Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Полонина Боржава. Зимова прогулянка...

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Гірський туризм / Трекінг / Геокешінг / Коастерінг / Подорожі Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняAndrey © 29.01.10 0:10:59    Полонина Боржава. Зимова прогулянка...

Хелов піПЛиPreved
Страшні морози нібито минули, тож шоб не паритись дома, є пропозиція прогулятись цими вихідними (30-31.01.2010р) мальовничими Карпатами Yahoo А якщо бути точнішим - планується пройтись хребтом Боржави, з елементами катання (на чому вдасться Very Happy) і знимкування Goof  
План дій наступний:
- виїзд в пятницю вночі (субота зранечку там)
- субота: топаєм, катаємось, знимкуємось, ночуємо на хребті
- неділя: (див. субота), єдине, що ввечері додому. Є також велике бажання заскочити на водоспад Шипіт, як воно вдастся побачим по обставинах.

Що з собою брати думаю всі знають Wink Хто не знає, той сидить дома.. Pardon
Склад групи:
  1. 7eMEN-off (сподіваюсь він там ніде не застрягне) Jokingly
  2. NAO
  3. Andrey
  4. Gandzya (уже не їде)
  5. Lili
Желающі приєднуємосьPreved(тільки з своєю палаткою, бо в нашому "готелі" всі місця заброньовані Pardon)
P.S. Послуги шерпів залишаються в силі Wink Ціна договірна Cool

крайній раз внесено зміни: Andrey (31.01.10 21:55:08), редаговано 2 раз
ПовідомленняNao © 29.01.10 0:15:07    Ґов на Боржаву!

І так тема всім зрозуміла Smile колегія львівських шерпів запрошує усіх бажаючих провести 2-а незабутні дні на Боржаві  Cool
ПовідомленняLili © 31.01.10 21:35:38    

Кхе-кхе! Привіт! Yahoo Яка я задоволена!!! Нарешті збулася моя мрія! Взимку в гори!!!
На вершині гори (назви якої не памятаю) нас чуть вітром не знесло! Гарні пейзажі! =)
З гірки вниз спускалися на керіматах! Кумедно, весело, тільки Андрійової голови жаль, Shocked в сніг заорав, бідолаха Jokingly
А вечором: вогник, спів вітру, мівіна і теплий чайочок Very Happy А якби ви знали, що було вночі! Ойййй, ви б самі туди захотіли! Засинали ми під спів все хропущого носааааа! А чий це ніс, не скажу, догадуйтеся =)
Гори взимку - це просто казка! Хочу ще! Crazy

ПовідомленняFistashka © 31.01.10 22:13:58    

Lili написав(ла):
На вершині гори (назви якої не памятаю) нас чуть вітром не знесло!
Acute треба було занотувати на яку гору йдете Smile Very Happy

Lili написав(ла):
ільки Андрійової голови жаль, в сніг загорав, бідолаха
а що там трапилось?
ПовідомленняNao © 01.02.10 10:16:11    Боржавський хребет

Всім привіт! Smile Хотів розповісти свою частину походу на Боржавський хребет. Приїхавши до Воловця поїздом Київ-Ужгород о 4-й ранку випали з нього 4-ри соні мухи Smile поснідавши на вокзалі підготувавшись до походу вирушили о 5-й ранку на маршрут. Пройшли трошки селом повернувши біля чудової церкви ми почали підніматись на хребет. Спочатку наш шлях лежав попри лісок а згодом і через нього, крутий підйом в кулуарі і страшні буреломи не зупинила нас і дійшли до хреста, що був неподалік Воловця на початку Боржавського хребта. Погодні умови були чудовими з ранку сонечко і легенький вітерець, але з виходом на сам хребет ми зрозуміли для декого цей похід буде надзвичайно веселим і незабутнім. Пориви вітру були такі, що прапорщика Семенова зносило з ніг. Продовжуючи шлях хребтом дійшли ми до гори Томнатик і погода стала різко погіршуватись, почали стягуватись хмари і вітер уже не вщухав ні на хвилинку. Спустившися з гори Томнатник прапорщик 7eMEN-off рядовий Andrey та рядовий NAO, вирішили не ризикувати нашим "Капітаном Уліткою" - Lili і не продовжувати шлях по Боржаві по причині дуже різкого погіршення погодніх умов, страшенного вітру і снігопаду, свій маршрут вирішили прокласти повз метеорологічну станцію до старої зруйнованої сироварні. Йдучи цим маршрутум бачили наслідки лавин і величезні дошки снігу, що ось-ось зметуть все на своєму шляху Smile як казав Девід Блейн "Сикотно". Дійшли ми до сироварні поставивши палатку, поїли, попили чайок і довго не думаючи похапали карімати і побігли кататись. Скажу ось що. Як для мене, я давно так не відривався як і решта. Прапорщик 7eMEN-off залишившись в палатці і відганяв своїм храпом інших туристів та диких звірів, Smile Катались довго, багато було весело, але як і все хороше воно колись має закінчитись. Уже починало вечоріти і ми віришили повернутись приготувати вечерю та зігрітись біля вогнища Smile Повечерявши десь біля 9-ї всі дружно вже лежали в палатці переглядаючи фотки зроблені за день. В 5-й ранку наступного дня ми всі встали, випили чаю зібрали палатку і вируши до Воловця попрощавшись з Боржавським хребтом. Біля 9-ї ранку ми були вже в Воловці, поснідавши чекали нашу електричку.
П.С. Не судіть строго, це мій другий опис Smile Pardon А ось і фото Боржавського хребта.

ПовідомленняLili © 01.02.10 10:25:02    

Fistashka, нічого страшного не сталося Smile Андрій трішки носом сніг розгорував і все! Весь цілий та не пошкоджений Very Happy
Nao, та ти прямо поет! Very Happy "Капітан улітка" Jokingly

ПовідомленняAndrey © 01.02.10 17:29:48    Полонина Боржава

ПривітоС уСім! Preved
І так Боржава...  що вона собою представляє?

Коротка довідка
Полонина Боржава являє собою гірський масив на Полонинському хребті Українських Карпат довжиною понад 50 км  і шириною 34 км у межах Закарпатської області.  Найвища вершина - г. Стій (висота 1681м), інші великі вершини: г. Томнатик (1343м); г. Великий Верх (1598м - ніби розділяє хребет на 3 частини); г. Магура-Жиде (1518 м); г. Граб (1374 м); г. Гемба (1494 м)

Спочатку була ідея
Ідеї... Мабуть саме вони є причиною наших змін, нашого розвитку, вони є відправною точкою всіх наших подорожей, починань і здобутків. Маючи властивість зявлятись саме тоді, коли їх "не чекали", вони скрашують наше життя, роблять його різноманітним...
І так - позаминулі вихідні, дорога в Млинки... За вікном автомобіля пухкий килим морозного снігу вкриває Тернопільську область. Картину доповнює чисте, блакитне небо з сіяючим сонцем, що виблискує яскравим промінням на білосніжному килимі Rolling Eyes  Уява мимоволі переносить ці красоти на рельєфи карпат, закрадається підступна думка - "Ех, зараз би в гори, з такою погодою!" Goof В голові зявляється "календар" на наступний тиждень і в ньому вільні вихідні Crazy  Виникає тверде рішення - поїду!!! Yahoo Тільки куди? Хочеться чогось свіжого і красивого... невідомого!  Згадується одна назва - Полонина Боржава. З чужих розповідей я знав, що влітку там дуже красиво... Значить має бути красиво і зимою Goof  Отож вирішено, по приїзді з Млинок я обовязково дізнаюсь про Боржаву більше...

Перші "камені спотикання"
Весь тиждень жив сподіваннями, що погода не зміниться, особливо там, на Боржаві. Та моніторинг сайтів з погодою вперто говорив інше - на вихідні Боржаву мало затягнути хмарами  Sad  Але прогноз кількагодинного сонячного проблиску всетаки вселяв маленьку надію...  Wink Планував взяти лижі Ski , та в останній момент відмовився. Вірніше - мене відмовили Evil or Very Mad  А жаль... При купівлі білетів, за чверть доби до відправлення поїзда, виявилось, що плацкартних місць немає Crying or Very sad  (загальний вагон відсутній взагалі, це вам не "Франківський Експрес") Після коротких роздумів беру купе. З таким комфортом в гори ще ніколи не їздив Very Happy Ввечері, перед поїздом, довго чекаю маршрутку... Врешті решт, щоб не спізнитись, беру таксі. Машина таксі уже 3ма колесами на тому світі, ледве докотилась до вокзалу Wall  Якась сила вперто не хоче пускати мене в гори...

Цицька Very Happy
Воловець, 4та ранку, порожній вокзал. Тут Lili мала можливість погодувати з руки наших сурових парнєй - 7eMEN-off-ва і НАО. Булочки з часником їм дуже сподобались Mamba  Семьонов навіть всерйоз задумався над доданням їх в меню "Бодрячком пацанчеГи" Very Happy Через годину вирушаємо у напрямку омріяних гір Dance  Дорогу освітлють "пецлі" і "фенікси", але вони бякнуть супроти світла повного місяця, мерехтливий ореол якого віщував погану погоду...  Та в той момент ми були сповнені сил і віри в успіх нашої мандрівки, особливим ентузіазмом виділялась наша єдина дівчина, сміливості і наполегливості якої можна позаздрити Good За якихось пів години залишили внизу сонний Воловець і наблизились до "страшного темного лісу" Kilroy Ліс виявився і справді страшним, в плані непрохідності - добра дорога спочатку перетворилась у малопримітну стежку, а потім і зовсім зникла серед буреломів. Зникли і мітки маршруту на деревах, вірніше то ми від них віддалались, вирішивши, що єдино-правельний шлях - це вгору схилом, а не кулуаром заваленим деревами. В тому страшному лісі і застав нас світанок, забравши з неба місяць і заставив вимкнути нас свої "пецлі". Слідом за зникненям місяця, зник і ентузіазм нашої Lili... і навіть сяйво сонця, яке вгадувалось вгорі за схилом, не заставило її віддати свій рюкзак нашому шерпу, якому для повного щастя не вистачало тільки противаги спереду... І ось після продирання через буреломи і непрохідні кущі, перед нами замайоріла вершина г. Томнатик, в народі відомою як "Цицька" Embarassed  І подерлись наші "суровиє парні" наввипередки на Цицьку Runner  Але Семьонов загубив свою шкарпетку і фотосесію "голяком на Цицьці" не вдалось провести Pardon

Хороша неПогода
З Цицьки відкрився нам чудовий краєвид на навколишні простори - внизу Воловець, за ним видніються всілякі горбики, горбочки і купи,  в протилежну сторошу розкинувся красивий хребет Боржави. І все це засніжено білим снігом в вперемішку з "страшним темним лісом". Ляпота!  Happy За ляпотою настала черга пі*дєца, бо нагорі шаленів такий вітер, що порою неможливо було встояти на ногах. Мене він хвилин 5 "тримав" в позі зю, у Семьонова вкрав рейнковер, я пів-схилу пробіг за рукавицею, яку мав необережність зняти Crazy  Почалось "вєсєльє" Very Happy  Протопали пару км хребтом по такому вітрі і зрозуміли, що до Великого Верху нам до вечора не дійти, та ще й шкода було нашу баришню так мордувати. Вирішили звернути до закинутої сироварні, розкинути там намет і дочекатись кращої погоди. Так і зробили. Як виявилось досить вчасно - тільки зійшли з хребта, як небо затянуло хмарами, почався снігопад.

Пішки по "лавині" (опис добавлений з міркувань безпеки у майбутньому)
До сироварні веде хороша дорога траверсом попід метеостанцію, лавинонебезпечним схилом. Не будучи там ніколи раніше, знати про небезпеку ми немогли... І здалеку визначити стан снігу на схилі неможливо... здавалось, що його там завсім небагато. Його там і було небагато, але достатньо щоб при першій-ліпшій нагоді ринутись вниз. Коли підійшли впритул до того місця і побачили характерні тріщини в снігу і зміщення снігових "досок" на мить осторопіли... Але вертатись назад на вітряний хребет не хотілось... І ми пішли по тому снігу. Скажу одразу, що все нормально, той схил ми пройшли не спровокувавши ніякої лавини. Але можливу її силу все таки відчули. Я, йдучи попереду, роблячи черговий крок, раптом відчув, як чималий шмат снігу разом зі мною почав повзти по схилу. Це було буквально на пів-секунди, але моє серце встигло опинитись в пятках... Після цього у мені довго боролись два бажання - страх зробити наступний крок і бажання якнайшвидше покинути той схил...

Катання на керіматах
По благополучному прибутті в закинуту сироварню, чаюванні і роззкладанні намета, ми вирішили остаток дня присвятити покатулькам. Поряд якраз був досить довгий і крутенький схил, з добре засніженою дорогою Crazy Отож керімати в руки і вперед на схил Crazy  Сказати, що було "круто" - це нічого не сказати... І взагалі, словами то не передати, то треба бачити Very Happy  Після таких покатульок, наша трійця (явно задоволена) спустилась до сироварні готувати вечерю. І після смачної вечері під палахкотіння вогню, ми як годиться відправились спати.

День наступний, або "казковий ліс"
Наступного дня, зранку було помітно, що снігу явно побільшало, причому дуже явно. І процес "більшання" активно тривав. Але нас чекала дорога вниз, то це навіть радувало Yahoo  Йти по мякому свіженькому сніжку навіть досить приємно Crazy  Цього разу дорога наша уже пролягала "казковим лісом" в якому водиться безліч чи то "окультурених" звірів, чи то "здичавілих" туристів, одним словом їх ми все одно не побачили, тільки їхні химерні сліди. А в електричці, яка після Стрия стала більше напханою, ніж будь яка Львівська маршрутка, ми зустріли ще більшого поціновувача кульків BOSS ніж я Very Happy
От і казочці кінець, а хто читав - молодець! Smile

P.S. To be continue...

Описи Дорога у поїзді і Ніч у наметі видалені цензурою

Змінено: Andrey (02.02.10 11:06:40)
Повідомлення7eMEN-off © 01.02.10 18:06:53    Боржавський хребет

Усім привіт! Усі епітети відкину нах..., бо я людина зовсім не поетична...
Значить так:
1. Дорога. Поїзд Київ-Ужгород - самоє оно для подорожі в Воловець. Їде швидко - прибуває в сам раз... кароч самий кульний поїзд в гори.
2. Не їдіть на цицьку - хоча марковка на карті є, але стежка до пє...ди - кулуар, осипі, бурелом, підйом 25-30 градусів, хащі, сніг, марковки нема - кого "цепляють" ці слова той розуміє, що тудовой йти НЕ ПОТРІБНО, бо довго, харно і ваще...
3. Снігу небагато - місця поколіна, стан снігу задовільний - в народі називаємий "Парашковий" від слова "парашок"...
4. Хребет Баржави - дуже-дуже гарний, найгарніший шо я бачив - гострий, каменистий, вузький, просторий, короткі підходи і ваще...
5. Від метеостанції до плаю і дальше - фірн, місцями лід, місцями трапляються обледенілі шматки породи, вітер неймовірний.
6. до "сироварні" траверсом не йдіть - снігу було небагато, але враховуючи розмір кулуару і вигляд дна лавинного конусу стає зрозуміло, що піпец незагорами - при сильному снігопаді можливі серйозні лавинні виноси. Сніг на траверсі глибокий (місцями по груди) і досить уже спресований - тобто найнебезпечніший стан снігу, місцями можна помітити лавинозупиняючи викати.
7. "Сироварня" - ночувати можна, в одній кімнаті вікна частково закладені, підлога місцями обледеніла, стеля зі шпаринами через які йде сніг.
8. Від сироварні до вокзалу в Воловці - 2 год ходу Максимум.
9. На хребті достатньо звірини, багато слідів вовків, отже легенди про зустрічі з вовками на Баржаві - це правда.

Висновок:
Марщрут на Високий Верх і Стій - кішки, льодоруб (для станцій), 1 карабін на людину, мотузка - обовязково!, бо вузько, слизько, круто і вітряно.

Коротко про похід: Капітан Уліткін - мега "позітів", господарка і ваще файна кобіта..
                                Нао он же Ноа он же Іван он же шерпа - трактор, справжній "касманафт", можна брать в Развєдку...
                                Андрюха он же Андрюша - годиться в турісти, респект і уважуха за чайок, бівак і ваще...
                                Прапорщик Семёнов он же 7eMRN-off он же Вітьок - кароч мне понраилось...

Фрази для згадок: "зніміть штани, щоб мені було добре", "Ви в який район йдете?...", "Сезон Зима-осень"

Так ведь это ж, пойми, - потом!
ПовідомленняZippo © 01.02.10 19:02:16    

7eMEN-off написав(ла):
Усі епітети відкину нах..., бо я людина зовсім не поетична...
Аяяяяй Acute Доведеться бравому прапощику 7eMRN-off освіжити пам'ять Jokingly
ПовідомленняLili © 01.02.10 22:23:02    

А я дівка зо села, файна кубіта LOL

Файні ви, хлопці Smile А ти, Андрюшкін теж прям поет! Smile

ПовідомленняANGELo © 01.02.10 23:05:13    

Andrey, ну написав, то написав!!!! Good
7eMEN-off - Гугл сховався. Very Happy
Молодці, короче!

ПовідомленняLeona © 02.02.10 0:22:33    

Андрію, я просто з задоволенням читала твою історію, дуже класно описав  Clapping  Хороша казочка наніч  Good
7eMEN-off написав(ла):
Не їдіть на цицьку - хоча марковка на карті є, але стежка до пє...ди - кулуар, осипі, бурелом, підйом 25-30 градусів, хащі, сніг, марковки нема - кого "цепляють" ці слова той розуміє, що тудовой йти НЕ ПОТРІБНО, бо довго, харно і ваще...
ну якщо вже самого Семенова не ПРЕ таке, то раджу дійсно прислухатись  Stop
ПовідомленняNao © 02.02.10 0:56:43    

Семенова не перло нічого, він би тільки їв би та спав би, Secret мені і погода подобалась яка вона там була і маршрут чудовий. Все було супер так що їдьте в наші Карпати і відпочивайте . Happy

П.С. Головне знати навіщо ти їдеш і  бути  готовим до всього Smile

ПовідомленняFistashka © 02.02.10 11:07:18    

Калсні оповіді. Наступного разу атракцію "катання на каріматах" треба анонсувати, а все інше..похідне
Бо якщо піде шерпа Нао, госпорарочка Уліткін, Андрюха з самоваром і в догонку Прапорщик Семёнов - то ніякі Цицки не страшні Smile
ПовідомленняLili © 02.02.10 13:20:36    

Very Happy  Very Happy  Very Happy
А весело тут Acute

Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU