Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Новий 2011. Боржава. Великий Верх-Стій.

1, 2, 3, 4, 5  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Гірський туризм / Трекінг / Геокешінг / Коастерінг / Подорожі Сторінка 1 з 5
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняOldshaman © 18.12.10 19:10:39    Новий 2011. Боржава. Великий Верх-Стій.

Святкую новий рік на шипітській поляні, потім зранку на Великий Верх, і Стій, потім того ж дня сподіваюсь спуститись на Сваляву.

Є пару питань.
1. бафу чи балаклави немає. вирішив замінити шапкою з прорізами для очей (зара буду вирізати). Чи все таки є смисл шукати балаклаву?
2. Бахілів поки нема, купив високі черевики і лижний комбінзон . Має бути тепло?
3.Лижні палки десь найшов старі, але без кілець. Пригодяться?
4. Чи брати льодоруб, шуфлю для відкидання снігу (чи може хватити саперки)?
5. Окуляри обовзяково лижні чи можна обійтись пластиково-скляними?
6. Для ночовки необхідний пальник в палатці чи можна обійтись гасовою лампою?
7. Йду в связці з двома молодими людьми, сподіваюсь вижити.

ПовідомленняNao © 18.12.10 19:37:40    

Рекомендую перед всім цим прочитати цю тему, а особливо повідомлення Zippo, про особисте спорядженя. Там дуже гарно описано що треба.
ПовідомленняFreud © 26.12.10 19:21:24    

to Oldshaman  
чоловіче не хочу вас ображати, але зважаючи на перелік запитань який ви виклали я б вам рекомендував відмовитись від свого задуму. Зрозумійте, що для самостійних зимових вилазок в гори потрібен перш за все досвід, а ним у вас та ваших товаришів навіть не пахне. Не добавляйде роботи рятувальникам, міліції та санітарам. Спочатку походіть зимою з кимось досвідченим

ПовідомленняKvasOlka © 26.12.10 19:43:53    

to Oldshaman
була там минулих вихідних.
можу сказати що снігу там лежить порядно. Від ВВ до Стою надуви солідні. Не постидаюсь визнати що не дішла 50 м до вершини ВВ через фірн /при чому я була в доволі пристойних черевиках/ і крижаний вітер, який різав очі навіть через лижну маску. Без бахіл також дуже сумнівний комфорт.
Палки у зимових походах використовуються з кільцями, інакше нащо?
ПовідомленняVols © 26.12.10 22:02:18    

Oldshaman написав(ла):
Є пару питань.

1. спальника немаю - чи можна взяти ковдру?
2. каримат не можу знайти - картон підійде?
3. палатку не берем - зробим навіс з соснового гілля...
4. думаєм чи брати сріники чи розпалювати вогонь тертям дерева об дерево...

LOL

ПовідомленняLeonid © 26.12.10 22:26:57    

Я би відклав цю прогулянку вже тільки тому, що вона запланована після святкування НР. Прийняти алкоголь, частину ночі святкувати, а потім йди на ВВ та Стій - як мінімум сдохнути на півдорозіSmile
ПовідомленняRoMeL © 26.12.10 23:32:33    

Oldshaman написав(ла) :
Цитата:
Є пару питань.

А в мене є  одне питання: Чи є в тебе досвід зимових походів і з ночівлею? Якщо нема, то  раджу сидіти вдома... Pardon
Взимку хороше спорядження і досвід дуже важливий, без цього  мандрівка може стати дуже небезпечною...

ПовідомленняAndrey © 27.12.10 0:18:00    

Вставлю і я своїх 1 копійку Smile
1. Досвід. Скажу одне - він має бути! Якщо його нема, варто добре подумати, чи є теоретичні знання!, технічне забезпечення! і (ГОЛОВНЕ!) 300%-ва віра в тих людей! з якими йтимеш, що в важку хвилину тебе підтримають. З власного досвіду - свій перший (перший взагалі!) зимовий похід здійснив з людьми, які в тих умовах були готові на все один за одного, + 100%-ва теоретична підготовка, + практично все спорядження необхідне для таких походів. 0 досвіду компенсувалось дружньою підтримкою, теоретичною підготовкою (альпшкола) і наявністю спорядження (точніше кажучи, вмінням (чисто теоретичним) ним користуватись) Умови тоді були не з найлегших, якщо цікаво, можеш глянути цю тему
2. Хочаб 1 адекватна людина, що знає цей район, дуже бажано в зимових умовах. Чому? Тому що Карпати літні\осінні\весняні дуже відрізняютья від карпат зимових. Тобто мається на увазі одні й ті самі маршрути. В мене з переважної більшості зимових походів ніколи не було так, щоб один й той самий маршрут був однаковий (фізичний рельєф, погодні умови, особистий стан організму - основні фактори, які це урізноманітнюють)
3. Знання. Навіть якщо у вас буде найдорожче і найновіше спорядження, без відповідних знань (як все правильно використовувати) воно нідочого...
4. Погода... Навіть якими б крутими, фізично і технічно підготовленими не були б учасники походу, якщо погода вам скаже "не можна" - значить не можна... Для людських можливостей є межа і вона прекрасно відчувається в зимових карпатах, особливо під час першого походу Smile А тим більше, коли йде мова про великі гірські хребти, такі як Боржава. Це я також можу сказати з власного зимового досвіду
P.S. Це все я писав не для того, щоб когось лякати, а просто, щоб склалось більш повне враження про Карпати... ... зимові. Вони красиві, приваблюючі, таємничі і ... не прощаючі помилок! Про це говорить хоча б те, що жодна зима не обходиться без смертей у Карпатах (при тому гори не розбираються, турист ти, альпініст, рятувальник, чи просто шукач гострих відчуттів. Суворі умови і людська "безпечність" рівняють усіх під одну лінійку...)
P.P.S. Щасти вам у всіх ваших походах  Wink

ПовідомленняOldshaman © 27.12.10 8:05:13    

Докупив спорядження, і змінив план маршруту.

зі споряження є все крім жпс
одяг
(шкарпетки -5 пар, одні шерстяні, вовняні), 2 пари зимового водонепроникного взуття, бахіли, лижний комбінзон, бавовняна(не хватило грошей на синтетику) термобілизна, 2 куртки (одна лижна, друга тепла), там пару светрів, шарф, шапка-фантомаска, окуляри від ультра-фіолету, рукавиці 3 пари.
заг спорядження
Палки лижні (без кілець), шнурок для звязки (якщо вмирати то щоб всім), саперна лопата, 2 компаси, пару карт (роздруківок з інету, буду вдячний якщо дасте ще ссилок), льодорубів нема, пальник (газ), керосинова лампа, карімати, палатка, теплі спальники екстрім (-29), аптечка (бинт, засоби проти жару, горілка для розтирання, заспокійливе, інструкція по наданні першої мед допомоги, крем при обвітренні, вата, йод, і тд), по 1 ліхтарику, по 2 телефони, ножі, сокира, казанок, менашка, посуда...

Маршрут такий - 10:50 воловець, потім сходження на г Плай, Великий Верх, Стій, кінець маршруту Свалява. (або Вовче)
Є такі запитання.
1. Чи зможем дойти до г. Стій до вечора, чи потрібно буде ставити палатку біля метеостанції г.Плай? (в колибі)
2. Перемичка ВВ-Стій, як краще її перейти (небезпека - стрімкий схил, можливі карнизи)
3. Чи далеко з г. Стій до с. Вовче?

Склад групи - 3 чол.
Вік 22-27
Досвід зимових походів - ні.
На ВВ і Стої були літом, осінню (маршрут Шипіт-Стій)

Найбільше турбує прохід тої перемички (див. Красна Стіна)

В мене є такі думки, але не знаю чи правильні.
1. пересуватися повзком (при цьому опір на сніг менший, вага равномірно розподіляється) єдине шо погано той хто повзе першим може натрапити на край карниза, і злетіти з нього.
2. Пересуватися боком, пробуючи постійно палками глибину снігу, якщо глибина збільшилася, зупинятися, і пробувати з іншої сторони.
3. Перебуваючи на ВВ або на хребті (в безпечному місці) кинути пару петард, щоб зійшли лавини, і зникли карнизи, вирівняти форму траверса.
єдине що з петардами погано, це те що самовільний виклик лавин може зашкодити іншим групам які можливо в цей час будуть підніматись.

що порадите?

(задум піднятись є. На ВВ точно. а Стій по ситуації)

ПовідомленняSunSmiLe © 27.12.10 10:35:02    

Цитата:
Досвід зимових походів - ні.

Цитата:
(якщо вмирати то щоб всім)

ІМХО, залишайтесь дома =(

ПовідомленняKvasOlka © 27.12.10 11:28:14    

Oldshaman написав(ла):
Перебуваючи на ВВ або на хребті (в безпечному місці) кинути пару петард, щоб зійшли лавини, і зникли карнизи, вирівняти форму траверса.

Very Happy  да да. з ВВ при зустрічному вітрі кидайте.
ПовідомленняFreud © 27.12.10 11:33:43    

to Oldshaman
я б порадив замість петард взяти декілька кілограмів гексогену або накрайняк тротилу чи пластиду. Ефект буде незрівнянно вищий  Very Happy

ПовідомленняVols © 27.12.10 12:32:19    

KvasOlka написав(ла):
 да да. з ВВ при зустрічному вітрі кидайте.

freud написав(ла):
to Oldshaman
я б порадив замість петард взяти декілька кілограмів гексогену або накрайняк тротилу чи пластиду. Ефект буде незрівнянно вищий
однозначно!
але спочатку це треба випробувати вдома в повному складі групи!  Good
і не пошкодуйте тротилу - обовязково в цьому потренуйтись!

може тоді рятувальникам та ін. туристам буде менше клопотів...  Fool   Evil or Very Mad

to Oldshaman - то шо шаман, то вже зрозуміло.
а от дожити при такому підході до віку "old" -  дуже сумнівно...

ПовідомленняRoMeL © 27.12.10 12:44:44    

та шо ви, цейво... а може пацани "закальонні" і не тре їм ніякої споряги!  Ше як файно собі "вмажуть", піде як по маслу   Crazy
Шо там ВВ і Стій, як  нам "море по коліна"!    Mad

Хай йдуть! Потім розповісте про ваші подвиги! Drink

Crazy

ПовідомленняBigdan © 27.12.10 13:55:27    

з власного досвіду

Oldshaman написав(ла):
Є пару питань.
1. бафу чи балаклави немає. вирішив замінити шапкою з прорізами для очей (зара буду вирізати). Чи все таки є смисл шукати балаклаву?
того буде достатньо.

Oldshaman написав(ла):
2. Бахілів поки нема, купив високі черевики і лижний комбінзон . Має бути тепло?
бахіли не юзаю, дуже геморойна штука Smile самі звичані німенкі берци з заправленими штанками в халяви, добре зашнурувати і ніякий сніг не залізе.

Oldshaman написав(ла):
3.Лижні палки десь найшов старі, але без кілець. Пригодяться?
хіба на розпал, в свіжому снігу далеко не зайдеш, спускатись треба вміти.

Oldshaman написав(ла):
4. Чи брати льодоруб, шуфлю для відкидання снігу (чи може хватити саперки)?
льдоруб в карпатах то смішно. Ніколи нічого подібного не брав. Саперку можна взяти принаймі дрова буде чим порубати.

Oldshaman написав(ла):
5. Окуляри обовзяково лижні чи можна обійтись пластиково-скляними?
можна і зварувальні як буде сильне сонце. звичані про всяк випадок мона взяти, не обвязково лижні.

Oldshaman написав(ла):
6. Для ночовки необхідний пальник в палатці чи можна обійтись гасовою лампою?
для ночівлі потрібен спальник, хоть і пальник газовий є ніколи таким не страдав. Гасова лампа закоптить намет і вдусишся.

Oldshaman написав(ла):
7. Йду в связці з двома молодими людьми, сподіваюсь вижити.
нашо звязка там шо розщелини десь є... як не дурак жити буш.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Гірський туризм / Трекінг / Геокешінг / Коастерінг / Подорожі Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 5
1, 2, 3, 4, 5  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU