Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Великий Верх зимовий (повчальний)

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Гірський туризм / Трекінг / Геокешінг / Коастерінг / Подорожі Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомлення_BuR_ © 15.12.10 1:38:21    Великий Верх зимовий (повчальний)

День гір, хотілось провести його саме там, вибір не великий, Бескиди або Боржава. Над останньою, за прогнозом зовсім мало низьких хмар, і повна відсутність їх вище. Тому план максимум Великий Верх і додому.
У рюкзак про всяк: пальничок, газ, компас, термоковдра (як вона точно назив.?) кількапар шкарпеток, кілька бафів, і рукавиць...
На ноги рантовані граніти і бахіли, у руки трекінгові палки ну як же ж без камери.
Воловець, 10:43, синє небо, морозяне свіже повітря не може не гріти).
Нудний довгий підйом по траверсній дорозі, річки струмки повноводно шумлять, як на весні, навіть при 10 градусному морозі болото залишається живим і болотянистим. Наздоганяю двох туристів з Києва (Антон і Вва, якщо не помиляюсь, йдуть з ночівлею на Великий Верх і далі в Пилипець), виходим з лісу разом, темп у них не дуже, та й нема куди спішити, у них 2 дня, мені ще назад, залишаю їх на перекус, сам впевнено крокую до метеостанції, снігу не є багато, через його сухість і шквальний вітер його просто передуває з місця на місце, по пояс хіба у глибоких коліях чи заглибинах. Видимість прекрасна, лише над поверхнею дуже куриться снігом і страшно дує, синє небо і сонце це все згладжують і відчуття тундершторму немає.

Помічаю на Темнатику чорну цятку, як виявиться пізніше, ще один, новоспечений, любитель гір - Льоша з Ужгорода.
По трохи минаю Плай, по переду Льоша) відстань у метрів 200-300, зовсім поруч, а наздогнати вдалось лише на останніх метрах Великого Верха.

За спиною рюкзак з карематом, думаю з ночівлею чувак, мабуть далі на Стій піде... Звичайні штани, черевики схожі на бєрци(щосьтаке) відсутність бахіл, ну думаю жесть, рукавиці звичайні шерстяні міські. Це я розгледів коли максимально наближався, потім робив кілька кадрів і відстань знову ставала більшою.

Як потім стало відомо, хлопака трохи підмерз, не чувся в силах дійти на Великий Верх, і у планах у нього цього не було, але він впевнено із стабільною швидкістю рухався вперід, коли я з ним порівнявся, привітались, настрій у нього був не дуже, єдине шо прокричав крізь вітер - "що треба дійти на гору", треба то треба, значить все ок.

Верх помалу затягувало, загалом видимість була в межах норми, зі сторони Закарпаття затягуєі дує не на жарт. Кілька фото  на вершині, Льошик швидко вертає назад, тримаючи його в полі зору теж, спускаюсь.

Льошик на Великому Верху

Кожен йшов своїм темпом, дивлюсь застряг у сніговому заметі, провалився, підходжу запитую чивсе ок, зсудомило м'яз на нозі, до того часу він уже встиг зняти рюкзак, не відомо для чого, і рукавицю!!!! питається для чого, і моментально обморозив руку, шкіра на пальцях і зовнішній стороні кисті побіліла. В рукавиці хоч мінімум тепла а значить волога і тут витянути на мороз та ще й при такому вітрі, кричу вдягай назад, рукавиця теж замерзла, пропоную дати свою запасну, каже що має, дістаєм рукавицю, зичайна шкіряна, теж міська, кажу одягай швидше, зверху надіваю пакет і завязую, для менших тепловтрат. До метеостанції кілометрів 3, добру годину ходу, кажу там зайдем до них на станцію, відігрієшся, подивимось, що з рукою, на що чую негативну відповідь, типу, що вже дасть. Питаю чи відчуває, чи болить, чи пече, з якоюсь неясністю каже що так, при цьому запитує, що якщо ні?

В голові купа думок, і заодно пригадую, що радив Киянам, якщо хочуть зупинятись на ніч, то краще заночувати в одному з сараїв біля метеостанції, думаю у них мав би бути чай і можливо аптечка.
Так і є, київські на місці, варять чай, розказують, що працівник станції вийшов до них і наказав забиратись на х..., бо насувається сильна непогода і, що завтра вони звідси не виберуться, ті не знають, що їм робити, Льоша, на морозі йде далі, зупиняю, кажу чай, не хоче, даю піджерти відмовляється, за весь час, що він був у моєму полі зору він нічого не підїдав, за цей час я вже встиг зїсти кілька артеків, і корівок, і засипати це все родзинками, натомість витягає цигарку, кажу: "я б не радив", відмахується, добре що так і не зміг прикурити.
Що до руки каже: "все гуд", відігрів. Кияни вірішують спуститись до лінії лісу у колибу і там залишитись. Ми ж йдемо швидше, нам на електрички. Між іншим запитую у Льоші для чогго брав карімат, каже звичка, дивак тай годі, можна лише здогадуватись. Це виявився його перший зимовий досвід, називав себе дурнем, і розумів що було не дуже розумно отак йти та щей самому.
У лісі просто благодать, теплоі тихо, спекотно навіть.
Спускаємось у темряві, з ліхтариками, завбачливий Льошик теж його прихопив, але чомусь він його не вмикав, думаю ч/з батарейки.
Товариш з Ужгорода показує мені дорогу попід опорами, якою я ніколи не ходив, хороша альтернатива траверсній дорозі, хоча коли мокро думаю не дуже.
В низу, на нас чекає багато живого болота, і слизька дорога селом.
Посеред села змушений пришвидшитись на електричку і побажавши щасливої дороги прощаємось.
Виходжу на перон під голос із рупора, що повідомляє про прибуття електрички.
А спас ковдра пригодилась у вагоні. Як завжди дорогою додому в електричці чи маршрутці після походу дуже вогко і холодно.

Дуже повчальний вийшов пвд.
Що брати:
- рукавиці (мінімум 3 пари), ідеально якщо на рукавицю з пальцями надівати рукавицю "без пальців".
- бахіли і ніяких компромісів (хоча вперше сам ходив у міських черевиках і обмотував їх скотчем)
- кілька пар шкарпеток, можна менше за умов хорошого, перевіреного (!) взуття.
- маску-балаклаву (на крайній випадок баф).
- маску (лижну), окулярами не дуже задоволений. (Льоша був без окулярів, єдиним захистом був високий комір куртки спереду, від чого намерзало на бровах, і віях).
- аптечку (вміст треба переглянути, саме для зимових походів)
- ліхтарик з батарейками.

Що не робити:
- не скидати рукавиць! (ні за яких обставин) потрібно вміти робити все в рукавицях.
- не кидати рукавиці у сніг, зберігати їх за пазухою.
- можна продовжувати і продовжувати.

Трохи про обмороженя
Цікаво почитати відгуки, щодо практичних порад при схожих випадках обмороження і діях при цьому (що називається перевірено на практиці)
п.с. при такій погоді діафрагма мого тамрона показала, що може замерзати, тому варто слідкувати і виставити оптимальну, щоб не бігати цілий день з дзюркою 32 чи 2,8.

Олексій дався чути, все гаразд, кілька пухирців на лівій руці (пальці) і один на правій.

ПовідомленняStellz888 © 15.12.10 3:02:52    

... не стільки, повчальний, скільки - гарний!
Повідомлення_BuR_ © 15.12.10 3:04:36    

Дякую.
Як кому.

ПовідомленняFistashka © 15.12.10 11:43:32    

wwwwwwwwwwwwwwoooooooooooooowwwwwwwwwwwwwwwwww
за фото !!! Передають ваші відчуття на ВВ
День гір справді треба святкувати у горах!
також насолоджувалась красою гір в цей день
ПовідомленняZippo © 15.12.10 12:57:40    

_BuR_ написав(ла):
Це виявився його перший зимовий досвід, називав себе дурнем, і розумів що було не дуже розумно отак йти та щей самому.
Головне що він це зрозумів.

Чомусь цей "повчальньний" похід нагадав мені ще один - "Мій перший похід в гори" від Karpenko

P.S. Все добре, що добре закінчується.

Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU