Доцент © 07.04.11 12:07:00 Польоти на парапланах в Криму (Клеменьтева, Тиха Бухта) |
   |
|
Привіт всім. Прийшла весна, звичайні люди починають відчувати не достаток вітамінів, а екстримали – недостачу адреналіну Думаю що для більшості моя інформація не буде новиною, але буду радий якщо комусь буде цікаво і хтось отримає бажання спробувати і собі.
Стрибки з парашутом – це супер, думаю Ви зі мною погодитесь Стрибнути з літака, насолодитися вільним падінням, відчути відкриття парашуту – ось що приваблює. А вже спуск під відкритим куполом – це відчуття ейфорії від стрибка. Якщо ейфорія ще може продовжуватися певний час, то сам спуск з відкритим парашутом триває близько від 2.5 хв. і менше. На швидкісних куполах достатньо зробити 2-3 витка і вже приземлення. А як на рахунок насолодитися самим польотом, незрівнянним краєвидом, свіжістю повітря? Ось тут на допомогу приходить Параплан. З його допомогою можна літати довго, високо, та далеко Літають на параплані за допомогою «динаміку» – (вітру, який, огинаючи склон гори рухається вгору), або за допомогою «терміку» – (нагрітого повітря на певних поверхнях землі). Щоб політати в терміку – потрібно підійнятися на певну висоту, використовуючи власні знання та досвід шукати термічні потоки, та підійматися ще вище Щоб підійнятися до термічних потоків можна стартувати в динаміку (біля якоїсь кори), а далі, якщо повезе, ловити термічні потоки і обробляти їх. Але за звичай використовують затяжку парапланериста тросом (лебёдка) на потрібну висоту. Суть проста – за допомогою машини та тросу, довжиною 800 метрів і більше, затягують пара планериста на висоту близько 500 м. Ну а далі – літай собі до схочу На свою першу тренувальну «затяжку» мене пустили вже більше до вечора, щоб термічних потоків вже не було, так мені все одно вдалося (пощастило) з 500 м в термічних потоках набрати висоту до 1000 м. та пролетіти 5 км А за звичай, особливо весною, коли земля добре прогрівається і формуються хороші термічні потоки, «улітати» - звичайна практика, до якої майже всі прагнуть Серед моїх знайомих 25 – 30 км звичайна практика. Далі – приземлився, речі в рюкзак, і маршрутками - попутками до місця збору Також є такі унікуми які минулого року улетіли (якщо не помиляюся) на 240 км Набори висоти були до 3 км, політ тривав з ранку до вечора Крім затяжки можна використовувати паромотор (типу такий як у Карлсона) Але таке задоволення коштує достатньо дорого.
Польоти в динаміку – це також окрема цікава і приємна тема В Україні є багато цікавих льотних місць для цього, але напевно найцікавішим місцем можна назвати гору Клементьева (Узун-Сырт). Вже писали про неї на форумі, що вона в небезпеці.
Гора розташована вздовж моря, довжиною близько 7 км. Її також називають колибеллю Радянських повітроплавців. На ній розпочинали свою кар'єру такі люди як О. К. Антонов, С. Н. Ильюшин, А. С. Яковлев, С. П. Королев. Унікальність гори в тому що динамічні потоки там формуються майже цілий день. На цікаву властивість гори звернув увагу авіатор К. Арцеулов, внук художника Айвазовського, який став в 1920-х роках організатором перших планерних змагань на Узун-Сырті (початкова назва гори). З тих пір гора стала місцевою «достопримечательностью», і місто Коктебель, біля якого знаходиться гора, за радянських часів називалося Планерським.
Рано в ранці, за рахунок того що море має більшу температуру ніж температура землі за горою, формується потік повітря в сторону моря, тоді всі літають на півночі гори (перевищення близько 80 метрів, досить пологий спуск, дуже добре для тренування новачків). Ближче до полудня, коли прогрівається земля – напрям вітру переключається і вже дме «морський бриз» з моря, всі йдуть на південну сторону (перевищення близько 130 метрів). Ось тут вже польоти набагато цікавіші - «більше, вище, довше» Ну і ближче до вечора напрям вітру знову переключається в сторону моря, і всі знову переходять на північну сторону Отже літати там можна цілий день Якщо напрям або сила вітру трохи не підходить, можна їхати ближче до моря (пару кілометрів) Там є такі місця для польотів як «Погранци» та «Тиха бухта». «Погранци» знаходяться біля погранпункту, біля самого моря. За рахунок структури берегової лінії (з перевищенням в декілька метрів) можна літати над самим пляжем. Приємні м'які польоти, але за звичай тіснувато.
Ну а «Тиха бухта» - це «отпад мозгов» Як можете розглянути на фотографіях – це польоти біля самих скал, і над морем Там можна літати просто на «кускові фанери» Потоки, в залежності від різних факторів можуть підіймати на висоту 500 метрів і вище. Скали, море, висота, вигляд міста Орджонікідзе поруч просто зачаровують
Якщо когось зацікавить – в травні планується тижневий виїзд в Крим на гору Клеменьтева з проживанням в палатках на самій горі. Витрати – мінімальні, задоволення – максимальне Якщо вже хтось літає – можете приєднатися, для початківців є можливість пройти навчання.
Фотозвіт з польотів та терекінгу... |
|