Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Нещасні випадки в роупджампингу

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Роуп-джампінг / Бридж-джампинг / Банджи-джампинг Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомленняmaryan © 16.06.10 0:10:44    Нещасні випадки в роупджампингу

Cьогодні повернувшись до дому і звісно зразу заліз в нет ну і зразу зайшов на сайт adrenalin.in ua (дуже регулярно заходжу на цей сайт і дивлюся різні новини які відбуваються в екстремальному світі) і побачив жахливу новину!!! Знаєте в мене якесь відповідне відчуття зявляється коли читаєш якусь погану новину (маю на увазі чи якись альпініст загинув при сходженні чи хтось загинув при банджі джампінгу). Таке почуття дивне і навіть сльози на очі накочуються!! ((( Новина стосується смерті при роупджампингу!! Смерть сталася при тандемному стрибку з моста 25 м закоханої пари!! Версія така, що організатори не розрахували розтягу мотузки (((( хлопець з дівчиною загинули при ударі об землю!!
Цитата:
В России влюбленная пара решила испытать на себе экстремальное увлечение—роуп-джампинг, это стало последним в их жизни, совершенным вместе делом. Они ударились о землю, что моментально привело к смерти.

Так называемый Каменский мост—популярное среди екатеринбургских экстремалов место для прыжков с веревкой. Его высота—25 метров. Ради свободного падения в выходные сюда регулярно съезжаются десятки молодых людей.

На днях популярное место стало сценой шокирующей трагедии. Влюбленная пара, 20-летняя девушка из Верхней Пышмы и 22-летний парень из Екатеринбурга, вместе прыгнули с моста и разбились.

По предварительной информации, к трагедии привело то, что, у прыгающих, была плохо закреплена веревка, в результате чего девушка и парень ударились о землю и погибли на месте.

Погибшие, Светлана и Константин, впервые в своей жизни совершили экстремальный прыжок. Он стал последним в их жизни. Костя всегда мечтал о высоте. Юноша работал спасателем в Среднеуральском МЧС, до этого отслужив в спецназе ГРУ. В этом году парень увлекся альпинизмом. В январе он вместе с группой совершил восхождение в районе горы Таганая на Южном Урале и выполнил третий спортивный разряд. А в мае молодой человек должен был ехать на спортивные сборы в Киргизию.

«В Бишкеке начались беспорядки, и нам пришлось отменить поездку, - рассказал тренер парня Юрий Ермачек. -  Ведь мы как раз собирались в Ошскую область, где сейчас идет война. Возможно, если бы не это, Костя сейчас был бы жив… Он был очень спокойным, даже скромным парнем. Я сейчас смотрю фотографии: Костя везде с краю, вполоборота, словно специально не стремится залезть в кадр. Девушку его я не знал: скорее всего, он познакомился с ней недавно, потому что никогда не рассказывал о ней. И зачем он только захотел прыгать с моста: риска и экстрима и у нас в горах хватает».

Роковой прыжок у молодых людей не был запланирован. В этот день они вместе с группой сплавлялись на катамаранах и проплывали по реке как раз под Каменским мостом. Увидев, что с моста прыгают люди, Костя тоже захотел экстрима, а вместе с ним и студентка Светлана. Сначала прыгнул их товарищ, все прошло благополучно. А следом за ним и влюбленная пара решила совершить прыжок в тандеме.

«Организаторы прыжков, двое молодых человек, неправильно рассчитали соотношение длины веревки и массы прыгунов, ведь прыгали уже не один человек, а двое, - рассказал заместитель руководителя Каменск-Уральского межрайонного СО СКП РФ Александр Данилов. - В результате веревка вытянулась длиннее, и ребята разбились».

Сегодня против организаторов экстремального вида спорта возбуждено уголовное дело по статье "Оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности жизни или здоровья потребителей, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц". Завтра подозреваемые будут допрошены в присутствии адвоката и им будет избрана мера пресечения. Один из них привязывал ребят наверху и отправлял, а другой должен был принять внизу, отцепить карабины и прочее. Пока организаторы лишь сваливают вину друг на друга.

Влюбленных похоронят завтра на одном кладбище. Девушку - в белом платье, передает lifenews.ru.

Ось ссилка на цю подію детальніше. Що я власне хочу сказати - я не хочу сказати, що роупджампинг є аж надто небезпечним, але просто я засуджую тих людей які зробиили в цьому прорахунок!! Ось і в цьому випадку я думаю, що був дуже великий прорахунок і мені здається, що ці органзатори були на підпитку! Чому я так думаю, а тому, що всі люди які стрибали одиночно все було нормально і організатори мали розрахувати що мотузка більше витягнеться (мені здається, що вони нетверезо оціинили ситуацію) і тому власне стався смертельний випадок!! Блін я пишу і думаю чому саме так. Чомууууу??? Але вже все людей вже нема (( чесно кажучи якісь негативні думки лізуть в голову і своєрідна боязнь перед роупом а якщо бути вірнішим перед людьми які організовують!! я не хочу нічого сказати поганого в адрес людей які організовують роуп!! але блін треба продумувати все до малих деталей (звісно все як то кажуть ніколи до кінця не продумаєш )!! бо мені здається останнім часом просто людей захлиснуло бажання отримати дозу адреналіну і багато людей ризикують!! Я довіряю хлопакам з Львівського екстрім клубу які організовують роуп, а от скажімо організатори з Житомира - ну блін люди подумайте реально - вони скачуть з однією мотузкою - це вже набагато більший ризик!! Як порівняти з нашим Львівським екстрім клубом - тут хлопаки використовують дві мотузки, дві підвіски, основна і страхуюча - так і має бути бо якщо не дай Боже щось станеться з основною є страхуюча, яка власне врятує ваше життя!! Я не хочу якось засуджувати хлопаків з Житомира то їхнє діло що робити і як організовувати стрибки!! І ще мені здається - організатори повинні надавати інфу про кількість стрибків, які відбулися з застосуванням тої чи іншої мотузки і в яких умовах вона експлуатувалась!! Знаєте от коли захопився екстрімом зразу накачав фільмів на цю тематику і подивившись роуп який мені дуже сподобався зразу почав лазити по неті і взнавати інфу про роуп - типу хто засновник які властивості альпіністських мотузок і так далі!! От і подивився док фільм - Покорители скал / Masters of Stone і побачив Дена Османа його захоплючі стрибки зі скал його рекорди в роупі!! Просто мего людина була, але блін він загинув ((( а потім подумав блін а чому він загинув??  Він як я вважаю ввійшов вже як наркоман в дозу тобто доза тут адреналін!! Він почав ставити рекорди перше 60, 100, 150, 200, 250 м і останній стрибок 330 м він хотів поставити рекорд!! Звісно вже ніхто не буде знати причини його смерті - чи мотузка була занадто експлуатована чи система заглючила і так далі!! Але потім поставив питання - чому він не використовував дві мотузки?? Він тільки стрибав з однією і цей момент стався і він загинув, а так якби би була страхуюча цього би не сталося!! Але маємо те що маємо ((( от веду я до того, що ситуацію треба оцінювати тверезо - стрибати з двома мотузками - основною і страхуючою, міняти мотузку, враховувати розтягнення її, які фактори впливали на мотузку (дощ, мороз). Отож бо нарід бережіть себе і продовжуйте свій шлях в ектримі!! Goof
ВСІМ БАЖАЮ ВДАЛИХ СТРИБКІВ НА МАЙБУТНЄ І ХАЙ БОГ ВСІХ БЕРЕЖЕ!!
EXTREME THE BEST!! YAHOOOOO Yahoo
ПовідомленняLordLucifer © 16.06.10 9:36:35    

Ну я так по фотках бачу, що там один шнурочок... тандемом я б не стрибав, ну нах!

Цитата:
По предварительной информации, к трагедии привело то, что, у прыгающих, была плохо закреплена веревка, в результате чего девушка и парень ударились о землю и погибли на месте.

Тобто, шнурок не урвався... просто таке ставлення до підготовки, сумно, мля...

Повідомленняmaryan © 16.06.10 10:06:03    

От власне що таке ставлення до підготовки (((((
тандемом то можна пригнути особливо з коханою людиною але і звісно ризик і більший!! Бо треба вже і враховувати розтягнення більше і може статися те що ви можете разом вдаритися головами і так далі, але все одно з одиночною мотузкою вже ризиковано (так всі мотузки сертифікуються, багатократно перевіряються але все таки є різні випадки).
Коли стрибаєш з однією мотузкою і ти не знаєш в яких умовах експлуатувалась вона і скільки на ній стрибків зробили то ну нафіг.
Коли є страхуюча то і відчуття ризику немає (бо як то кажуть не дай Боже щось з основною станеться то вас врятує страхуюча)!!
ПовідомленняTerry © 16.06.10 11:28:27    Виновник гибели влюбленных ранее был судим

Цитата:
Организатор прыжка, во время которого погибла молодая пара, ранее был судим по той же статье, по которой обвиняется сейчас.

Подозреваемый в халатности организатор прыжков с моста 32-летний екатеринбуржец Евгений Степура, по вине которого погибли парень и девушка, уже привлекался к ответственности в суде.

Два года назад он организовывал частные полеты на воздушном шаре. За полуторачасовой экстрим в воздухе Степура брал 18 тысяч рублей. Однако один из полетов продлился всего 17 минут, после чего шар трижды ударился о землю. Две женщины - именинница и ее сестра - получили тогда тяжелые травмы.

- Степура был привлечен к ответственности по статье "Оказание услуг, не отвечающих безопасности жизни потребителей", - сообщили Life News в Сысертском районном суде. - Судом он был приговорен к штрафу в 35 тысяч рублей.

После того инцидента Степура переключился на новый экстремальный вид спорта – роупджампинг. За 200 рублей с человека он предоставлял на Каменском мосту веревку и прочее необходимое снаряжение для прыжков всем желающим. Именно с этого моста под присмотром Евгения в воскресенье пара влюбленных совершила свой роковой прыжок. По факту гибели 22-летнего Константина Ч. и 20-летней Светланы Л. в отношении Степуры и его напарника Михаила Окулова Каменск-Уральским межрайонным следственным отделом возбуждено уголовное дело. На сей раз организаторам прыжков грозит от 4 до 10 лет заключения.

Напомним, в воскресенье одно из самых любимых мест роупджамперов Свердловской области - мост в городе Каменск-Уральский через реку Исеть - стало сценой шокирующей трагедии. Молодые люди решили испытать экстремальное увлечение на себе - этот день стал последним в их жизни.

Так называемый Каменский мост - популярное среди екатеринбургских экстремалов место для прыжков с веревкой. Его высота - 25 метров. Ради свободного падения в выходные сюда регулярно съезжаются десятки молодых людей.

По предварительной информации, к трагедии привело то, что у прыгнувших была плохо закреплена веревка или же неправильно выбрана.

Сегодня против организаторов экстремального вида развлечения возбуждено уголовное дело по статье "Оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности жизни или здоровья потребителей, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц". Завтра подозреваемые будут допрошены в присутствии адвоката и им будет избрана мера пресечения. Один из них привязывал ребят наверху и отправлял, а другой должен был принять внизу, отцепить карабины и прочее. Пока организаторы лишь сваливают вину друг на друга.
Влюбленных похоронят завтра на одном кладбище. Девушку - в белом платье.

Роупджампинг (от англ. ropejumping) — это направление экстремальной активности, заключающееся в прыжке и дальнейшем свободном падении (полете вниз) с высокого объекта.

При этом для остановки падения используется амортизирующая система альпинистских веревок и снаряжения. В полете можно выполнять акробатические трюки и элементы.

Данные об этом виде экстремального развлечения гласят, что роупджампинг отличается очень высокой безопасностью (по сравнению с банджи-джампингом), однако подчеркивается, что она возможна только при правильной организациии.

Роупджампинг изобретен американским скалолазом Дэном Османом в 1989 году.

Трохи більше інфи на lifenews.ru

ПовідомленняQbl © 16.06.10 12:23:01    

А що тут дивного.
Взагалі хороший шнурок двох витримає. Але виробники динаміки не рекомендують більше одного зриву на 3-4 години. А при 3-4 зривах протягом години рекомендується ВИКИНУТИ той шнурок і більше не юзати його в альпінізмі.

Повідомленняbotsman © 16.06.10 15:53:36    

але ж... як романтично  Smile
ПовідомленняVushenka © 16.06.10 15:55:45    

botsman написав(ла):
але ж... як романтично

LOL

ПовідомленняTerry © 16.06.10 16:54:39    

Не знаю про яку ви романтику говорите.....
Цитата:
Влюбленных похоронят завтра на одном кладбище. Девушку - в белом платье.

Думаю, після цієї статті адреналіну при стрибку побільшає в крові.
Ну і підхід до справи стане відповідальнішим(не допускатиметься "по накату").

ПовідомленняHellraiser © 16.06.10 17:47:55    

Свовок он и есть совок по обычной халатности погибли двое молодых и совершенно не заслуживающих на смерть ребят. В наших странах пословица всегда работает: На кого-то (организатора) понадейся, НО И САМ НЕ ПЛОШАЙ! Одит только вопрос: Где б...ть была страхующая веревка? Вроде в роупе используються 2 веревки основная и страхующая.
Повідомленняmaryan © 16.06.10 18:55:24    

тут все ясно організатори дибіли і тут помилкою був людський фактор!! стахуюча мотузка має бути але тут діло не в мотузці мотузка нормальна і витримала !! от офіційна причина смерті - Организаторы прыжков, двое молодых людей, неправильно рассчитали соотношение длины веревки и массы прыгунов, ведь прыгал уже не один человек, а двое, - рассказал заместитель руководителя Каменск-Уральского межрайонного СО СКП РФ Александр Данилов. - В результате веревка вытянулась сильнее и ребята разбились. моя думка така - пред тим всі стрибали по одному а ця закохана пара стрибнула тандемом от і вони і не розрахували розтягнення дитнамічної мотузки при більшій масі!! Але вссе одно страхуюча має бути теж!!  ось вже другий день а думки в голові просто ужасні!! людей жаль і то дуже !! вони двоє молоді і так їх їхнє життя обірвалося!! Сльози на очі накочуються!!! почуття жахливе(((((
Повідомленняyarko © 16.06.10 22:57:45    

пе4ально (
ПовідомленняMisteria © 10.06.12 22:01:33    

В Житомирі хлопака хлопнувся хребтом в воду, в результаті чого останній (себто хребет) був зломаний...

Цитата:
Під час стрибків із роуп-джампінгу з житомирського мосту обірвався у воду молодий чоловік. Після того, як мотузка обірвалася і хлопець впав у воду, його врятував човен, який страхував стрибаючих.
«Він дуже сильно почав кричати, мабуть у нього був шок. Хлопець на човні, який його витягнув, надав йому першу допомогу. Швидка до нього їхала більше години», - розповідає свідок події.
Це сталось під час святкування Дня захисту дітей у Житомирі з пішохідного мосту у парку культури.
Джерело

І відеосюжет, який показували по ТВ

ПовідомленняANGELo © 10.06.12 23:34:25    

Будь-які правила пишуться кров'ю. Малою, чи великою, але пишуться кривавим пером.
Слова про професіоналізм звучать дивно з його вуст. Яка може бути ознака професіоналізму, і що є ознакою професіоналізму?

Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU