Lviv eXtreme club


Стат ті

11.11.2001
Мій перший переліт

Кількість екстримальних видів спорту в нашому клубі невпинно зростає. Покладено початок повітроплаванню теренами Західної України. Вперше в історії Західної України 11.11.2001 року здійснено переліт на повітряній кулі, екіпаж якої повністю складався з місцевих екстрималів. Слід зазначити, що дата першого перельоту співпала з датою день народження одного з учасників нашого клубу, що в свою чергу стало величезним подарунком для нього.

11 листопада 2001 року місцеві екстримали проснулися досить рано. Сьогодні повинна була відбутися подія, до якої вони вже йшли декілька місяців - перший їхній політ у вільному режимі. Що значить у вільному - всі підйоми, які відбувалися до сих пір були у прив'язному режимі, тобто куля була при'вязана до землі і піднімалася на висоту не вище 50 метрів.

Повітряна куля з'явилася в нашому клубі ще у липні. Слід зазаначити, що про повітряну кулю і мріяти ніхто не міг ще пів року тому. Належне потрібно віддати двом найнаполегливішим екстрималам - Олегу Скоропаду та Анатолію Копчі. Це завдяки їм двом стало можливим те - про що ніхто неміг навіть задуматися.

Пройшло вже чотири місяці, але до сих пір підйом за підйомом відбувався у прив'язному режимі. Перший раз це додало трохи адреналіну в організмі, але потім це вже було не те, чого всі очікували.

Всі прагнули в небо, політати як птах над землею. І ось нарешті цей момент повинен настати сьогодні. 11 листопада в 7 годині ранку досить прохолодно, але це нікого абсолютно нелякає. Всі в зборі, повні сил та енергії, хто боявся замерзнути - вдягнулися просто тепліше. Враховуючи те, що це був перший переліт, і часу як завжди було обмаль, то район польотів прийшлося вибирати по ходу руху машини. Визначилися - рухаємося в сторону Тернополя, а там буде видно де будемо взлітати.

Зрозумівши що так просто знайти місце для підйому повітряного теплового аеростату на незнайомій місцевості нам не вдасться, ми відїхавши майже пів години від Львова, і нічого путнього незнайшовши, вирішили звернути в поле і там розгорнути старт.

Опишемо в двох словах місце старту. Врахувавши те, що всі ми люди з міста, то будь-який віїзд на природу це вже подія, а ще й політати - то це взагалі - словами описати неможливо. Природа щойно проснулася. Легенький іней вкрив землю та дерева, проснувся невеликий вітерець - що потрохи починав нас турбувати. Підняти повтряну кулю при вітрі більше 5 метрів для недосвічених повітроплавців досить складна задача. Тому процес розгортання та нагрівання теплового аеростату проводився пришвидшеними темпами. Небудемо вдаватися в подробиці цього процесу, просто скажемо, що це нам вдалося зробити досить енергійно - і ось прив'язана до землі і вдекількох метрах від землі, нагріта зависла повітряна куля з першими трьома повітроплавцями, які ще неусвідомлювали чого вони там в корзині роблять.

Завжди саме важче зробити перший крок. У нашому випадку першим кроком було відчіпити прив'язний до кулі фал, за допомогою якого вона утримувалася біля землі. А що буде коли куля полетить, а як ми будемо сідати - цього ніхто незнав. Тому відчіплятися ніхто дуже не поспішав. Але всю довжину фала вже вибрано, куля зависла на максимально допустимій довжині фала. Настав вирішальний момент, або відчіпляємося і летимо, або далі продовжуємо бавитися в "піднімись" та "опустись". Найкрутішим екстрималом виявився Андрій Кулик, одним рухом руки він зробив те, чого всі вже давно прагнули. Всі завмерли, очікуючи чогось незрозумілого та страшного... Але нічого такого невідбулося. Спочатку куля смикнулася, бо утримувалася проти вітру фалом, але потім завмерла. На це вартує подивитися. Видовище не аби яке...

Враження словами передати неможливо. Відчуття що ти птах і летиш над землею залишилося в кожного учасника перельоту. З висоти 300 метрів все здається казковим. З перельом на літаку це порівнювати не можна. В літаку стоїть в повтрі гул двигунів та свист вітру. А тут - повна тишина. Одним словом - один раз краще побачити, чим сто разів почути.

Півгодинний переліт викликав неабияке здивування у місцевих жителів. Після посадки збіжалися всі навколишні села. Дійсно таке видовище не кожний день доводиться бачити. Всі залишилися задоволеними та щасливими і набравши адреналіну повні штани поїхали святкувати день народження.

Клуб eXtreme.lviv.ua запрошує всіх бажаючих здійснити переліт, тепер вже з сертифікованими пілотами, на повітряній кулі теренами Львівської області. Про умови здійснення польотів можна дізнатися у розділі повітроплавання.

Ігор Звоздецький
© 2001-2022, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС


Экстремальный портал VVV.RU