Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Скелі Довбуша (автоподорож)

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Авто / Баггі / Картинг / Глайдинг / Квадроцикл Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняANGELo © 16.05.10 11:31:06    Скелі Довбуша (автоподорож)

Доброї пори доби, шановні коЛЛеги! Перший раз на це одне з чудес Франківщини я попав у далекому 2003 році. Коли вирвавшись у звільнення під час "віддавання честі" Батьківщині я зустрівся зі своїми друзями. І вони запропонували поїхати глянути на Скелі Довбуша. На мій тривожний погляд вони відповіли, що туди лише 120 км, і при певних швидкісних обставинах  можна заїхати досить швидко (тоді ще  дозвіл на перевищення швидкості коштував всього 10 грн. Very Happy ). Майже така ситуація була, коли я запропонував вельмишановному Батькові, він же Зіппо, з'їздити туди на екскурсію в понеділок 10 травня 2010 року, себто цього року. ...скільки там тих 120км. Організувавшись, як на диво, досить швидко та закупивши деяких харч та соки, ряжанку, вино, шашличні кавалки, і посадивши на заднє сидіння авто не менш вельмишановну Леону вирушили в "путь". Самі скелі знаходяться біля села Бубнище, Болехівського району, І-Франківського області.
Шлях від Львова пролягає наступним чином: Львів - Стрий - Моршин - Болехів (в самому Болехові є вказівники коли повертати направо на скелі Довбуша. Відстань від Болехова до скель біля 18км) - Бубнище - скелі Довбуша. За селом Бубнище є вказівник на поворот направо вже на самі скелі Довбуша (орієнтир - високовольтна лінія електропередач (ЛЕП)). Дорога до самого Болехова від Стрия досить пристойна, а от після повороту на с.Бубнища необхідно бути обережним та не поспішати.
Сам комплекс є досить популярний і самотньо там не буває. Вхід безкоштовний, а от в'їзд на авто платний - 5-10грн. На авто можна під'їхати ледве не до самих скель (відстань від перепускного пункту до скель біля 2-3км по досить пологій дорозі, але в дощ краще туди не попадати). А якщо постаратися - до самих скель. Комплекс цивілізований.  Є кафе на перепускному пункті, по дорозі облаштовані місця для відпочинку, безпосередньо біля скель також є бесідки, місця для багаття, лавки, накриття і т.д. Тусуються місцеві комерсанти із замордованими соколами для фотографування, лисичками та іншою живністю. Рекомендую бойкотувати  їх, або навпаки підійти і спитатися в "комерсанта", чи можна з ним сфотографуватися без тваринки. На здивований погляд, можна відповісти, що мол в місті Львові соколи в парках літають, лисички на підвіконниках сплять в кожного 10-ого, а от таких диких людей немає в місті. Це диковинка. А так сфотографуватися можна і друзям показувати. Pardon Також пропонують покататися на конях (мається на увазі спуститися вниз, хто без авто, в принципі як і піднятися нагору). Ціни, на жаль сказати не можу. Продаються різного роду сувеніри, на кшталт "підкова коня Довбуша" (звичайно, що справжня! Одна якраз залишилася!), Бубнищівські традиційні свистульки, ложульки, ножульки і тому подібне. Територія, в принципі чиста, і доглянута. Є смітники.
...самі по собі ці мініатюрні скелі є неповторними! Атмосфера давнини, чисте повітря "майже" Карпат, просто краса та спокій оточуючого, а ще якщо чудова погода весни під вечір, - заспокоює та умиротворює, і дає змогу зупинитися та забутися про те, що здавалося б зовсім недалеко, за якихось 120км, час біжить, а не пливе. Власне це відчуття і дає змогу відчути кожну мить плину часу, красу букового лісу, почути спів пташок, або просто закрити очі і забутися про все на кілька хвилин.

"Даю справку!" (с)
Скелі Довбуша це геологічна пам'тка природи – скелясті піскові виступи висотою до 80 м. Авангардні нагромадження скель утворилися більше 70 мільйонів років тому на дні моря. Ці скелі бачили всі геологічні, біологічні, історичні епохи від трилобіта до людини. Лабіринт зі скель шириною 200 м тягнеться майже на 1 км, над ним постає буковий та смерековий ліс.
У X – XVII століттях до н.е. існувало язичницьке святилище - палеообсерваторія. Після приходу християнства, на місці поганської святині, ймовірно, з'явився невеликий печерний давньоруський монастир-скит, а незабаром – фортеця (одна з твердинь, якими галицький князь Ярослав Осмомисл, за словами автора “Слова о полку Ігоревім” підпер Угорські гори), яка витримала монголо-татарську навалу й існувала до XVI століття. А в XVII – XVIIІ століттях, за переказами народу, тут оселилися горді карпатські опришки. Так у 1743 році і Олекса Довбуш. Вони використали печери як сховище для відібраного в магнатів і лихварів добра.
Скелі Довбуша - фортеця періоду Х ст. Для забезпечення водою видовбали квадратну цистерну, яка наполовину засипана, але має ще глибину 4 м. Що вказує на можливість зберігання достатньої кількості води, яка поповнялася також дощами. Беручи до кваги нахил ущелини, для переходу вирубано сходинки, а верх „тунелю” перекритий кам’яним склепінням.
У скелях вибито печери. Вирубані у моноліті північно-західних піщаних скель. Три печери створені руками людини, а четверта створена на основі природної ущелини. Печерни мають чіткі форми, правильні пропорції, рівні поверхні стін, досить прямокутні, чисту стелю.
А.Петрушевич говорив, що тут стояв угорський гарнізон під керівництвом Емерика Бубола (можливо так і назва села з'явилася), який, як і у Тустані, чинив супротив польським загарбникам під час захоплення ними території Галичини.

..."загарбавши" одне містечко для відпочинку вирішили трохи черв'ячка заморити. Маленьке багаття, і дрова, в принципі, доступні, шашличні кавалочки на патички і почали готувати вечірню трапезу. Скажу вам так, що не дарма є казка, в якій розповідається про війну через те, що сперечалися з якої сторони краще варене яйце розбивати. Щось приблизно таке було стосовно того як кавалочки (м'ясні маю на увазі) на патички натягувати Very Happy - чи впоперек, чи вздовж. Ну як ми це зробили, навіть не пам'ятаю, але одне точно пам'ятаю - Батько завжди правий! Jokingly Acute Все-таки, як не як, але було смачно. Черв'ячок заморився остаточно, прийшов час все-таки побачити те заради чого приїхали - власне самі Скелі. Погода нас дуже потішила, оскільки перед тим щось не було зрозуміло, що буде - сонце, дощ, похмуро. І ось виглянуло сонечко. Сонечко яке вже збиралося йти далі по сонячному колу на захід. Глянувши на небо, я подумав, що піднявшись на скелі ми побачимо красу заходу сонця. Те, що я власне і хотів дуже побачити тут, і про що я думав по дорозі за кермом сюди.
...знав, бо вже був. Знав, але не настільки знав. Думав, але не на стільки. Сподівався - і не чекав, що настільки. Crazy Краса Прикарпаття. Краса прикарпатських гір, які тонули в багряному сяйві втомленого сонця, хмари які утворили химери, і кожна неповторна, кожна прекрасна. Переливи всіх барв на небі, як північне сяйво, яке змінюється кожної секунди, настільки заманливі, що виникає бажання "натиснути на паузу" і стрибнути вгору, щоб потонути в ньому, простягнути руки до неба та сонця... На заході багрянець сонця. На сході драматичні фігури сутінок на небі. Це було неповторно! Кольори неба надавали якоїсь виразності оточуючим горам та полонинам, яскравості, та одночасно плавності кольорам весняного лісу гір. М'якість світла передавалася і на повітря та атмосферу. Ось це краса! Видряпавшись на самі скелі та побачивши це все - у нас перехопило дух! Yahoo Це був чудовий момент! І дуже хочеться це побачити ще раз. Навіть і не один раз.
Внизу самих скель є печери, ущелини, які також є гарними, та загадковими. Коли ми видряпувалися з Зіппо на скелі, то Леона чомусь затрималась внизу піднявши голову догори. "Поклик предків", чи як... Ну не знаю, але щось таке неймовірне було. І мені вдалося сфотографувати цей момент. Embarassed
Обійшовши основний ансамбль скель з другого боку ми побачили, що ми насправді мало ще бачили тут. Оскільки це є дійсно комплекс, а не кілька скель. Але час наш вже поспішав і ми змушені були залишати цю красу та йти до авто.
Додому їхали задоволені та повні нових вражень. Але там ще є і водоспад, і інші, трохи менші скелі, і гарний буковий ліс, і кожен об'єкт зі своєю історією. Чесно кажучи, сподіваюся, що скоро я там буду ще раз. Але хотілося би з ночівлею.
Скелі Довбуша також відомі як альпіністичний об'єкт.
Отже сезон АВТОмандрівок почався! Happy Clapping

Змінено: ANGELo (16.05.10 12:04:28)
ПовідомленняLyubko © 16.05.10 11:52:05    

Молодці!!! Жалкую що не був разом з вами. Гарно написано і дууууже гарні фотки, шкода тільки їх мало.
ПовідомленняNadezda_95 © 16.05.10 12:26:52    

ANGELo написав(ла):
Леона чомусь затрималась внизу піднявши голову догори. "Поклик предків", чи як...
Фото дійсно фантастичне! Які ж ми все таки мініатюрні серед величі природніх скульптур Wink
ПовідомленняVictor SV © 16.05.10 13:44:50    

Колись був на тих скелях, там справді дуже гарно
Хоча в карпатах є багато скель Довбуша
ПовідомленняFistashka © 16.05.10 15:32:10    

Чудова детальна розповідь. Скель Довбуша справді багато, та коли кажуть "Скелі Довбуша" то переважно мають на увазі Бубнище. Там є де полазити. Щорічно відбуваються фестивалі скалелазіння Good
ПовідомленняLeona © 17.05.10 8:57:47    

ANGELo написав(ла):
Вхід безкоштовний, а от в'їзд на авто платний - 5-10грн.
ніхто не спитався чому 5-10 грн. Very Happy Думаю все залежить від того, на якій ти машині приїхав і наскільки ти глухуватий Very Happy  Very Happy  Very Happy

ANGELo написав(ла):
Коли ми видряпувалися з Зіппо на скелі, то Леона чомусь затрималась внизу піднявши голову догори. "Поклик предків", чи як...
так, велич і дух давнини захоплюють...  Happy але фото вийшло просто Bomb
ANGELo влучно і гарно все описав, що нічого додати, лише в ейфорії від спогадів кивнути головою і сказати - так, це було незабутньо, хочу ще! Yahoo

ПовідомленняQbl © 17.05.10 10:00:30    

ANGELo написав(ла):
скелясті піскові виступи висотою до 80 м
- тут явно закралася помилка. Висота найвищої скелі - Броненосця - до 50 метрів, і то так добре "до". Ну максимум - 60-65, якщо рахувати за підніжжя дно яру, який недавно там утворився. Висота ж більшості скель - до 30 метрів.
ПовідомленняANGELo © 17.05.10 10:53:13    

Qbl написав(ла):
тут явно закралася помилка
Very Happy ну та зрозуміло, що я їх не міряв. В нас вже міст в К-П  "до" 100 м.
ПовідомленняSuzi © 18.05.10 11:41:33    

Ці скелі - мій другий дім Happy Моє серце рветься туди кожних вихідних, але тіло доїзжає значно рідше Smile нажаль. Здивована, що ви ніколи раніше там не бували. Львівяни приїзжають туди постійно. )
Рада, що нарешті побували і що вам там так сподобалось! Шкода, правда, що ви даааааалеко не все ще там побачили! Це привід поїхати туди ще раз Smile обвязково! Та атмосфера і краса - просто зачаровує! Серьожка, фотки - БОМБА! Clapping
Доречі, "extreme.lviv.ua" побував на скелях набагато раніше за цю поїздку PrevedУ вигляді моєї майки Goof

ANGELo написав(ла):
то Леона чомусь затрималась внизу піднявши голову догори. "Поклик предків", чи як... Ну не знаю, але щось таке неймовірне було. І мені вдалося сфотографувати цей момент
І це неймовірно! Казала вже, здається, що фото це особливо гарне! Ти - талант від Бога!

ANGELo написав(ла):
Але там ще є і водоспад, і інші, трохи менші скелі, і гарний буковий ліс, і кожен об'єкт зі своєю історією
Ще там є музей  Wink

ANGELo написав(ла):
Чесно кажучи, сподіваюся, що скоро я там буду ще раз. Але хотілося би з ночівлею.
Во-во! Good
Ми приймем вас на франківську стоянку, яка (без усілякої соромязливості та правдиво) є найкращою на скелях!

Змінено: Suzi (18.05.10 12:06:07)
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Авто / Баггі / Картинг / Глайдинг / Квадроцикл Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU