Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Новий 2011. Боржава. Великий Верх-Стій.

назад  1, 2, 3, 4, 5
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Гірський туризм / Трекінг / Геокешінг / Коастерінг / Подорожі Сторінка 5 з 5
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняMykola © 02.01.11 12:10:39    

Головне, що все добре. Чекаєм фоток)
ПовідомленняOldshaman © 03.01.11 16:19:08    

Звіт по карпатам.

Почну з того що я, і мої двоє супутників приїхали в Воловець, електичкою Львів-Мукачево в 10.40. Поки готувалися до походу вирішили сфотографуватись на память.
я

Ендрю

Дума

Подивившись на карту, ми все таки вирішили попитатись дорогу в місцевих, бо на карті не було зрозуміло де починається дорога.

Пару людей нам дали зовсім різні відповіді, але потім ми вирішили йти тупо в гори по дорозі питаючись у всіх хто трапиться на нашому шляху.
Коли йшли, роздивлялися на всі боки. Як села виглядають літом ми вже знали а от зимою бачили вперше. Цікаво що всі місцеві жителі які нам траплялися на шляху були не тверезі з чутливим вихлопом з рота.
Один з них запропонував підвезти нас до г. Плай в грузовій машині, за 60 грн, але ми відмовились, бо в нас був піший похід а не екскурсія на машині. Потім зустріли одного дядька який йшов в ліс зрізати ялинку, він погодився показати нам шлях до г. Плай. З ним був ще пес, і ми думали що той пес його. Ми вийшли з ним з села, і направились в гори. Йшли недовго, може хвилин 40. Ще не привикли ходити з рюкзаками по снігу і трохи стомились. Дійшовши до струмка, ми зробили привал. Той чоловік посидів трохи з нами, а потім показавши нам приблизний шлях, поквапився по своїх справах, сказавши що зустріне нас на горі. Пес побіг з ним, а ми рішили випробувати примус, і попити чайку.

Потім зібрались і пішли далі. Дума показавши на різкий підьйом по гірському схилу сказав що той мужик пішов туди, і нам треба йти теж. По тому підьйомі проходила лінія електропередач, і нам було видно куди йти. Цей підьйом забрав багато наших сил, і коли ми доходили майже до його кінця, ми побачили того чоловіка який вже волочив ялинку вниз. Він коли прощався з нами попросив у нас 2 гривні, і 3 цигарки. І сказав що дойдете до кінця підьйому і вже буде метеостанція. Його песик залишився, і потім постійно біг за нами.

Ми піднімались повільно, бо підьйом був дуже стрімкий, а наші рюкзаки були важкими, сили покидали нас. Я йшов попереду і невдовзі зовсім вибився з сил. Я рахував стовпи, і біля кожного відпочивав по 1-2 хв. Коли ми дійшли до кінця підьйому, то побачили що це ще не кінець. Просто була невеличка долина, а потім підьйом знову. Ще з крутішим кутом. Ми подивились на годинник, а було вже 14.30, і ми зрозуміли що не можна чекати, що треба йти бо до темряви залишилось пару годин.

Я йшов щораз повільніше і тут зупинився. Стояв опершись на палки і зрозумів що сил в мене не залишилось. Дума і Ендрю підбадьорювали мене, казали ще трохи, ще чуток. Вони були молодші від мене, витриваліші, і рюкзаки не були такими тяжкими. Пропонували йти попереду, але я їх не пропустив, бо тоді б точно відстав. Не знаю чи то було друге дихання чи просто відпочив, але раптом я почув приплив сил, і вже за 30-35 хвилин ми стояли на вершині того підьйому. Далі дорога йшла в ліс, і ми вирішили зробити там привал. Коли я був готовий скидати рюкзак, Ендрю мені сказав шо давай дойдемо до куща, біля якого здавалось ліс закінчувався, і було видно просвіт між деревами. Я скриплячи зубами посунув туди все меншими і меншими кроками. Ми вийшли з лісу на невелику галявину, від якої було видно підьйом на гору. Пройшовши трохи по ній, ми вирішили було вертатись в ліс і ставити палатку, бо темніло, аж раптом Дума побачив якусь споруду, на вершині підьйому з тої галявини. Каже мені шо то руїни якісь. А я памятаючи що читав на форумах зрозумів що то сироварня, і в ній буде безпечно переночувати, і що від неї до г. Плай йти 15-20 хв. Але сил йти не було, і Дума й Ендрю випередили мене, щоб подивитись чи сироварня не зайнята. Я плівся далеко позаду, постійно гукаючи Ендрю щоб він не так спішив, і мене зачекав. Він зачекав, і ми двоє наздогнали Думу який вже був близько до тої сироварні.

Ми почали підходити до неї. Вітер не був сильний, але оскільки ми мало відпочивали а постійно йшли, то наші речі були мокрі від поту, і не було ніякої можливості їх висушити.

я був такий змучений що ледве стояв.якби я не впирався в палки то напевне вже би лежав.

Дума і Ендрю зайшли в сироварню, і почали дивитись де краще ставити намет, а я ще плентався до неї, важко дихаючи. Підьйомчик до неї був крутим і слизьким, і я вже ліз по ньому на четвереньках. Потім скинувши рюкзак завалився на нього як той пес.
Ендрю і Дума пішли до лісу за дровами, а я вже нічо не міг робити і ледве дихав курячи цигарку(поки піднімались я викурив може шт 10 сигарет і випив 400 мл енергетичного напою з гуараною). Можливо якби я не курив 12 років то можливо би набагато легше піднімався.
Потім коли Ендрю і Дума принесли дрова, ми поставили намет, і побачили двох туристів що спускались від Плаю. Вони спочатку йшли до сироварні, але потім побачивши шо ми там, вирішили стати під лісом. Ми подивившись на них, почали розводити вогонь. Вже було темно, а з ліхтариків в нас був тільки маленький ліхтакик в запальничці, бо мій великий ліхтар чомусь вийшов з ладу.

Вогонь розпалити вдалось, бо в мене було багато сухого спирту, але дрова перш ніж розгорітись дуже диміли, і ми всі постійно кашляли.

Ми вирішили зробити чайок, набрали в казанок снігу і поставили на вогонь. В нас була тільки 1 літрова пляшка з водою, але ми її вирішили відкласти на вечір щоб не витрачати газ на розтоплювання снігу. Ще була вода в флязу але вона замерзла, і Дума закривши її поставив її в вогонь. За цей час ми по черзі залізали в намет, і передягались в сухі речі, розпаковували рюкзаки. Я вирішив випробувати пару петард, яких з собою взяв 2 пачки щоб обрушувати снігові карнизи. Але звук від них був настільки слабким і я зрозумів  що моя затія була невдала. ну але щоб не пропадали, то я періодично їх кидав, і вони вибухали. Вода з ростопленого снігу була якась брудна, і ми вирішили просто поїсти хліб з салом. Той пес був далі з нами, і був дуже голодним, тому ми залишками їжі погодували й його.
Тут несподівано щось в вогні зашипіло, і ми згадали про те що там фляга Думи. Дума її витягнув і відкрив і зразу випустив з рук, бо коли відкривав, то трохи попікся... вода закипіла в закритій флязі, і коли її відкрили почала прискати струменями пари. Потім ми побачили що вона змінила свою форму і стала як мячик. Коли ми поїли, Ендрю поліз в палатку бо сильно змучився і хотів поспати. А я з Думою лишились сидіти біля вогню, курили, грали на барабані, стріляли петардами, співали, розмовляли. Поки з під лісу не почулись крики ...агов!-агов!...
Це кричали ті 2 туристів що стояли під лісом. Потім коли вони до нас прийшли, то виявилось що це двоє членів форуму львів екстрім клуб які прочитавши мої повідомлення на тому форумі, вирішили теж йти на Стій щоб протоптати нам шлях по тій перемичці. Вони рухались дуже швидко, не пили й не курили, мали дуже дороге спорядження. Ми ж були прокурені, просадили своє здоровья частими пьянками, і спорядження в нас не було дорогим. Тому ми так довго йшли до тої сироварні. Ті туристи взнавши що я шаман, запитали чи я з форуму, і я сказав що так. Вони трохи з нами поговорили, попередили нас про небезпеку сильних вітрів на ВВ і кулуарів при дорозі на Стій. але ми були налаштовані по бойовому, і тому сказали що всеодно попробуєм вийти на Великий Верх. Ну звісна річ вже зранку. До нового року залишилось 2 години, і я запропонував хлопцям випити по 50 гр. горілки за новий рік. В нас правда була одна пляшка на 3, але львівська гостинність, то велика штука.Але вони відмовились, мотивувавши ти що посвяткують завтра в поїзді додому.Тоді ми запалили примус, зробили чаю, і пригостили їх ним. Вони попили маленькими ковтками трохи (не знаю чому, можливо щоб нам залишити багато), потім ми попрощались і вони повернулись до себе. А потім Ендрю знов поліз дрімати в намет, а Я з Думаю залишись чекати 12 години. Потім коли було 11:40 ми відкрили горілку і випили за старий рік. Потім Ендрю Виліз з намету, і в 12 ми почали говорити тости і святкувати. Далеко внизу в Воловці стріляли петарди, і салюти, не було вітру, а після горілки не було холодно. Був веселий настрій і бойовий дух, взяти Великий Верх і Стій. Потім ми ще трохи поспівали, пограли на барабані, покидали петарди, але так як були дуже змучені з дороги, горілка нас сильно взяла, і ми ледве залізли в свої спальники, і в 2 ночі заснули. Свої черевики було впадло запихати в спальник, і тому я їх тільки поклав в кульок.
Спати не було холодно, тільки трошки в ноги, але дуже незручно. бо палатка то була не моя а Думи, а в мене ріст 1.98 і замість подушки в мене був рюкзак з мокрими речима, і я не поміщався. Тому я спав закинувши ноги на Ендрю з Думою.
Зранку голова не боліла. Бодуна взагалі не було. Хоч ми пили горілку без закуски і запивону, але то мабуть гірський клімат подбав про нас.
Ми попили чайку і почали швидко збиратись, бо треба було підніматись на Великий Верх.
Погода була паскудна. Постійно дув вітер, і не було нічого видно. Тому ми як вдягались, то всі надягли окуляри, шапки і капюшони.

Ми вийшли з сироварні і пішли в напрямку до гори Плай. Видимість була майже 0.

Вітер був настільки сильним, було дуже тяжко йти, і один раз я навіть впав. Після цього ми вирішили що при такій видимості, нам буде важко орієнтуватись, і ніякого кайфу ми не отримаємо. І ше згадали як вчора нам казали форумчани шо на вершині ніяких краєвидів не видно, і тому ми трохи порадившись, вирішили обійтись без геройства, і що та жертва нікому не потрібна, тому розвернулись до метеостанції спиною, і пішли по накатаній дорозі вниз.

Йшли годину швидко, бо вітер дув нам в спину. Зробили привал, покурили, попили води зі струмка. Бачили 3 мисливців з карабінами які піднімались по тій дорозі вверх.Ми їх питали на якого звіра вони йдуть, але відповідали вони дуже неохоче. Потім ми ще йшли хвилин 30 поки нас не наздогнало двійко туристів. Це був Чугайстер (наш львівський знайомий) зі своїм другом. І ми вже йшли 5. Було веселіше, бо Чугайстер мав у флязі медовуху, та пресований чай. Ми влаштувались на привал, де топили сніг в примусі, пили медовуху, чай, курили, гомоніли.
я і Дума

Ендрю

Чугайстер

Коли привал закінчився, нас наздогнав один соло турист зі Львова, якому теж не вдалось піднятись на Великий Верх, нас вже було шестеро, ми йшли, і гори нас супроводжували своїми краєвидами. Ми фотографувались сумно, відчуваючи що наближається кінець мандрівці.

Потім дивилися на той підьйом яким ми піднімались, і дивувались як нам хватило сили.

Ще просуваючись по дорозі, побачили вовка який вибіг з лісу і хотів її перебігти, але побачивши нас, злякано вернувся в ліс. Страшно не було, відчувалась кількісна перевага.
Спускались в Воловець

Там ми купили пива в кафе біля вокзалу і випили на чудову мандрівку, вдалий новий рік. Потім на вокзалі побачили ще тих форумчан, вони нам сказали що так і не дойши на Стій, та й добре, кому потрібно це геройство.
Потім приїхала наша електричка, і ми всі весело в одному вагоні добрались до Львова...
Місто зустріло нас своїм забутим гамором і спертим повітрям...

ПовідомленняOldshaman © 03.01.11 16:23:18    

в тексті можливі орфографічні помилки. писав швидко, не дивився на екран.
ПовідомленняNao © 03.01.11 17:31:55    

Ось частинка розповіді про наш новий рік де як і за яких обставин ми його зустріли Smile
Особисто я нікуди не планував їхати на новий рік думав досить, буду дома їсти салат і відпочивати, але не тут то було.
Qbl написав в контакт чи не бажаю провести новий рік в горах Smile хе-хе яке цікаве питання звичайно відповідь була ТАК Smile
Група зібралась з 4-х чоловік Я, Qbl його товариш Богдан і Леся, і ось Київ-Ужгород і в 9-й ранку ми в Воловці плани були просто наполеонівські Smile дійти на "Стій" та й зранку погода сприяла і ось ми вже піднімались дорогою до сироварні перед виходом з лісу в 15 хв ходу до сироварні зупинились попили чаю зустріли групу з Києва яка рухалась в напрямку колиби нижче метеостанції чоловік там 8 напоїли їх чаєм зібрались та пішли далі, пройшли сироварню і ось вона славнозвісна погода Боржавського хребта видимість була низькою Smile а ось вітер о це було щось неймовірне, на метео станції 5 хв відпочинок і далі в путь. Дорога на Великий Верх була заметеною так що приходилось весь час топтати так як у Богдана був важкий рюкзак він рухався повільніше Леся йшла на максиумі своїх фізичних можливостей а Qbl потихеньку йшов за мною, але на далі і його самопочуття чомусь погіршилось і він відстав а я далі пхнув як той дизель до Великого Верху коли моїм друзям було 60 метрів по вертикалі до Великого Верху це десь метрів 500 вони зупинились і відпочивали я ж в той час йшов далі вітер був шалений деколи він неймовірно допомагав що я біг просто в гору а деколи було важко втриматись на ногах, я зупинився не дійшовши 300 метрів до вершини і очікував товаришів але їх все не було стало дуже холодно так що я розвернувся і побіг в низ порадившись група прийняла єдине правильне рішення повернутись, щоб не накликати на голову  біди, спускались дуже швидко.
В прогнозі погодина Воловець було мінлива хмарність ‒10° - ‒12° градусів з урахуванням того вітру температура була практично ‒20° одним словом було дуже гаряче Smile на метео станцію точніше через неї не пішли траверсуючи зустріли 2-х Львівян які заночували нижче ВВ в колибі, ми ж не доходячи до сироварні зупинились в своїй колибі розставили палатку принесши хмизу і почали готуватись до зустрічі НОВОГО 2011
Зустріли новий рік просто бомбезно вогнище смачна їжа все було супер, відпочивши і почувши що ми не самі пішли я і Qbl хто крім нас святкував новий 2011 це була групаз 3-х чоловік також Львівян Oldshaman та його друзів поговорили, привітавши з новим роком пішли до себе.
З ранку погода була взагалі "Прекрасна" навіть за пагорбом і в лісі вітер був просто капець холодно ми вирішили не випробовувати долі і повертатись в Воловець головна причина того всього уже бала виконана зустріти 2011.
В 5-й вечора ми вже були на вокзалі і відпочивали туди ж підтягувались інші групи які святкували з нами всі цілі і задоволені від проведеного часу на природі та в хорошій компанії.

Повідомленняfilin © 04.01.11 17:58:33    

Вітаю, шо повернулися живі )

Ну, молодці. Пізно побачив цю тему. Хотів написати, шоб ви далеко не йшли. Слава, Богу ви то зрозуміли самі по своїх силах.
На перший раз то суперова мандрівка. Заночували на сироварні взимку - отримали чудовий досвід.

Раджу вам ше отак походити на відстань яку проходите за світлового дня і назад (тепер можете міряти по сироварні). Можете ходити в місця де є колиби, ставити намет поряд ночувати так.

Намагайтеся менше курити, вести здоровий спосіб життя і тренуватися - бігати. Ходити в гори влітку і міжсезоння багато.
Купіть собі компас, ЖПС, і нормальні ліхтарики відомих виробників, шоб вони в самий відповідальний момент не перестали працювати.

Не пишіть запитання в жартівливому тоні ("будемо робити луки і полювати на вовків"). Я справді подумав, шо то стьоб спочатку.
Ми, коли були студентами теж такі вилазки робили з саморобними бахілами і т.д. і на Ельбрусі у 2004 ми були з таким спорядженням шо нас круті російські мажори вважали псіхами =).

Ходити з простим спорядженням можна - але це вимагає набагато більшого досвіду і фізичної підготовки.

Читайте книжки, звіти, статті. Експерементуйте помалу, якшо нема досвідченого туриста поруч. Не спішіть, вже лізти в гори, бо потратилися на спорядження, це печально і трагічно.
ПовідомленняOldshaman © 23.11.11 11:06:28    

Новий рік знов близько. Я і двоє моїх супутників плануємо знову підкорити боржавський хребет. Цього разу, ми збираємось розкласти табір на галявині вище водопада Шипіт, або вище в лісі, збудувати сніго і вітрозахисні укріплення,побудувати баню біля річки, вирити лагуну (щоб застрибувати в неї після бані), і з того табору робити радіальні короткі (одноденні) виходи без рюкзаків на боржавський хребет, всі вершини, щоб набратись необхідного досвіду, для подальших гірських мандрівок.
Отже плануємо бути там 30 грудня, і тусуватись аж до різдва. Хто хоче приєднатись, пишіть.

ПовідомленняElectrik © 06.02.12 13:16:23    

Шаман ти супер Я новенький на сайті. Прочитав 5 сторінок ваших листувань. Повірь для мене це багато. Хотів знати чим все скінчиться. Я ці місця знаю як свої 21 палець. АЛЕ зимою неходив жодного разу. Тому цікавість просто перла. Ваша помилка в маршруті. Хочеш порадую тебе я сам піднімався та спускався просікою з ел. лінією нераз. Це найважча та найгірша дорога для підйому та спуску. Разок пропоров на дупі та рюкзаку метрів 10 коли зірвався. Всі  (я в тому числі) хто нецікавиться маршрутами попадають на неї. По праву сторону (при підйомі) є вирубка з прекрасною дорогою. В порівнянні з просікою ескалатор. Я певен ПО НІЙ при кращій погоді на ВВ ви дойшлиб до темна а от далі напевно назад прийшлось би. (просто неуявляю там ночівлю). Разок попав там в бурю з блискавками. Чесно кажу вам люди як грім влупив я мало не наклав вже і без того мокрі майтки. Оглух трохи, але вниз гнав, так що напевно взяв би і золото і платину і строцій і... і... Шкода ніхто не засікав час. Чесно летів на землею, рюкзак пушинкою став.
ПовідомленняOldshaman © 15.02.12 11:52:25    

Дякую за свіжий коментар, але тепер вже ходивши маршрутом воловець — вв, я знаю всі дороги і стежки. Можливо ще весною спробую піти через Цицьку, а то на ній ще не був, і розвідаю набагато пологіший шлях, ніж по лінії електропередач, чи по 12 км обхідній.
А так новий рік 2012 відмітив чудово, купа приємних вражень.

x_f3a9fd37.jpg
 Опис:
 Розмір файлу:  62.64 KB
 Переглянуто:  3437 раз(ів)

x_f3a9fd37.jpg

Сторінка 5 з 5
назад  1, 2, 3, 4, 5

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Гірськолижний курорт Плай - безкоштовне бронювання на Hotels24.ua

Экстремальный портал VVV.RU