Lviv eXtreme club

ДопомогаПравила   ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   Мобільна версіяМобільна версія   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Слеклайн, Тріклайн/Лоулайн, Вотерлайн, Хайлайн

Нова тема   Відповісти    Форум Lviv eXtreme club -> Альпінізм / Скалолазання / Льодолазіння / Болдерінг / Драйтулінг / Скалодроми Сторінка 1 з 1
Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Попередня тема :: Наступна тема  
ПовідомленняAndrey © 20.11.09 14:35:25    Слеклайн, Тріклайн/Лоулайн, Вотерлайн, Хайлайн

Слеклайн...  Ще одна цікава штука з розряду активного відпочинку, до якої ми потихеньку починаєм підбиратись. Майже всі про це чули, багато хто бачив, хтось навіть і пробував Crazy  Але давайте зазирнем глибше, що воно таке і з чим його їдять.
Отже слеклайн - це вид спорту (активного відпочинку) суть якого заключається в умінні ходити по натянутій стропі (не путати з канатоходцями у цирку Clown ) З впевненим освоєнням цього уміння, воно переходить у біг, стрибки та інші актобатичні трюки.
Слеклайн є гарним способом тренування рівноваги та концентрації, особливо коли тренуватись високо над землею чи водою. З чого все почалося і яка історія цього спорту? Знову ж таки не подумайте, що з цирку. Ні. Історія (це така серйозна тьотя Cool ) нам каже, що почалось все в долині Йосеміт (Каліфорнія, США) на початку 80х, з Адама Гросовського та Джефа Еллінгтона, вірніше з їхнього ходіння по огороджувальних ланцюгах на парковці. Мабуть ланцюг їм швидко набрид, бо він не амортизує і трюків на ньому не поробиш, тому його з часом поміняли на стропу. Ця ідея швидко поглинула інших скалолазів долини, а потім розповсюдилась по світу.
Як і в кожному спорті тут також є свої підвиди:
Тріклайн/Лоулайн (Tricklining/Lowlining) Тут стропа розташовується на невеликій висоті над землею чи водою. Найчастіше загальну назву - "слеклайн", відносять до цього виду.
Вотерлайн (Waterlining) Назва говорить сама за себе. Це звичайний слеклайн, але над поверхнею води. Останнім часом стає все більш популярним, особливо в літній час.
Хайлайн (Highlining) - це вид слеклайну, коли стропа натягнута високо над землею, або водою. Для цього виду необхідно використовувати страховку. (особливо круті New russian і впевнені "перці" можуть не використовувати....   шютка Jokingly )
Як і в інших видах спорту, тут також не обійшлось без рекордів Crazy
Найвищий хайлайн
Рекорд найвищого хайлайну був встановлений Кристіаном Шоу(Christian Schou) 3 серпня 2006 у місті Кьєраг, Норвегія. Висота склали 1000 метрів.
Найдовший слеклайн
Найдовший слеклайн довжиною 203 метри був пройдений 16 березня 2009р. Стефаном Джунханом(Stefan Junghann) з Дрездену, Германія. Стефан побив свій власний 171-метровий рекорд встановлений 1 липня 2008.

P.S. Як на мене - йти по вузькій стропі на висоті кількох десятків метрів дуже "сцикотно" Crazy  навіть з страховкою Very Happy   Мовчу вже про вище...  Спробуєм? Goof

ПовідомленняZippo © 20.11.09 16:44:37    Як навчитися ходити по стропі (слеклайн)

Ги, з наших вже дехто "уверенно шагає" Clapping Якраз на весну-літо і ми придбаєм власну стропу, а може й дві (коротку і довгу) і тоді будем провіряти хто самий тверезий Jokingly Блін-н-н, хочу таку фотку між скелями Embarassed Якщо дасть Бог то на осінь нацикаємось. А поки читаєм поради від Вані і Седого з Манарага клуб.

Для того, щоб навчитися ходити по натягнутій стропі, вам знадобиться неабияке терпіння. Але перш ніж перейти до перших кроків - кілька порад:

- Чим довше стропа, тим сильніше будуть коливання і тим складніше буде утримати рівновагу.
- Для тренування вам вистарчить 4-5 метрів.
- Дуже важливий момент, особливо на перших порах - внутрішня концентрація, спокій і зосередженість.
- Натягуйте стропу не вище 50 см від землі - деякі падіння можуть бути травматичними і болісними.

Як навчитися ходити по стропі.
1. Поставте одну ногу уздовж натягнутої стропи приблизно на її середині.
2. Зробіть декілька глибоких вдохів і заспокойтеся. Якщо ви розслаблені, то можна помітити, що нога на стропі менше трясеться.
3. Сфокусуйте погляд на одній крапці (single point). Вона має бути розташована на лінії стропи - наприклад, це може бути карабін, вузол, або будь-якаь спеціальна відмітка в точці кріплення. Це повинно вам  допомогти зберігати рівновагу.
4. Широко розставте руки і злегка зігніть їх, а спину тримаєте прямою.
5. Перемістіть центр ваги на ногу яка на стропі і встаньте на цю ногу.
6. Балансуйте на одній нозі, підтримуючи рівновагу за допомогою рук і вільної ноги.
7. Пробуйте трошка згинати ногу, на якій стоїте. Це допоможе вам легко знайти рівновагу і погасити коливання стропи.
8. Повторюйте ці спроби до тих пір, поки ви не зможете стояти хоча б 15 секунд.
9. Тренуйтеся також і на іншій нозі. Одного чудового дня ви зможете утримати достатню рівновагу, щоб зробити крок по стропі.
10. Пам'ятаєте, що вам потрібно багато практикуватися, щоб досягти успіху - не лише ходити по стропі, але і робити різні трюки.

Основи - перш за все.
- Вдосконалення в слеклайні вимагає майстерності в базових навичках. Якщо ви вважаєте, що ви дуже часто падаєте, більше тренуйте простіші рухи. Наприклад, якщо ходити дуже важко, утримуйте рівновагу перед кожним кроком, перш ніж перенести вагу вперед. Коли це легко виходитиме спробуйте ходити знову.
- Починайте з середини стропи Ви можете вставати на стропу в будь-якому місці, але середина найбільш безпечна, оскільки на ній максимальний прогин до землі (падати ближче). Також тренуйтеся на різних ділянках стропи. Пам'ятаєте, що коливання швидше і менше з країв, але повільніше і більше в центрі. З якої ділянки ви б не починали, коливання будуть чималими. Це нормально. І не забувайте, що на перших порах гойдає всіх.
- Приготуйтеся заздалегідь. Вправи на стропі вимагають великої концентрації, особливо на перших етапах. Перед кожною спробою в думках приготуйтеся і заспокойтеся.
- Балансування на стропі вимагає руху руками, ногами і всім тілом, щоб утримати рівновагу. Інколи доводиться обертати корпус у всіх можливих позах, щоб не впасти. Як би ви не рухалися, прагніть не зводити око з single point.
- Починайте на короткій стропі. Коротка дистанція між двома точками кріплення стабільніша. Вам буде простіше вивчити базові рухи на короткій, а потім перейти на довгу стропу, ніж відразу почати на довгій.
- Займайтеся босоніж. Босою ногою ви краще і швидше відчуєте стропу і швидше знайдете рівновагу. Вставайте на стропу так, щоб її центр доводився на проміжок між великим і вказівним пальцем ноги. Якщо падати босоніж небезпечно (каміння, колючки і т.д.), використовуйте взуття.
- Займайтеся в компанії. Попросіть вашого друга сісти на стропу в метрі-півтора від вас. Так зменшиться коливання. З часом, коли у вас вже будуть успіхи, ваш напарник може пересісти подалі від вас, для великих коливань. Також ваш напарник може стояти поряд, щоб ви спиралися на його плече при стоянні або ходьбі. З часом потреба в цьому відпаде.
- Вчиться безпечно падати. Не натягуйте стропу високо - спочатку ви будете дуже часто падати. Приземляйтеся на ноги, не падайте абияк.

Поради новачкам, або як набрати необхідну форму:
- Вставайте на стропу, на якій сидить напарник, на одній нозі.
- З часом збільшуйте дистанцію між вами і напарником.
- Вчиться балансувати на одній нозі самостійно.
- Балансуйте на іншій нозі.
- Балансуйте на обох ногах, одна позаду іншої.
- Намагайтеся робити маленькі кроки вперед.
- Робіть маленькі кроки назад.
- Стійте на стропі боком (плечі паралельно стропі), одночасно обома ногами. Навчиться робити розвороти на стропі.

ПовідомленняBOXER © 20.11.09 18:13:36    

Цікаво, але здається на це потрібно потратати дуже багато часу,  Shocked
звичайно якшо він у вас є Smile
ПовідомленняVictorT © 20.11.09 18:20:43    

Довелось как-то опробовать вариацию на сплаве-соревновании.
Натянуты две стропы между деревьями на небольшом расстоянии между собой, почти паралельно, с увелечением расстояния от одног конца к другому. Два разнополых человека становятся каждый на свою верёвку, обнимаются и идут в сторону увеличивающегося расстояния между стропами (надо дойти до конца). И в таком упрошённом варианте оказалось непросто. А, и ещё глаза завязаны были Very Happy

ПовідомленняFistashka © 20.11.09 19:01:14    

класна ідея між скелями по стропі пройтись! Доречі, можна таке організувати на Чортиках
завжди використовую нагоди побалансувати на рейках, бордюрах, перекладинах
на канаті було б значно ефектніше
ПовідомленняNeochka © 20.11.09 22:27:49    

Дуже рада, що в нас з"явилася нарешті тема по слеку Yahoo
Дуже класна штука, і відчуття класніSmile
Коли попробувала, то мене почала переслідувати нав"язлива думка, де б це ще походити, де найти шось схоже Surprised . Ходила і по тросах на стоянках, по парканах, по рейсах і т.д.
На рахунок порад, все дуже правильно і чітко викладено, я теж дотримувалась цих правил, але теорія хорошо Acute , а практика це краще  Happy  такшо валяйте )
Єдине доповнення, помилка всіх новачків. Якшо ти думаєш, що з розгону ти швидко єлі-єлі встоя на ногах пробіг по всій стропі, і вважаєш, що навчився....то мушу тебе розчарувати  Razz . Потрібно віддчути стропу і спокійно іти. Ok
ПовідомленняRomitto © 21.11.09 0:41:10    

На рахунок теорії, як на мене це брєд!! Не треба собі забивати голову всякою фігньою і замість потраченого часу перед компом вивчаючи теорію, піти натягнути стропу і ходити!! Одного прекрасного дня мені хтось в голові перемкнув тумблер і я довго не думаючи пішов на базар і купив 6м стропи! Так як людина я скалолазна то в мене найшлось парочка карабінів для поліспаса і через пів години після купівлі стропи я вже пробував ходити! Перші спроби були ужасні, але ще через пів години я вже пробував ходити задом, розвертатись, бо просто проходити стало не цікавоSmile А там через пару місяців і хайлайн пройшов! Короче до чого я то веду?? А, до того що не знаючи теорії і взагалі як воно всьо має бути я за пів години навчився ходити, через два місяці пройшов хайлайн 10м довгий і 20м високий, а ще через пів місяця побив власний рекорд 50м в довжину!
А ще як на мене слеклайн це звичайна підготовка до хайлайну, а хайлайн це такий наркотик який не замінять ніякі інші наркотики і все в тому роді! Коли йдеш хайлайн ти не думаєш, нічого не бачиш, не чуєш, не кліпаєш, короче для самого себе ти перестаєш існувати! Думаю на цьому я закінчуSmile
ПовідомленняZippo © 21.11.09 0:44:47    

Romitto, що тут скажеш... золоті слова... надіюсь я, і не тільки я, практикою підтверджу...
ПовідомленняAndrey © 21.11.09 0:48:11    

Romitto написав(ла):
Не треба собі забивати голову всякою фігньою і замість потраченого часу перед компом вивчаючи теорію

Romitto, а вибачте мені, хто говорив про "потрачений час перед компом, вивчаючи теорію?"  Виходячи з цього - навязується думка, що окрім, як перед компом, тут ніхто більш ніде "не сидить"....
П.С. для придирчивих: -  Це висновок з першої фрази:
Romitto написав(ла):
На рахунок теорії, як на мене це брєд!!

П.П.С. Це аналогічно, якщо б я (допустим не маючи досвіду в РОУПі) сказав: "А нафіг теорія - вперед пригати, на практиці все покажеться..."

ПовідомленняRomitto © 21.11.09 20:26:50    

Порівнювати роуп і слеклайн не варто, бо це трошки різні речі, ну хіба що ходити по хайлайну з 20-ти метровою самостраховкою)) Я не писав що окрім перед компом, тут ніхто більш ніде не сидить, це просто порада, я ж написав "як на мене"!!! І як для новачка то трошки забагато інформації, яка не кожному може підійти саме так! Можу це судити по тому, що коли я начитувався теорії по тому як зробити якийсь трюк на велосипеді і починав на цьому зациклюватись то в мене ніфіга не виходило, а потім виявлялось що саме для мене це все потрібно було робити зовсім по іншому!!

П.С. На рахунок роупа! Не знаючи теорії, зараз я шукаю міст поблизу Стрия, так щоб мєнти не загребли)) і збираюсь робити роуп і думаю знаючи вузли, приблизно як ведуть себе шнурки, можна самому в'їхати як воно має бути!
Повідомленнястрибуча © 25.11.09 14:02:32    

Ум... цікава штука, я бачила як ходять... але незнала що воно так називається... Smile
... рівновагу треба тримати, сама пробувала... правда після обіду, томув в мене нічого невийшло... Smile  Very Happy  Smile

Сторінка 1 з 1

Перейти до:  

© 2001-2017, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС

Экстремальный портал VVV.RU