Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Холодна зброя. «Сталева Грань»

1, 2  далі
Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Цікаві місця / Екскурсії / Відпочинок / Флешмоб / Більярд / Боулінг Сторінка 1 з 2
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняSuzi © 20.01.10 20:04:25    Холодна зброя. «Сталева Грань»

Привіт усім!
Нещодавно побувала на одному грандіозному яскравому міроприємстві, ім’я якого — Міжнародне ножове шоу «Сталева грань». Вдруге я вже відвідую його — і з кожним разом вражень і емоцій все більше і більше.. Тому хотіла б з вами поділитись інформацією про це «дійство». Smile
Проводиться «Сталева грань» в Києві вже два роки, два рази на рік (один раз в травні, один — в грудні).
Тут можна глянути відео з випуском новин на каналі «1+1» про «Сталеву грань 2», а також відеоогляди на форумі конкурсу.
«Сталева Грань» — це подія для захоплених людей, що цінують клинкові вироби. Це не звичайна виставка! Це, перш за все, — можливість живого спілкування з цікавими людьми, це масштабне шоу, насичене майcтер-класами, конкурсами, лекціями, шоу рівного якому в Україні немає.  
Відвідувачів завжди чекатимуть зустрічі з Майстрами з України та інших країн. Знайомство з шедеврами з кращих колекцій, сучасною авторською зброєю. На шоу є прекрасний вибір сучасних ножів, мультитулів, шашок, кинджалів, пристосувань для правки. Організатором шоу "Сталева Грань" є дочірнє підприємство дагестанського заводу "Кизляр", ТОВ "Кизляр Україна". Мета проекту: показ клинкової продукції різних фірм, проведення майстер-класів, надання інформації про майстрів України і зарубіжжя, популяризація і розвиток ножової справи на Україні.
Відбувається "Сталева Грань" у виставковому залі Торгово-промислової Палати України, яка знаходиться в центрі Києва і є одним з кращих виставкових майданчиків країни. Вхід безкоштовний.
З програмою даної виставки можна ознайомитися на офіційному сайті.
Окрім даного списку ще були різноманітні лекції:
1. Анатомія ножа
2. Сталі (матеріали і догляд)
3. Рукоять (матеріали і догляд)
4. Динамічні випробування і тести.
Кілька годин працювало  "Місто майстрів":
- Робота скульптора-модельника,
- Заточування на каменях і точильних пристосуваннях,
- Пошиття піхов,
- Плетіння темляків,
- Збирання-розбирання складних ножів,
- Робота з деревиною,
- Гравіювання по латуні, мельхіору.
Можна було підійти, подивитись, запитатись про технологію. Майстри не тільки охоче розповідали та показували, а навіть давали спробувати. Acute
На подвір’ї цілий день працювали ковалі з переносною кузнею. Вони демонстрували багатовікову технологію кування ножа. На власні очі можна було побачити, як шматок металу перетворюється на повноцінний гострий ніж.
Мені дуже сподовся один ніж з дамаску. Він був дуже особливий і я спитала яким чином получився перехід кольорів на клинку.  Відповідь вразила просто! Мастер хвилин 20 розповідав мені про всю технологію виготовлення даного ножа, від початку до самісінького кінця... Далеко не кожен мастер почне розповідати якісь свої таємнички та хитрощі технологій, та ще й незнайомій людині.
І так можна було підійти до кожного. І кожен охоче та з посмішкою відповів би на всі запитання.
Тааак-с.. Продовжу виставленою продукцією. Деяка зброя була на продаж, а деяка тільки виставкова (подивитись, слюні попускати, сфотографувати і піти).
Основна частина зброї авторська. У кожного майстра був стенд, на якому від показував (продавав) свої шедеври. Також була зброя відомих брендів. Називаю зброя, а не ножі, тому що там можна було побачити все – катани, кріси, кинжали, мечі, кортики... Серед ножів – від кухонних до холодняка.
Особливу увагу відвідувачів завжди приковує стенд фонду Олександра Фельдмана. Це приватний колекціонер із Харкова (можливо чули про нього), колекція якого ермітажівського просто рівня. Минулого разу він презентував експозицію крісів "Холодна зброя Малайського архіпелагу" - найбільшу приватну колекцію індонезійської холодної зброї, прикрашеної золотом і коштовним камінням, антикварну зброю королівського рівня. Цього разу – антикварну східну зброю.
В галереї є фото змії, звернутої в кільце. Побачивши рукоятку (голова змії)– я подумала, що далі йде  якийсь маленький клиночок.. так і думала, поки представник фонду не почав демонструвати його... З того кільця він вийняв повноцінний довгий меч(на відео з випуском новин це видно). Щелепи в навколишніх, звичайно, впали далеко. Cool Щоб сталь була настільки пружною і одночасно твердою – це нонсенс... І вік, цьому «чуду», біля 5 століть (як і крісам). Я мовчу звичайно про його ціну.
Про колекцію Фельмана можна писати певно ще довго й довго. Якщо когось зацікавило, то в Інтернеті можна пошукати.
Також на виставці працюють два великі стенди-зали – кидання ножів і стрільба з лука (починаючи зі «Сталевої грані 3»). Почесними гостями виставки є клуб  «Тверда рука», Москва.
Вони і київський клуб по метанню ножів і навчали цій майстерності новачків (і не тільки). І там і там можна було спробувати свої сили. Особисто мене було зацікавило кидання ножів. Спробувала, вийшло дуже непогано. ...Ну *ховаючи соромязливість* дуже добре. Представник «Твердої руки» мене одразу записав в учасники змагань. Я була єдиною дівчиною на чоловічих змаганнях. Призового місця не взяла, але виступила дуже добре. Навіть нагородили дипломом. Embarassed
А цього року приїзжав сам Ковров Володимир Сергійович – один з отців-засновників спортивного кидання ножів. Давав майстер-класи і сам проводив змагання. Мене запросив бути  суддею і вести протокол. В мене аж крила з'явилися як він звернувся до мене по-імені. Yahoo Впізнав мене по фото, яке у них на сайті. «Это было нечто!»
Окрім змагань по киданню проводяться постійно й інші цікаві конкурси, в яких прийняти участь може кожен бажаючий. На рубку канату, перерубування паперових трубок, дровосік, конкурс мультитулів…
Також в рамках шоу проводиться фотоконкурс клинкового виробу «Сталева краса».
Цього року і мене «підбили» прийняти участь у фотоконкурсі (вибрати справа вверху "Стальная Грань - IV"). Взяла друге місце в номінаціі «Асоціацій»  Ходила задоволена як соняшник! Для конкурса такого рівня, та ще й пробувала себе в цій сфері вперше, – це мегарезультат. В альбомі буде дві роботи, які пройшли відбірковий тур і перемогли.
Окрім конкурсів, лекцій, майстер-класів і стендів з виробами в центрі залу постійно відбувались різноманітні показові виступи. В програмі шоу вони вказані. Не знаю для кого як, а для мене найвражаючим був виступ Іллюхи з кнутом... Це… Не передати словами – це треба було бачити. Я взагалі не уявляю як таке можна витворяти. Постараюсь зібрати якісь відео.  Ну і другим – бої в обладунках… Дивишся на то все і переносишься  десь в якусь іншу епоху - епоху лицарів і їх дам серця. В обладунках можна було сфотографуватись.  
Дуже тішить те, що шоу постійно розвивається і вдосконалюється. Кожного разу воно ще яскравіше, ще насиченіше, ще масштабніше. Мінус, звичайно, що воно в Києві проводиться і не всім вдається побувати там, але... воно того вартує! Надзвичайно дружня аура там. В мене з'явилося там багато нових знайомих, цікавих і різнопланових людей. І я вже від тепер з нетерпінням очікую «Сталеву грань 5», щоб зустрітись з ними і, щоб знову відчути ту массу вражень і емоцій. А їх таки маса! Приходиш додому. В ліжку вже. А думки ще там. Ще чується дзвін сталі. Ще прокручуєш то все в голові і ніяк відійти не можеш... Хех. Wink Ці враження таки точно не передати словами…
Такого шоу побачити в Україні більше ніде не можна! Воно - БЕСТ!
Якщо когось це зацікавило, то наступна «Сталева грань» буде 22-23 травня

Більше фото експонатів в нашій галереї. Medal

ПовідомленняLeona © 21.01.10 1:07:36    

Дуже незвичне захоплення! Smile  Але мені теж симпатизує таке  Crazy Коли береш в руки щось подібне відразу відчуваєш себе володарем, водночас виникає почуття захищеності. А якщо ще зброя старовинна і має свою історію, то відразу підсвідомо занурюєшся в часи загарбництва, війн... і переймає тебе дух тих подій... енергетика якась там лишається. Як на мене, не може людина бути байдужою до холодної зброї  Smile
ПовідомленняSuzi © 21.01.10 9:46:18    

Саме так  Rolling Eyes Оце поєднання краси і страшної сили, захоплення та остраху водночас.. це шось ))

Leona, не повіриш, але я зустрічала навіть мужчин, яких зброя не цікавить взагалі  Crazy це нонсенс як на мене ))

ПовідомленняANGELo © 21.01.10 17:28:47    

Suzi написав(ла):
З того кільця він вийняв повноцінний довгий меч (на відео з випуском новин це видно)
Дивився на відео. Дійсно вражає. Хотів би я потримати його в руках. Не може уявити яка це має бути сталь і якої гнучкості, щоб бути гнучким та смертоносним.

Suzi написав(ла):
Я була єдиною дівчиною на чоловічих змаганнях
Ну от... І сюди вже жіночі ноги з руками дійшли. Фемінізм наступає!  Crying or Very sad Ех... Не доживу до того часу, коли мені під балконом на моєму 9-му поверсі будуть серенади співати. Я вже мовчу про видертися з фляшчиною кефіру мені у вікно, та зробити сюрприз. Very Happy  А Зіппо на 4-му живе. Диффчата! До нього ближче. Embarassed

Suzi написав(ла):
Цього року і мене «підбили» прийняти участь у фотоконкурсі
Ну твої фото дійсно класні. І з цікавими ідеями, і не поступаються першому місцю. Але все-таки у переможця є один єдиний плюс, який і зробив його власне переможцем, - рух. Фото дівчини білявки з катаною просто заворожує. Нічого не скажеш... Супер!
Не знаю чому, але мене кріси і тому подібні експонати з короткими лезами, не приваблюють. Катана! О! Це клас. Або будь-який подібний меч. Дійсно викликає захоплення. Ну про художню цінність то вже інша справа. Тут не мені судити.

ПовідомленняSuzi © 22.01.10 9:59:46    

ANGELo написав(ла):
Дивився на відео. Дійсно вражає. Хотів би я потримати його в руках. Не може уявити яка це має бути сталь і якої гнучкості, щоб бути гнучким та смертоносним.
Я б теж її потримала з задоволенням Wink Вона була за стіклом під сімома замками. Виймалась вона звідти тільки один раз, коли демонстрували колекцію ))

ANGELo написав(ла):
І сюди вже жіночі ноги з руками дійшли
Ага! Ми такі)) Наші ноги в шпильках ще й не туди дойдуть Laughing А як дертись у вікно - то вже хіба з пляшчиною вина Smile
9-ий.. хм.. Це вже легше з даху на страховці спуститись Crazy

ANGELo написав(ла):
Ну твої фото дійсно класні. І з цікавими ідеями, і не поступаються першому місцю
Спасибі  Embarassed  хоч сама я більшу надію покладала таки на ту з ходьбою по катані. Ну.. у журі своє бачення. ))

ANGELo написав(ла):
плюс, який і зробив його власне переможцем, - рух. Фото дівчини білявки з катаною просто заворожує. Нічого не скажеш... Супер
Згідна на всі 100! Фото дуже динамічне, "живе". Молодца хлопчина  Good http://dfotos.com.ua/ його сайт з фотками. Там ще багато цікавих робіт.

ANGELo написав(ла):
і тому подібні експонати з короткими лезами, не приваблюють
А ще й дівчат звинувачують, що їм "размер" подавай Very Happy

ANGELo написав(ла):
Або будь-який подібний меч
Як той двуручним в мене на фото? Happy Це да! Але він важкий такий!
Тут справа не в художній цінності. Кожна зброя має своє призначення. При ближньому бої ти мечем чи катаною нічого зробити не зможеш. А от кріс, кинжал чи кортик - те, що доктор прописав. ))

ПовідомленняZippo © 22.01.10 12:02:27    Дамаська сталь

Suzi, з тобою опасно зв'язуватись Jokingly Чуть шо, шмяк і ти
Давно чекав я тему, щоб повийо своїм ножичком з дамаської сталі. Виготовив японський майстер, рукоятка біла вишня.

ПовідомленняSuzi © 22.01.10 13:09:12    

Shocked Дааа.. є чим повийо!  Clapping
Красотєнь!!!!  Clapping Доречі, за цю красотєнь вже можуть і посадити )) Яка в нього дожина клинка?

Ти його носиш кудась? Ну там походи і т.д.?

Я просто млію від дамаску )) Той, шо мені сподобався - теж дамаск. Правда на тих фотах погано видно візерунок (

ПовідомленняZippo © 22.01.10 13:21:24    

Suzi написав(ла):
Дааа.. є чим повийо!
Замало слоїв, щоб аж так сильно вийо Very Happy

Suzi написав(ла):
Яка в нього дожина клинка?
85 мм

Suzi написав(ла):
Ти його носиш кудась? Ну там походи і т.д.
Хіба що по великим "праздникам"...

Suzi написав(ла):
Той, шо мені сподобався - теж дамаск. Правда на тих фотах погано видно візерунок
Нічого страшного, ми суть зрозуміли.
ПовідомленняSuzi © 22.01.10 13:29:00    

ZIPPO написав(ла):
Замало слоїв, щоб аж так сильно вийо  
Все в цьому світі "Сравнительно" Jokingly Це тобі не катана Acute Ручна робота, та ще й японського майстра - є чим повийо Smile

ZIPPO написав(ла):
85 мм
Не холодняк.. Але упор є, кровостік є - можуть і примахатись Smile

Вирізала саме лезо. Трошки краще видно

ПовідомленняAndrey © 22.01.10 13:49:15    

ZIPPO написав(ла):
Давно чекав я тему, щоб повийо своїм ножичком з дамаської сталі.
Сало він файно ріже Jokingly
ПовідомленняSuzi © 22.01.10 16:36:02    

Suzi написав(ла):
Не знаю для кого як, а для мене найвражаючим був виступ Іллюхи з кнутом... Це… Не передати словами – це треба було бачити. Я взагалі не уявляю як таке можна витворяти. Постараюсь зібрати якісь відео.
Відео з його показовим виступом так і не знайшла ніде нажаль. Але залила відео (32.7 мб, пароль: illya), де він мені показував майстерність свою Smile там теж є на що подивитись Clapping Працював з двума кнутами одночасно.
ПовідомленняSuzi © 18.05.10 11:05:31    

Привіт усім!
Нагадаю, що "Сталева грань 5" відбудеться вже на цих вихідних. ))
Є бажаючі?

ПовідомленняQbl © 18.05.10 14:39:41    

Є
ПовідомленняDaishi © 18.05.10 15:13:15    

ZIPPO
Між іншим таки ХО. Упор, кровостік, товщина леза, міцність також думаю відповідна...
ПовідомленняSuzi © 19.05.10 10:44:09    

Daishi написав(ла):
ровостік, товщина леза, міцність також думаю відповідна...

Це все я писала, але нема довжини 90 мм, так що таки не ХО ))

Qbl, є де зупинитись в Києві? Можу з цим допомогти. І можу дати контакт когось із знайомих, щоб там не бути одному.
Бо я, на привеликий жаль, не їду  Sad Не получається цього разу.

Сторінка 1 з 2
1, 2  далі

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU