Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Ісландія. Трекінг. Автостоп.

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Подорожі світом Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомлення7eMEN-off © 02.08.11 15:44:55    Ісландія. Трекінг. Автостоп.

...                                                                                                                                                                                                                            
                                                                                                                                                Нема на світі України,
                                                                                                                                                Немає другого Дніпра,
                                                                                                                                                А ви претеся на чужину
                                                                                                                                                Шукати доброго добра,
                                                                                                                                                Добра святого.
                                                                                                                                                Волі! волі!                              
1. Вступ
   Ісландія (ісл.[islant]) — європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Вона налічує близько 320 000 населення і має загальну площу 103 000 км². Столиця і найбільше місто - Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни. Ісландія є вулканічно і геологічно активною територією. Територія в основному складається з плато покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини. Ісландія, зігріта Гольфстрімом, має помірний клімат, незважаючи на високі широти і безпосередню близькість до Полярного кола.

2. Перед мандрівкою
   2.1 Думки про Ісландію. Рішення про поїздку прийшла несподівано. Першочергово прицілювався на Ельбрус або    Арарат - у першому війна, у другому дуже дорого. Отже - Ісландія. Підготовка почалась з Лютого 2011. Перечитано сотні сторінок мандрівних довідників, описів та звітів на іспанській, англійській та французькій мовах... Найважливішим питанням було пошук вірного друга.. такий товариш у мене, на счастя, є, але йому довелося, в останній момент, залишитись удома, а мені поїхати в "гордом одиночестве" підкорювати ісландську первозданну природу...
   2.2 Необхідні речі Речей брав дуже мало. Одяг лише легенькі трек. штани, термофутболку, фліс 100, мембранну куртку, пуховку, шапку, рукавиці, 2 пари шкарпеток, сандалі, кросовкі, змінну білизну і одну футболку... от і все.. 4 кг крупи і пачка чаю... пальник, спальник, палатка, пів каримату, аптечка і книга... Все, більше у мене небуло нічого...
   2.3 Як добратись
         Львів - Варшава - автобус їздить 3 рази на день. Вартість - 300 грн. В дорозі 10-12 год
         Варшава - Кефлавік -Варшава - Iceland Express  - $520 (в дві сторони). Вдорозі - 4 год
  2.4 Маршрут План-Факт
         Кефлавік-Рейк'явік - Акурейрі. 400 км - автостоп
         Акурері - Скогар - 380 км - пішки
         Скогар - навколо Ісландій - 1800 км - автостоп
         Рейк'янес - 30 км - пішки
         Результат: Пішки - 410 км, Автостоп - 1200 км
3. Мандрівка
   3.1 Львів - Кефлавік. Виїхав з Залізничного вокзалу під веселе шпіцове своїх вірних друзів. У Польщі мене привезли аж до Аеропорту в Варшаві, де я на залізному стільчику провтикав 14 годин в очікуванні рейсу. Потім чекін, величезне варшавське дюті-фрі ,4 години польоту і ось вона - Ісландія
   3.2 Кефлавік - Акурейрі. Відразу сів на рейсовий Автобус до Рейк'явіка. Вартість - 1900 Isk (12 євро). Оплачувати можна єврами... 40 км дороги і я в столиці... Рейк'явік - гарне котеджне містечко з акуратними рівненькими дорогами, тротуарчиками, з купою роверистів та дорогими автомобілями... Особливих красот там немає.. - вся краса Ісландії в її культурі, природі, кліматі... Купив місцевих рибних сосісок і булку ,перекусив і рушив на окружну дорогу шукати щастя великим пальцем... До окружної я дійшов уже під вечір, але в ісландії улітку відсутня ніч тому можна непереживати про темряву.. Машину зловив            відразу, потім ще одну, потім ще.. і ось десь в 2-3 ночі я добрався до провінційного містечка Bogranes, де і заночував на   дикому кемпінгу на узбережжі в компаніїї двох Валійців і одного німця.. Це були позитивні чолов'яги 40-50 років, які подорожували по Ісландії на мотоциклах... Вони пригостили мене смачною горілкою, а їх холодним українським вівсяним печивом.. Це була перша ніч в Ісландії... перший захід сонця, перший схід... пишу і згадую той вечір з трепетом.. Зранку я прокинувся поснідав закупленою свіжомороженою тріскою і пішов пальцювати дорогу...
До Акурейрі мене підвезла дуже симпатична жіночка - років 35... Тепер я знаю як виглядають справжні блондинки...  
   3.3 Акурейрі - Скогар.
  3.3.1 Долина Eyjafjörður. На південь від міста веде асфальтова дорога, яка розсікає гарні заливні луки. На луках живе неймовірна кількість птахів: гуси, качки, крачки, чайки і ще може з 20-30 видів, назва яких я навіть не можу виговорити... Вся долина всіяна маленькими фермами, які розводять корів, овець та автентичних ісландських коней... Далі дорога закінчується стежкою, яка веде  вверх на плато по величезному сніжнику...
    3.3.2 Кам'яна пустеля. Вулканічні озера. Пекельні кратери. Ось і все.. 4 дні я не бачив ні людей, ні тварин.. Єдині признаки існування людини маршрутні мітки оранжевого кольору... Під ногами, позаду, попереду, зліва та справа лише сніг, дрібний чорний пісок та сірі камені... З вигляду все це нагадує бруківку, але якщо всупити на неї то грузниш в нього по коліно.. Йти дуже важко.. тому доводилось скріпивши зуби пензлювати своїх маршрутних 40 км на день.. Перших 4 днів доводилось спати лише по 5 годин і йти без перерв, щоб не відставати від розкладу... Краєвиди відсутні... Безкрая чорно-біла пустеля з купою льодовикових озер і потужних льодовикових річок... На другий день я дійшов до притулку Laugafell - 3 гарні будиночки посеред пустоші, але там не було нікого бо сезон ще закритий, але хатки відкриті.. Заходь, спи, їж все що хочеш - у них так приянто... Ще через 60 км - другий притулок Jokuldalur - там я зустрів перших людей - похилих рятувальників, які готували притулок до сезону.. Вони вгостили мене кавою, апельсином і ісландськими оповідками про їхнє життя, побут та культуру... Гарно відпочивши я рушив далі - попереду був величезний кратер Askja,  найбільше ісландське озеро Porisvatn, пустеля Red Roks.
Основне завдання цього відрізку було відключити мозок і старатись загубити відчуття часу та реальності, тому що відсутні краєвиди, дує неймовірний вітер від якого тебе глушить з часом і дуже навантажує мозок відсутність чогось на горизонті...
Скажу чесно, що ця пустеля  того, щоб побачити чим вона закінчується... А закінчується вона неймовірним різнокольоровим, різнобарвним явищем, як Lanmannalaugar.
  3.3.3 Landmannalaugar - Porsmork. Ось дуже гарно описано: "The Landmannalaugar area is a popular tourist destination and hiking hub in Iceland's highlands. The area displays a number of unusual geological elements, like the multicolored rhyolite mountains and expansive lava fields, not far from the service center. The many mountains in the surrounding area display a wide spectrum of colors including pink, brown, green, yellow, blue, purple, black, and white. Two of the most popular mountains among hikers are Bláhnúkur (meaning "blue peak") and Brennisteinsalda (meaning "sulphur wave")."
А в реальності: Гори складені зі всіх кольорів веселки, місця  блакитний, жовтый та зеленый льодові шапки та сніжники,
З них витікають різнокольорові потічки, деколи здається, що то не річка, а перевернута банка с фарбою...
Купа різнотипного каміння - магма, граніт, базальт... стільки різного каміння, я ще в житті не бачиа..
А поряд з цим все це обліплено мохом, насиченого зеленого кольору та жовтими квітами.. Такої краси я не бачив і не думав, що побачу колись... Все навколо димить, бурлить, шипить та вивержується. Я б назвав цей відрізок - "Оазис пекла"...
Другого дня я побачив іншу красу   Lanmannalaugar - це 20 км льодової шапки, яку розрізають киплячи потічки, скелі на яких можна смажити відбивні, западини, гори з блакитного льоду та  чорного каменю. Цю частину я назвав - "Пекельний лід"
Третій день був ще інший - глибокі канйони (150-200 м) з бурхливими чорними пінистими ріками, з висячими мостами, з вулканічним попелом під ногами, квітами, читсими гострими скелами та горою - "Вікінг"... Коли йдеш по цій ділянці дуже легко уявити собі, як по між цими квітучими скелями блукають тролі, орки та інша гоблінська нечисть.. Справді дуже схожа Мордорське нагір'я...
Четвертий день цієї мандррівки як ви зрозуміли також не схожий на два попередні - Це була широка розливна ріка і ліс. Найбільший в Ісландії ліс (Шевченківський гай більший)... Але він особливий не дерева - там немає вітру - там неймовірна гробова тишина,  там ростуть пахнючі сині квіти та відсутній чорний пісок та сірі каменюки під ногами... Під вечір підійшов до великого зеоеного нагір'я Porsmork, де на березі річки і знаходиться величезний кемпінг - тут і заночував...
    3.3.4 Porsmork - Skogar. Це перехід через льодовик та вулкан до моря.  Перевал - це гірський хребет, де знаходять 3 вулкани і зверху вкриті двома льодовиками. один з них це Eyjafjallajökull - так це то саме місце яке паралізувало авіакомпанії Європи навесні минулого року. Спочатку він починається кавказькими скелястими стежками, йдеш достатньо довго по вузькому (5-6 м) хребті, тримаючись за кусень старого дроту, бо вітер такий сильний, що крім дроту нічого не бачиш, потім потрібно поклаймбити кілька метрів по лежусі і виходиш на сніжник - 60-70 градусів. Долаєш сніжник і ось - ти на льодовику. Льодовик вкритий паруючим лавовим полем - лава, ще досі не вистигла і продовжує активно парувати. Тут було реально холодно. Близько нуля і постійно йшов дрібний дощ. Вкінці дня спустився в містечко Skogar, а потім і до моря.. Заночував на морі - купався в холодній та солоній атлантиці, поряд з чайками, качками.. В кількох кілометрах плавають кити, яких дуже добре видно на фоні рибальських катерів... На наступний день у мене "day off"- я тілько спав, пив чай, читав книжку та купався у морі... Файно є!                                    
   3.4 Скогар - Рейк'явік. Поки я спав, зійшов льодовик і зніс у море 4 км дороги та величезний бетонний міст всього в кількох кілометрах від моєї ночівлі. Дорога навколо ісландії була закрита і тому я рушив до столиці. По дорозі заїхав на гейзер, в найбільший супермаркет в Ісландії, глянув як працює геотермальна електростанція і добрався до пів-острова Рейк'янес, де знаходиться аеропорт.
   3.5 П-в Рейк'янес. Гуляв, спав на березі моря, їв свіжу солодку баранину, пив солодкий чай, крекер та вялена акулятина та китовина... І пиво ... І так п'ять днів... Потім аеропорт... дорога додому
        3.6 Кефлавік - Львів. Доба життя в аеропорті, 4 години перельоту, екскурсія по варшаві, контрабандний переїзд на україну і мій коханий дім...

4. Після мандрівки
         Тезово опишу вам фрази, думки та слова, які асоціються в мене з поїздкою
          - Only black sand and grey stones
          - Mental dog clear "I am not alone..."
          - paintful greyscale
          - Їжу треба поважати
          - Бог існує і він завжди поруч
         А ще я схуд на 12 кілограм, відморозив п'яту, щоку, поламав gps и дуже давольний....
Фотографии в галереї

Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняLeona © 02.08.11 16:37:23    

7eMEN-off написав(ла):
Все, більше у мене небуло нічого...
не взяв пів зубної щітки ? Very Happy

7eMEN-off написав(ла):
Ось і все.. 4 дні я не бачив ні людей, ні тварин.. Єдині признаки існування людини маршрутні мітки оранжевого кольору...
все ж людина відрізняється від інших істот в потребі спілкуватись і жити в "зграї" Smile

7eMEN-off написав(ла):
але в ісландії улітку відсутня ніч тому можна непереживати про темряву..
але можна переживати за сон Very Happy я от в день не можу спати

7eMEN-off написав(ла):
Поки я спав, зійшов льодовик і зніс у море 4 км дороги та величезний бетонний міст всього в кількох кілометрах від моєї ночівлі.
Shocked йклмн! йпрст! Surprised

7eMEN-off написав(ла):
контрабандний переїзд на україну
а чо контрабандний? Surprised

7eMEN-off написав(ла):
 А ще я схуд на 12 кілограм, відморозив п'яту, щоку, поламав gps и дуже давольний....
Shocked  Very Happy  LOL  Я давно кажу, що ти звіррр! Суровий лєвандовскій парень! Cool

Я просто протащилась разом з тобою по Ісландії, ось це так даааааа! Я вже думала сваритись, що фото є, а розповіді не спостерігаю Twisted Evil
МО ЛО ДЕ ЦЬ, Вітьок! Clapping Yahoo

Повідомлення7eMEN-off © 02.08.11 16:41:37    

косметику купив на місці...
шапку на очі і спав як мертвий.. like a lock
Я проїхав кордон за 1 год.. з буса не виходили.. сумки не дивились... дивний мужик був за кермом - його митники стороною обходили

Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняLucky © 02.08.11 17:41:03    

Ну ти даєш!!! Good  Мего-монстр!
Сама розповідь мало дає увлення шо це було, але вже то шо є - неймовірно!!! Фотки ваще розрив!

Слух, а як в плані дій в особливих випадках? Супутниковий телефон ти з собою ж не мав...
Вот ідеш ти по
7eMEN-off написав(ла):
але якщо всупити на неї то грузниш в нього по коліно..

оступаєшся, травмуєш ногу і шо далі? Помираєш там чи як?

ПовідомленняYakuza © 02.08.11 18:15:52    

lucky написав(ла):
7eMEN-off написав(ла):
але якщо всупити на неї то грузниш в нього по коліно..
оступаєшся, травмуєш ногу і шо далі? Помираєш там чи як?

7eMEN-off написав(ла):
- Бог існує і він завжди поруч

ПовідомленняFistashka © 02.08.11 18:21:40    

Вітя поважаю!
Молодець, що захотів і здійснив!
Гарний вспуп. Змістовні хронологічні враження! Захоплююсь!
Навіть останній абзац мене  не приземлив і хотіла б в такі мандри....п'ята затянеться, gps докупиться...тому й задоволений!
ПовідомленняANGELo © 03.08.11 0:55:30    

Це неймовірно! І наша планета прекрасна! Молодець! Clapping
Повідомленняnomeaning © 04.08.11 10:08:12    

Подорож достойна справжньої похвали! Молодець!
Приємно коли щось роблять не тому, що це "Круто", а роблять щось "КРУТО" тому, що це приємно!
ПовідомленняSergiy) © 04.08.11 21:25:43    

Красавчик Clapping
ПовідомленняLeonid © 30.08.11 10:21:20    

Клас! От це подорож!
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Подорожі світом Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU