Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Що на вашу думку "Екстрім" ?

1, 2, 3  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> На екстремальну тематику Сторінка 1 з 3
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
Повідомлення7eMEN-off © 15.03.10 10:10:49    Що на вашу думку "Екстрім" ?

Недавно на сторінках ""Риск.ру" натрапив на обговореня екстріму як виду діяльності. Дуже цікаво, що думаємо ми на рахунок цього...

"Вообще то, экстрим - это любое вступление человека в опасную зону. Допустим на раскрученном и "доступном" Эльбрусе за сезон гибнет людей больше чем за всю историю восхождений на Рувензори. Опасность зоны, риск зависят от двух составляющих - объективной (прямопропорционально) и субъективной (обратно...). Объективная - это совокупность факторов составляющих опасность для жизни и здоровья. Субъективная - это готовность группы - физическая, техническая, тактическая, медицинская, теоретическая - к преодолению препятствий, выполнению задач, оценке факторов опасности, принятию правильных решений. В данном случае на нас как на фирме лежит ответственность за правильное информирование туристов об объективной составляющей и обеспечение качества субъективной, уменьшающей опасность. Риск есть всегда (кирпич на голову...) и выбирать в конечном итоге вам. Но как говорит советская статистика, у спортивного (читай экстремального) туриста при грамотном подходе риск на порядок меньше чем у жителя мегаполиса попасть под машину."

Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняFreud © 15.03.10 18:41:18    

7eMEN-off написав(ла):
Опасность зоны, риск зависят от двух составляющих - объективной (прямопропорционально) и субъективной (обратно...). Объективная - это совокупность факторов составляющих опасность для жизни и здоровья. Субъективная - это готовность группы - физическая, техническая, тактическая, медицинская, теоретическая - к преодолению препятствий, выполнению задач, оценке факторов опасности, принятию правильных решений.

Повністю погоджуюсь з викладеним. Від себе, спираючись на свій досвід, можу додати, що в цій сфері все відносне.  Постійно стикаючись з факторами екстремальної ситуації в людини підвищується поріг їх сприйнняття та знижується їх вплив на особистість. Тобто обєктивно ситуація залишається екстремальною, але субєктивно для людини вона такою вже не є. Порівнюючи себе на початку своєї професійної діяльності та з собою теперішнім можу сказати, що зараз в таких ситуаціях приймаю рішення та дію в більшості підсвідомо, на автоматі. Без зайвих емоцій. Місцями навіть знаходиться місце для не надто доречних цинічних жартів. На мій погляд степінь екстремальності для людини конкретної ситуації в першу чергу залежить від досвіду та загальної нерво-психічної стійкості, тобто здатності не втрачати самовладання. Можу сказати, що досить часто люди травмуються та гинуть в дуже простих ситуаціях, коли достатньо просто не робити зайвих рухів та тверезо, без емоцій мислити. Мій особистий висновок такий, що в загальному значенні екстрім не є константою, все залежить в першу чергу від самої людини.

Повідомлення7eMEN-off © 15.03.10 19:05:34    

Всё правильно. Народ, а шо конкретно ви уявляете для себе екстремальним... Наприклад для мене це:
1) переплисти Ла-Манш;
2) подолання пустель;
3) довгі безрозсудні морські подорожі;
4) бейс джамп;
5) роуп джам з вишок і скель;
6) фрірайд (справжній, між скель);
7) каякінг і сплави високих категорій;
8) бійцівські поєдинки;
9) альпінізм високого класу;

Можна багато чого писати, але для мене екстрім це все що пов'язане зі словами "безрозсудність", "сміливість", "дух" і обов'язково з професійним підтекстом. Тобто в принципі будь-яка проф. діяльність в спорті і дозвіллі, я кщо воно підкріплене безрозсудними, сміливими діями для мене можна назвати екстрімом, а все інше просто забава для годування таких звірів як "хочу" та "нравитца"

ПовідомленняQbl © 16.03.10 10:07:05    

Екстрім - це коли небезпека для життя чи здоровя від незалежних від тебе факторів вище середньостатистичної для інших шести з половною мільярдів людей. Але якщо ця ймовірність досягяє хоча б одного процента - це вже не екстрім, а дурість.
ПовідомленняExtremal © 16.03.10 23:36:49    

екстрім - це коли ти по справжньому думаєш "а чи треба", або "бля, краще б я сидів дома і нікуда не рипався"

для мене екстрім - B.A.S.E, ну і ше може шось, треба подумати...

всьо решта - активний відпочинок
ПовідомленняANGELo © 17.03.10 10:27:16    

От чесне слово не знаю як відповісти на питання теми. В кожного свої рамки, і вихід за рамки власного самозбереження, чи тверезого глузду вже в певній мірі екстрим. Іншими словами в кожного свої "бзіки". Smile І головне не завжди екстрим може виявлятися у виконанні чогось ризикованого у плані безпеки здоров'я, чи життя. Це може бути і неординарний вчинок.
Для мене наприклад стрибок з парашутом ніколи не був екстримом, бо про нього я мріяв з років 5, напевно. Ще коли перший раз на пам'яті закарбувалося висадка десантних військ з літака (біля мого села було поле куди десантувалась місцева військова частина СпецНазу), і як тільки бачив білі куполи відразу біг туди і навіть помагав військовим. Very Happy Тому для мене стрибок з парашутом був лише пунктом який треба було здійснити. А от стрибок з моста - це був екстрим. Бо як побачив з яким шнуром стрибати буду, то страшно стало. Smile То тепер це вже звична справа, хоча запасний вихід трохи дає знати про себе коли стрибаю роуп. Cool
Напевно саме головне не плутати екстрим з ідіотизмом. Це дійсно різні речі. Екстрим - це виважений безпечний максимально вчинок чогось неординарного та ризикованого.

ПовідомленняProgektor © 17.03.10 14:46:23    

На мою думку...як для мене це коли в тебе серце бється в грудях так, якби мало вискочити з грудей, або "за 1 сек"  ти можеш посивіти від пережиття або страху... або як вже було вище сказано..... це коли ти по справжньому думаєш "а чи треба", або "бля, краще б я сидів дома і нікуда не рипався" .....
Повідомлення7eMEN-off © 17.03.10 20:09:02    

Progektor написав(ла):
"бля, краще б я сидів дома і нікуда не рипався"
Це з непривички просто... З часом пройде....
ПовідомленняANGELo © 17.03.10 20:42:38    

7eMEN-off написав(ла):
LOL  LOL  LOL От гуморист, блін! А якщо не проходить ні так, ніз часом, то дорога одна до ...психіатра. Crazy
ПовідомленняNadezda_95 © 18.03.10 0:25:36    

Я гадаю, що екстрим в парашутному спорті -це не сам стрибок, а наприклад "отцепка", Mamba  де проявляється світлий розум, швидка виважена думка і реакція.
Тобто, не сам екстримальний вчинок, а форс-мажор, з якого можна чудом врятуватись, щось таке... Crazy

ПовідомленняExtremal © 18.03.10 9:10:34    

7eMEN-off написав(ла):

ну да, як буду займатись бейсом то пройде Very Happy
Повідомлення7eMEN-off © 18.03.10 10:01:20    

ANGELo написав(ла):
то дорога одна до
дорого тоді вверх, вище, за хмари, на вершину світу.... (На Говерлу)
extremal написав(ла):
ну да, як буду займатись бейсом то пройде
Я колись хотів постригтись на лисо.. Але Батя мені сказав нічьо Вітьок, почекай трошки і воно само пройде.... І знаєте, що я вам скажу - воно таки пройшло....
Повідомлення7eMEN-off © 18.03.10 10:11:18    

Ось що пише вікіпЄдія на рахунок цього:
Экстри́м (англ. extreme — противоположный, обладающий высокой степенью, чрезмерный, особенный) — выдающиеся, экстраординарные действия, как правило связанные с опасностью для жизни.
Философия экстрима неоднозначна. Для многих она заключается в получении предельно острых ощущений, балансировании на грани жизни и смерти. Есть так же люди, для которых экстрим — это возможность постоянно поддерживать в себе обострённое чувство жизни. Спортсмены-экстремалы обычно отличаются такими характеристиками, как храбрость, сильные волевые качества, прекрасная физическая форма (несмотря на обилие полученных травм).

Некоторые современные виды спорта, которые стали продвигаться в мире с 50-х годов XX века, постепенно стало принято называть экстремальными. К таким видам спорта относятся BMX, триал, скейтбординг, сноубординг, парашютизм, скалолазание. Экстремальные виды спорта появляются на свет каждый день. Их характеризует высокая степень опасности для жизни и здоровья спортсмена, большое количество акробатических трюков, высокий уровень адреналина, который выделяется у спортсмена во время занятия спортом.

Экстремальные виды спорта

Аквабайк — гонки на гидроциклах.
Бейсджампинг — прыжки с парашютом с фиксированых объектов.
Бокинг — экстремальный вид спорта на устройстве flyper.
Вейкбординг — катание на водных лыжах с выполнением трюков.
Bicycle Moto eXtreme (BMX) — выполнение трюков или кросса на специальных велосипедах.
Горнолыжный спорт — спуск с гор на специальных лыжах.
Кайтсёрфинг — движение по поверхности воды под действием силы тяги, развиваемой удерживаемым и управляемым спортсменом воздушным змеем.
Каньонинг — преодоление речных каньонов без помощи плавающих средств.
Каякинг
Маунтинбординг
Маунтинбайк — спуск с горы на специальном велосипеде.
Парапланеризм — полёты на параплане с использованием энергии восходящих потоков воздуха/
Паркур — преодоление препятствий различного характера без использования дополнительных средств.
Рафтинг — сплав на особой разновидности надувной лодки.
Сёрфинг — катание на волне с применением досок для сёрфинга, либо коротких ласт и специальных перчаток.
Силовой экстрим
Скалолазание — лазание по естественному или искусственному рельефу.
Скейтбординг — выполнение трюков на скейтборде.
Сноубординг — спуск с заснеженных склонов и гор на специальном снаряде сноуборде.
Триал — виды спорта, связанные с преодолением препятствий на велосипеде, мотоцикле или грузовике.
Фрибординг — спуск с заасфальтированных склонов на специальном снаряде фриборде.
Экстремальное катание на роликах (Aggressive inline skating)

ANGELo написав(ла):
Напевно саме головне не плутати екстрим з ідіотизмом

Qbl написав(ла):
це вже не екстрім, а дурість.
По означенню саме екстріму, то саме "дурість" та "ідіотизм" є десь ближче до екстріму аніж інші слова, бо "балансировании на грани жизни и смерти"....
Чесно скажу відкриття для мене...

ПовідомленняANGELo © 18.03.10 13:35:53    

7eMEN-off написав(ла):
По означенню саме екстріму, то саме "дурість" та "ідіотизм" є десь ближче до екстріму аніж інші слова, бо "балансировании на грани жизни и смерти"....
Чесно скажу відкриття для мене...
нічого дивного. Smile Адже по великому рахунку 99коп і 1грн - МАЙЖЕ те саме, і багато на 1 коп не зверне увагу, але формально це зовсім різні речі. Ну і не думаю, що потрібно наводити приклади, що інколи і 1мм, 1 см, 1км/год, і 1гр є дуже важливими і є власнетим кордоном, що відділяє життя та смерть, "ідіотизм" та екстрим. Smile
Повідомлення7eMEN-off © 18.03.10 17:20:19    

Кароче, Серий мене поняв як треба і підсумував непогано.
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> На екстремальну тематику Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 3
1, 2, 3  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU