Lviv eXtreme club


Стат ті

05.09.2006
А я літати хочу

Здається, лише недавно я повернулася зі Львова, а мене знову манить до цього дивовижного міста. І не так до його архітектурних пам’яток, а до аеродрому (що в Цуневі, за 40 км. від Львова). В цьому місці стрибають з парашутами, а мої естетичні смаки бездумно поступаються бажанню гострих відчутів...

Підготовка

Отже, розказую про все по-порядку. Ще з дитинства порашутизмом марила моя знайома, яка і організувала нашу поїздку. Для мене цей “крок у прірву” взагалі здавався чимось неймовірним, адже я страшенно боюся висоти... Проте подруга вмовила мене поїхати з нею у Львів “за компанію”. Отже, прибули ми вранці на аеродром в Цунів, де зустріли таких же “ненормальних” :-) ... Всього зібрблося чоловік 25. Розпитуючи народ, який відважився на “такий” крок, я зробила висновок, що більшість уже давновічне виношувала задум стрибнути з парашутом і ось, нарешті, такий момент настав... В основному то були початківці, проте зібралася невелика група, для якої мав відбутися сьомий-восьвий прижок!!!!!!!! Перед стрибком ти мусиш підписати купу паперів, чим засвідчуєш, що не маєш аритмії, серцево- судинної дистонії та інших несумісних із парашутизмом хвороб. Це обов’язково, нікуди не дінешся. Заплатити потрібно до прижка, а то з покійника грошей уже не здереш...

Навчання

Інструктор (працівник львівських правоохоронних органів, як виявилось пізніше) провів з нами двогодинні навчання: “детально” розказав як той парашут натягти на себе( а важить він, повірте, не мало), як правильно вистрибувати з літака, як приземляттися, що потрібно робити у разі непередбачуваних обставин... Тоді ми усі дружно почали чекати льотної погоди (справа у тому, що для початківців максимальнодопустима швидкість вітру при польоті повинна становити не більше 5 м/с, а на той час вітер розгулявся до 9 м/с.)... Якраз випала можливість добре обдумати, що ти тут робиш, зробити висновок, що життя всеж дорожче, трохи було шкода, що не встигла скласти заповіт :-)... “Досвідчені” порашутисти підливали масла у вогонь, розказуючи про не дуже приємні випадки зі свого досвіду. І тут ти думаєш: “Ну все, з мене вистачить. Треба змотувати вудки...” Але ця думка вмить кудись зникає, коли інструктор оголошує про “льотність” погоди і ти з важкенним парашутом повзеш до літака (Ан-2).

Політ

Ось піднімаємося ми в тому Ані на висоту 1000 м., інструктор відкриває двері, а ти відчуваєш як увесь Божий світ пливе у тебе перед очима. Навмання нащупуєш кільце, за яке потрібно смикнути , щоб парашут відкрився і лише чуєш як інструктор, помітивши твій стан, намагається розказати якусь байку про те, що все буде добре, що то лише спочатка страшно, а потім класно... Тоді усе відбувається дуже швидко: перший пішов, другий пішов.... І ось ти уже летиш з відкритим парашутом над головою, на автоматі виконуєш усі потрібні рекомендації ... Відчуття під час польоту просто неймовірні: вітер в обличчя, навколо – прекрасна природа, твій парашут зависає в повітрі на висоті 900 м. від землі, серце б’ється зі швидкістю 150 хдарів/хв, якщо не більше. Саме у цей момент розумієш, яке життя прекрасне, який великий крок ти зробив, переборовши свій страх... Приземлившись, перша думка, яка виникає: “ Невже це все, хочу ще!!!!!!!!”. Розкачуватися довго не доводиться: потрібно швидко скласти парашут у торбу і закинути його у вантажівку. Якщо не встигнеш, прийдеться тягти екіпіровку на власних плечах… Приїхавши на тій чудо-машині до гуртожитку аеродрому, усі починать вітати один одного з такою важливою подією в житті, після чого відбувається офіційне вручення свідоцтва парашутиста. Дрібничка, але приємно!!!

Засіб від депресії

Особливістю порашутизму є те, що для оволодіння його азами не потрібно якоїсь надзвичайної підготовки. Після невеликого інструктажу стрибнути може практично кожен. А щоб довести корисність парашута, наведу такі відомості: речовинам, що виробляються в організмі під час польоту, характерний терапевтичний та профілактичний ефект проти депресії та склерозу (що є надзвичайно актуальним під час навчання!!!), вони сприяють розщепленню холестирину, а також підвищують рівень ендорфіну (гормону щастя) в організмі. :-)

Інна Думанська, Інформаційно-пізнавальна газета Україно-нідерландського факультету економіки та менеджменту ТДЕУ
© 2001-2022, eXtreme.lviv.ua     При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове
СТАНЬ
ОДНИМ
З НАС


Экстремальный портал VVV.RU