повідомленняone_man © 08.05.12 8:05:54    

lucky написав(ла):
А ти шо курсак якийсь писав чи шо?

Ні, курсаки в мене вже закінчилися. Просто виникла така ідея, зробив, поділився...
ПовідомленняEugeneKorchinsky © 08.05.12 16:28:28    

Мой скромный голос в защиту meteoprog.ua Koo-koo
Прогноз не статичный (обновляется несколько раз в день) и его динамика так же даёт дополнительную информацию. Лично меня устраивает (может просто привык уже Smile )

ПовідомленняVictorT © 13.05.12 20:51:59    

EugeneKorchinsky написав(ла):
Прогноз не статичный (обновляется несколько раз в день)
Считаешь это преимуществом по сравнению с другими прогнозами?
ПовідомленняEugeneKorchinsky © 13.05.12 20:58:42    

VictorT написав(ла):
Считаешь это преимуществом по сравнению с другими прогнозами?

Не знаю, насколько часто обновляется информация в других прогнозах, но динамика изменений лично мне помогает в оценке вероятности той или иной погоды. Кроме того, регулярные обновления - в какой то мере подтверждение, что прогноз даётся не с потолка Smile

ПовідомленняVictorT © 13.05.12 21:38:27    

Не знаю, насколько часто обновляется информация в других прогнозах
Пастернака не читал, но осуждаю (c) Very Happy
ПовідомленняEugeneKorchinsky © 14.05.12 8:30:57    

VictorT написав(ла):
Пастернака не читал, но осуждаю

Сер! Ткните с пальцем, где я кого-то или что-то осуждал в этой теме.

ПовідомленняVictorT © 15.05.12 12:04:47    

Ткните с пальцем, где я кого-то или что-то осуждал в этой тем
Shocked Гм, если уж ты воспринимаешь данную крылатую фразу так буквально, то почему не просишь ткнуть пальцем, где ты не читал Пастернака? Very Happy
Эта фраза обычно используется в том смысле, что "с предметом обсуждения не знаком, но мнение имею".

Прогноз не статичный (обновляется несколько раз в день)
Это относится ко всем приведённым в данной теме сайтам прогнозов.
ПовідомленняТолік © 15.05.12 16:32:38    

Ініціатива дуже цікава. Тільки результати аналізу мені трохи не зрозумілі.
Мені цікаво як визначалась середня похибка. Можу припустити, що це було або стандартне відхилення, або середній модуль відхилення (що було б більш показовим у даному випадку). Також цікаво, брався інтервальний чи точковий прогнози погоди? Дивно, що похибка денного і п"ятиденного прогнозів відрізняються не більше 1 градусу (якщо ця похибка взагалі може інтерпретуватися в градусах). Чому у Львові ми не бачимо чіткого тренду зростання похибки залежно від горизонту прогнозування?
Сама ідея хороша, але аналіз зроблений на основі даних всього одного місяця не може вважатися репрезентативним. У випадку такої малої вибірки не завадило б проаналізувати волатильності температурних даних за цей місяць.

Мені також не зрозуміла природа великої відмінності у результатах прогнозу погоди на різних сайтах. Погодні дані збираються держустановами і мали б бути однаковими для всіх "незалежних прогнозерів". А сама методика прогнозу, на мою думку, є відшліфованою роками класикою.

Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Тощо... Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 2
1, 2  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU